У господарствах Сокальщини розпочалися жнива. Працівники, задіяні на період збирання зернових, знають, що тонни зерна, яке завозять з ранку до вечора машини до комори – це хліб, багатство нашої країни, тому треба ретельніше дотримуватися правил пожежної безпеки при їх збиранні. Серед втрат, які можуть понести господарчі поля, найбільші – від пожеж. Вітер та гарячі сонячні промені допомагають людині засмагнути навіть без солярію, але в той же час вони швидко висушують землю, навіть після великого дощу, тому легка необачність з боку кожного, може призвести до тяжких наслідків.
Особливо треба слідкувати не тільки за приміщеннями, де зберігатимуться зернові, але й за технікою, яка задіяна на жнивах. Щоб кожен комбайн, жатка, трактор, автомобіль були забезпечені справними іскрогасниками, вогнегасниками, та заземлюючими пристроями.
Необхідно, щоб великі площі зернових були розподілені на ділянки площею по 50 га прокосами. Хлібні масиви, які прилягають до лісів, лісосмуг, шосейних доріг, також треба обкосити і оборати. Всі, хто бере участь у жнивах, повинні добре знати правила пожежної безпеки і суворо дотримуватися їх.
Зберегти весь вирощений урожай – це обов’язок кожного. Жнива покажуть, хто який господар!
Хлібороби знають, якої непоправної шкоди може завдати врожаєві вогонь. То чому з року в рік ми стаємо все більше необережними та недбалими з «червоним півнем»? Аналізуючи причини пожеж на ланах, видно, що переважна їх більшість спричинюється найпростішими чинниками: це іскри, що летять з вихлопних труб двигунів внутрішнього згорання, порушення правил експлуатації теплових генераторів під час сушіння, дитячі пустощі з вогнем, недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Запобігти втратам урожаю від пожежі зовсім не складно – потрібно організувати охорону полів у період достигання хлібів та збирання врожаю, заборонити розпалювання багать поряд з хлібними масивами; розбити поля на п'ятдесятигектарній ділянці, обкосити їх та проорати протипожежні смуги.
Вся сільгосптехніка, задіяна на збиранні урожаю, повинна бути забезпечена первинними засобами пожeжoгасіння та протипожежним обладнанням. Щодня до початку роботи необхідно ретельно очищати іскрогасник та вихлопну трубу від нагару. Необхідно заборонити роботу збиральної техніки без капотів, використання паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів, заправляти її безпосередньо на хлібних масивах.
Місця постійного скиртування грубих кормів повинні бути огороджені, обладнані блискавкозахистом та забезпечені первинними засобами пожежогасіння.
Служба державного пожежного нагляду Сокольського району нагадує, що суворе дотримання протипожежних вимог є одним з головних напрямків збереження врожаю від пожеж.
Роман ВИННИЧЕНКО, провідний інспектор Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, капітан служби цивільного захисту.