Життєві історії

Координатор лікарів-волонтерів – виходець з Переспи

Події на Євромайдані не залишають нікого байдужим. Кожен з нас усвідомлює, що зараз там вирішується доля України. Тож відклавши повсякденні клопоти, ввечері спішимо до "голубих" екранів, які розповідають про останні новини на Майдані в Києві. А хтось з родичів та знайомих вже побували там з початку протистояння чи у столиці нині. Рідні з надією вдивляються у кадри: можливо, побачать когось з рідних чи друзів.

Серед тисячі патріотів, які у Києві з першого дня, й координатор медичної служби Штабу національного опору Олег Степанович Мусій, виходець з Переспи. Він організовує чергування волонтерів-лікарів, координує роботу медпунктів та діяльність мобільної медичної служби. Його не раз показують у новинах, бо, як координатор, дає коментарі щодо стану потерпілих чи роботи медичних пунктів. Він – помічник-консультант народного депутата України Романа Ілика, президент Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ), голова правління Київського лікарського товариства, віце-президент Світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ), член правління міжнародної лікарської організації – Південно-Східний європейський лікарський форум (Southeast European Medical Forum, SEEMF, Bulgaria), віце-президент Української медико-правової асоціації. Олег Мусій очолює Громадську раду при Міністерстві охорони здоров'я України.

У Переспі проживають його батьки – Степан і Катерина Мусії, які переживають за сина, хоча усвідомлюють, що його покликали на Майдан громадянська позиція та професійний обов'язок. Він – лікар та патріот, бо виріс у скромній українській родині, де любили слово Шевченка та українську пісню. Катерина Андріївна, яка все життя працювала фельдшером у селі, добре розуміє, що син не може залишитися осторонь подій, які відбуваються. Але материнське серце у тривозі, бо на Євромайдані неспокійно і вже не раз пролилася кров невинних людей, які вийшли з акцією протесту, щоб їхні діти жили в європейській державі. Вона серцем та думками з ними, бо хоче, щоб Україна була українською, вільною, самостійною державою. Нині на долю Олега випало нелегке випробування: рятувати життя патріотів, які стоять на Євромайдані. І вона горда з цього. Проте знає, як це небезпечно: від рук силовиків уже постраждали двадцять волонтерів-медиків.

Мало хто на Сокальщині знає, що Олег Мусій розробив шість проектів Законів України у сфері охорони здоров'я, громадянського суспільства, професійного самоврядування та саморегулювання ринків. Він також – один з ініціаторів та авторів прийняття Етичного кодексу лікаря України, автор чотирьох та редактор семи медичних книг, автор понад 40 наукових та науково-публіцистичних статей.

Ми, односельчани, гордимося, що Олег Мусій є вихідцем з нашого села.

Богдан ТРИБУШОК,
депутат районної ради, житель с. Переспа.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.