Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Чи матиме Михайлик матір?

Про цю багатодітну сім’ю, яка живе у смт. Жвирка, декілька місяців тому йшла мова на засіданні комісії з питань захисту прав дитини Сокальської РДА. Старші діти вже живуть самостійним життям, але четверо малолітніх і одна неповнолітня ще потребують любові і піклування старших. Їх матір, яка п’є та гуляє, позбавили батьківських прав. 16 серпня на черговому засіданні комісії, яке вела начальник служби у справах дітей Галина Федаш, знову йшла мова про цих дітей. Молодших сестер і брата вирішила взяти під своє крило старша сестра Ганна. Вона має свою сім’ю, чоловіка, але не хоче, щоб дітей забрали в інтернат. Зрозуміло, що молодій жінці буде нелегко, але, зрештою, вона вже давно стала для них другою матір’ю, причому набагато кращою, ніж рідна. Заслухавши інформацію начальника відділу служби Марії Нечай, яка неодноразово була в цій сім’ї, бачила як живуть діти, та Галини Федаш, яка зачитала характеристику на жінку, члени комісії проголосували за те, щоб призначити Ганну піклувальницею.

Дуже складним було наступне питання. Історія така. Сім’я Надії К., яка нині живе на Івано-Франківщині, стоїть на обліку у службі дітей з минулого року. Жінка має трьох малих дітей: двох шестирічних близнят та десятирічного сина. Батьки у них різні. Жінка дітьми не займається, гуляє, п’є. Привезла їх в село до матері і кинула. 75річна бабуся не давала собі з дітьми ради. Тож на її прохання близнят влаштували в Червоноградський інтернат. На засіданні стояло питання про доцільність позбавлення батьківських прав Надії та двох батьків дітей, адже ніхто з них так їх і не забрав. Як і не приїхали на засідання комісії. Крім батька близнят  Івана Б. Чоловік відразу сказав, що від дітей не відмовляється, дав їм своє прізвище, незважаючи на те, що не перебував у шлюбі з їх матір’ю. Просто не має куди забрати дітей. Він працює на шахті, живе в гуртожитку, чотирип’ять разів на рік лікується в лікарні. Дітей забирає на вихідні, купує їм все необхідне. "Куди я з ними подінуся? запитував. І хто буде їх доглядати, коли мене черговий раз заберуть в лікарню?". Родичів не має. І в інтернаті дітей більше не можуть утримувати. Марія Нечай підкреслила, що усіх трьох батьків неодноразово письмово і усно попереджали, що до 1 липня вони повинні забрати дітей, але ніхто цього так і не зробив. Більше того, мати почала ділити дітей, мовляв, той того забере, а той  того. Спочатку казала, що візьме старшого сина, потім передумала  хоче доньку… Щодо горематері (до речі, вона вже була позбавлена батьківських прав відносно старших дітей), то члени комісії проголосували за доцільне позбавити її батьківських прав, як і її першого чоловіка (він живе на Радехівщині), а от щодо батька близнят  це питання вирішили перенести на наступне засідання. Йому хочуть допомогти: можливо дітей вдасться влаштувати в інший заклад і він зможе й надалі постійно зустрічатися з ними. Про це просила і бабуся дітей, яка також приїхала на засідання. "Дочку позбавляйте батьківських прав, вона дітьми зовсім не цікавиться, заявила жінка. А його не треба, він любить їх, купує що треба".

Голова райдержадміністрації Микола Мисак, який є головою комісії з питань захисту прав дитини, також підкреслив, що поспішати в цій справі не потрібно, а треба допомогти чоловікові, щоб він міг забрати і виховувати дітей. Однак в декого склалося враження, що чоловік шукає найлегшого шляху: нехай держава годує  виховує дітей, а як виростуть  про батька не забудуть.

Другий рік перебуває у дитячому будинку №1 м. Львова шестирічний Михайлик. Влаштували його туди на прохання матері, яка аргументувала це складним матеріальним становищем. Тоді жінка поїхала на заробітки в Польщу. Спочатку навідувалась до сина, привозила одяг, подарунки, а потім забула про нього. Хлопчику час іти в школу, а він погано розмовляє, потребує допомоги дефектолога. В селі жінка не з’являється, на телефонні дзвінки не відповідає. Двох старших дітей також кинула напризволяще, але вони вже самі дають собі раду. І все ж члени комісії (хоч це питання також розглядали не вперше) вирішили дати жінці ще один шанс  перенесли це питання. Може схаменеться і приїде на засідання комісії. Адже Михайлик чекає маму.

На цьому фоні Анатолій М. виглядав добрим батьком. Бо забрав з інтернату своїх трьох дітей – п’яти, шести і трирічного віку. Галина Федаш повідомила, що працівники служби у справах дітей виїжджали в село, де вони тепер живуть, бачили, що чоловік створив дітям належні умови, піклується про них. І побажала чоловікові, щоб і в майбутньому у нього і в дітей все було гаразд.

На засіданні також одній сім’ї дали дозвіл на обмін квартири (з меншої на більшу, що, звичайно, покращить умови життя двох дітей; доповідала юрист служби у справах захисту прав дитини Оксана Шклянка), призначили графік зустрічі батька з сином, затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітейсиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

Валентина БЛУДОВА.

Exit mobile version