Життєві історії

Iсторія успіху Булата Утемуратова

Булат Утемуратов на даний момент один з найбагатших людей в центральній Азії. Це історія про те як він із звичайного викладача економіки перетворився на мільярдера.

Все почалося в 1992 році. Радянський Союз розпався і економіку колишніх радянських республік лихоманило із за відсутності твердої валюти. Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вирішив налагодити контакти з європейськими компаніями які були зацікавлені в покупці казахстанського металу. Для цього було вирішено відправити Булата Утемуратова, якій на той момент працював у міністерстві зовнішньоекономічних зв'язків, до Відня на переговори.

Начальник Булата, Сиздиков Абішев, тоді сказав йому що це шанс стати ким то більшим. І він виявився абсолютно прав. Для Утемуратова не виявилося особливою проблемою домовитися з Віденським банком Creditanstalt про надання кредитної лінії для Казахстану. Паралельно з цим він займався своїм бізнесом. Купував в Казахстані цинк і мідь, які потім продавав європейцям. За рік йому вдалося заробити перший мільйон доларів.

Завдяки досягнутим успіхам Булат незабаром отримав посаду першого заступника міністра зовнішньої торгівлі. Це сталося 1993 року коли Утемуратов повернувся в Казахстан і разом з своєю сім'єю, дружиною Ажар ( 38 років лікар за освітою) і двома синами Алідаром ( 14 років), і Ануара ( 10 років). Нова посада Булата була лише трохи не діставала за значимістю місця в кабінеті міністрів.

Настільки раптовий підйом сильно змінив Утемуратова. Він став вільним і упевненим в собі людиною, без фінансових проблем і страху перед владою. Через кілька років в 1995 році Булат заснував ЗАТ « Алматинський торгово -фінансовий банк », що став надалі АТ « АТФ Банк». У той час Булат познайомився з Карімом Масимовим іТімором Куліваевим, які завдяки силі свого характеру зуміли домогтися успіху в своїх починаннях. Карім Масімов зараз виконує обов'язки помічника президента Казахстану, а Тимур Кулібаєв став першим головою ради директорів « АТФ Банк» і одружився на одній з дочок Назарбаєва.

Минуло всього три роки після повернення Булата з Австрії, він був призначений послом у Швейцарії. За час своєї роботи в Женеві Утемуратов зумів налагодити зв'язки Казахстану з найбільших швейцарських компаніями. Це дозволило йому стати помічником президента з економічних питань. Але саме під час служби в Швейцарському посольстві Булат обзавівся зв'язками які надалі дозволили йому заробити 3,4 млрд доларів чистого капіталу.

Голос Сокальщини на GoogleNews