З життя господарника

Від початку року аграрії Львівщини залучили понад 2 млрд гривень кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%»

На цю суму кредити залучили орієнтовно 680 товаровиробників.

Від початку 2023 року біля 850 товаровиробників аграрного сектору Львівщини залучили банківські кредити на 3,4 млрд. грн. по всіх програмах кредитування. В тому числі понад 680 товаровиробників отримали кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму понад 2,3 млрд грн. для підтримки своєї діяльності.

Слід зазначити, що кредитування сільського господарства займає найбільшу частку (49 % кредитного портфелю) у програмі доступних кредитів. Найбільшу кількість кредитів видали «Креді Агріколь Банк», «ПриватБанк», «Ощадбанк».

До речі, 30 листопада Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Угоду про грант між Україною та Кредитною установою для відбудови (KfW) на суму 50 млн євро на рефінансування Програми «Доступні кредити 5-7-9%» в межах співпраці Урядів України та Німеччини.

«Надана можливість дозволить і надалі відшкодувати витрати на компенсацію процентної ставки за кредитами для малого і середнього бізнесу та стимулюватиме розвиток аграрного сектору економіки», – зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews