Життєві історії

Батьки б’ються, лоби в дітей тріщать

На останньому засіданні комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації із семи питань шість, хоч і були сформульовані порізному, зводились практично до одного  позбавлення батьківських прав. А подружжя (здебільшого колишні) зводили рахунки між собою, не розуміючи головного: йдеться уже не про них, а про долю дітей, які хочуть мати і матір, і батька.

ТАК ПОРАДИВ АДВОКАТ

Одинадцять років прожили у шлюбі Галина та Ярослав із Великих Мостів. Мають двох доньок – десяти і п"яти років. Жили окремо від батьків, у власному будинку. Чоловік працює підземним майстром на шахті, добре заробляє. Здавалось би, в цьому домі мають панувати мир і злагода. Та ні – подали на розлучення. Більше того, Галина не хоче, щоб чоловік зустрічався з доньками. І він написав заяву з проханням офіційно визначити йому час зустрічей з дітьми.

Розповідаючи про своє життя, Ярослав дуже хвилювався, мовляв, старається для дітей, а дружина настроює їх проти нього, забирає все, що він їм купує. Галина довго і детально згадувала чоловікові гріхи, намагаючись довести, що він шкодить донькам, мовляв, в них хворі нирки, мають дотримуватись суворої дієти, а батько купує їм недозволені продукти. В чому справа? – дивувались члени комісії: чоловік хороший, добре заробляє, дбає про дітей. І лише, коли Галина обмовилась, що йтиметься про розподіл майна, все стало на свої місця. "Раніше він дітьми не цікавився,– сказала жінка.– Це йому адвокат перед судом порадив зустрічатися з ними". Дивно, що людина, яка виховує чужих дітей, хоче позбавити власних батька, не розуміючи, що доньки потребують і його любові та ласки, що виростуть, матимуть свої сім"ї, дітей.
Із засідання, почувши рішення – дозволити батькові зустрічатися з доньками два рази в тиждень, – жінка пішла невдоволена, "подякувавши" членам комісії.

НЕ ПОДІЛИЛИ КВАРТИРУ

Ще агресивніше була налаштована сокальчанка Ірина. До засідання комісії підготувалася добре: написала цілу промову, в якій також детально перераховувала гріхи колишнього чоловіка. Розповідала, що з самого початку вони жили погано, що Олег не опікувався донькою, не приносив в сім"ю гроші. Три роки тому вони розлучились. Батько регулярно зустрічався з донькою, але останнім часом Ірина заборонила ці зустрічі, мотивуючи це тим, що дванадцятирічна донька стала нервова, плаче. Та він шизофренік, казала жінка, як я можу йому доньку довірити.

Ірина написала заяву з проханням позбавити колишнього чоловіка батьківських прав, у зустрічній Олег просить визначити спосіб його участі у вихованні доньки. Заяву Ірина написала після того, як Олег подав позов в суд про поділ сумісно нажитого майна. Йдеться, насамперед, про квартиру, авто. Хто з них, що і кому винен – з"ясує суд. Жаль дванадцятирічної дівчинки, яка стала заложницею материних амбіцій. Ірина стверджувала, що колишній чоловік хоче відібрати майно у власної доньки і віддати чужим дітям (нині він живе з жінкою, яка має трьох дітей).

Заради досягнення своєї мети вона навіть поклала доньку в психоневрологічний диспансер. Чим обернеться таке материнське "піклування" для дівчинки сказати важко. Однак у “війні”, яку Ірина розпочала з чоловіком, переможців не буде.

Зрозуміло, що про позбавлення Олега батьківських прав не йшлося. Навпаки, йому дозволили щонеділі бачитися з донькою.

ПИВ, ЖІНКУ Й ДІТЕЙ БИВ

Зовсім інша історія в Марії, яка має двох синів, десяти і семи років. Її чоловік зловживав спиртним, постійно пропивав гроші, додому приходив злий, бив її і дітей. Діти бояться батька, старший син заїкається. Марія довго терпіла знущання чоловіка, просила, щоб одумався. Але після чергового скандалу, коли відбив їй нирку, подала в суд на розлучення.

Рік вони вже живуть окремо. Жінка трохи заспокоїлась. Колишній чоловік наче забув про них: грошей не дає, останній раз бачився з синами рік тому. Заборгував більше восьми тисяч аліментів. Діти називають його "дядьком". Тож Марія вирішила позбавити його батьківських прав.
Співчуваючи їй, члени комісії все ж вирішили перенести це питання на наступне засідання, щоб зустрітися з Маріїним чоловіком. "Та він був тут, в коридорі, та не дочекався, пішов,– сказала жінка.– Мене не послухав, бо, як завжди, був напідпитку". Що ж, хочеться вірити, що чоловік приїде на наступне засідання. І буде тверезий.

Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews