Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Сокалі відбулася зустріч членів Червоноградської міжрайонної організації Українського товариства сліпих

15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини, або День сліпих. Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом сліпих та сліпоти. Як засіб визначення шляху палиця відома вже здавна. У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини – символу незрячої людини – був затверджений 15 жовтня 1970 року за ініціативою Міжнародної федерації сліпих (International Federation of the Blind). У наступні роки до цього руху приєднувалися все нові країни. А головна мета цього Дня – ще раз привернути увагу громадськості до проблем незрячих людей, які часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть поруч з нами і не бачать всіх фарб навколишнього світу, щоб зрозуміти і прийняти один одного такими, які всі ми є: з усіма перевагами, негативними і позитивними сторонами характеру, складнощами і специфікою.

 

З нагоди Дня білої тростини, 16 жовтня, в приміщенні БФ «Карітас – Сокаль» зібрались члени Червоноградської міжрайонної організації Українського товариства сліпих. На зустріч були запрошені голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник управління праці і соціального захисту населення Володимир Огінський, спеціалісти управління соцзахисту. В ході спілкування присутні обговорили чимало проблем, які турбують незрячих мешканців району, яких на Сокальщині є більш як 70 інвалідів І-ІІ груп.  Серед основних – це забезпечення необхідних засобами незрячих, пільгові перевезення, облаштування пішохідних переходів тощо.

  

Голова Сокальської райради  розповів, що в районі приділяються значна увага людям з інвалідністю. Зокрема всі об’єкти в Сокальському районі, будуються чи реконструюються враховуючи вимоги інклюзії. Це допомагає неповносправним громадянам активно включатись у суспільне життя. Окрім того була прийнята районна програма компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті. З початку 2018 року з районного бюджету на ці потреби було виділено 2 000 000 грн.  В її рамках інваліди І-ІІ груп мають право на безкоштовний проїзд в межах району.

Також в ході зустрічі на запитання присутніх відповідали начальник та спеціалісти управління соціального захисту населення СРДА.

Exit mobile version