Життєві історії

На Сокальщині при школах відкривають групи для дошкільнят

Так гласить крилатий вислів. І навіть нині, коли український світ на сході країни дав тріщину через втручання "старшого брата", свідомі українці думають про дітей, бо вони  майбутнє Української держави. Пригадую собі часи десь всередині дев`яностих років, коли у містах і селах закривали дитсадки. Нині, у такий непростий в економічному і політичному сенсі час, на Сокальщині у навчально-виховних комплексах відкривають нові групи дошкільнят. У Великодні дні урочистості з цієї нагоди відбулися у Мурованському та Двірцівському навчальновиховних комплексах. А вже незабаром такі ж групи запрацюють у Куличкові та Бутинах. Останнім часом кардинально змінився підхід до вирішення цієї справи. Ініціатива надходить від батьків. Далі суттєва підтримка відділу освіти Сокальської РДА. Не стоять осторонь педагогічні колективи і громада. І так спільно вирішується ця добра справа.

…Подвір`я Мурованської школи веселково вигравало різнобарв'ям вишиванок, малята у національних строях, наче в сплетінні віночка, стояли один біля одного на площі перед навчальним закладом. У центрі  гості: голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський, головний спеціаліст, заступник начальника відділу освіти РДА Леся Ковалишин, Мурованський сільський голова Іван Василишин, директор Белзької ЗШ IIII ст. Володимир Золочівський, місцеві священики  настоятель православної церкви о. Мирослав, грекокатолицької  о. Павло.

Під веселі звуки дитячої пісеньки та оплески присутніх вихователька Ірина Михнич та батьки вивели донечок та синочків на урочисту лінійку. А потім усі разом, і наймолодші теж, співали гімн України. Священики о. Мирослав та о. Павло поблагословили діточок, побажали спокою і миру в Українській державі, щоб Ісус Христос своєю кров`ю на Хресті змив бруд і особливо наші провини перед ним, а також, щоб у їхніх душах батьки, вихователі, духовні особи заклали міцний фундамент віри у Бога, засади християнської моралі.

До присутніх зі словами вдячності звернувся директор Мурованського навчальновиховного комплексу Михайло Золочівський:

– Сьогодні надзвичайний день для школи і села  відкриття дошкільного закладу. За часів незалежності України наша школа постійно розвивається. І мрії директора школи і громади збуваються. Мурованська школа стала середньою у 2000 році, а у 2012му  навчальновиховним комплексом ЗШ IIII ст. дитячий садок. 15 квітня цього року дошкільну групу переведено з короткотривалим терміном перебування на повний робочий день. За це дякую начальникові відділу освіти РДА Роману Монастирському, голові районної ради Ігорю Дацюку. У цьому році виконані роботи зі зміцнення навчальновиховного комплексу. Дуже вдячні нашій громаді і сільському голові Івану Василишину за допомогу у придбанні будівельних матеріалів.

Особлива подяка: Степану Смеречанському, Святославу Смеречанському, Анатолію Пацулі, Андрію Огороднику, Михайлові Лешику, Володимиру Возняку, Василеві Смеречанському, Володимиру Зубрицькому, Мар’янові Шульгану, Сергію Коту, Олегові Верхозіну.
Привітав мешканців села Муроване та учнів, вихованців школисаду голова районної ради Ігор Дацюк:

– Відрадно, що для наших дошкільнят і школярів покращуються умови. У школі вже є внутрішні туалети. А тепер в навчальновиховному комплексі облаштовано кімнати для малят, де вони зможуть перебувати увесь день, а згодом перейти на навчання у школу, в цьому ж приміщенні, де осягатимуть ази доброго, прекрасного, розумного. Хочу, насамперед, подякувати громаді села, яка долучилася до того, щоб покращилися умови для дітей Мурованого, а також депутатам районної ради Романові Монастирському, Михайлові Золочівському, які працювали над вирішенням цього питання. Переконаний, що в нашій державі відбудеться адміністративна реформа, а також  децентралізація влади, а це означає, що кошти залишатимуться на місцях. І тоді вже громада вирішуватиме, куди вкладати гроші.

І, звичайно, сердечно поздоровив діточок, їхніх батьків і педагогічний колектив начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський:

– Сьогодні у вашому селі неординарна подія  це переведення короткотривалої групи у повноцінну, де діти дошкільного віку зможуть належно здобувати повноцінну дошкільну освіту. Дійсно, у непростий час ми відкриваємо наш навчальновиховний комплекс. Нині складна ситуація у державі, є проблеми з фінансами та проходженнями коштів через Державне казначейство, але, незважаючи на це, перший етап, який ми запланували у цьому році, нині здійснюємо. Мені приємно відзначити, що Мурованський НВК "ЗШ IIII ст. дитсадок", мабуть, один у районі, який реалізовує одночасно аж три програми: "Дошкілля", "Внутрішні туалети", "Спортивні зали". І важливу роль, навіть основну, тут відіграє у першу чергу дирекція школи, педагогічний колектив і безсумнівно  громада. Без допомоги громади ми б не змогли усього цього реалізувати. Це приклад того, як має відбуватися співпраця педагогічного колективу, церкви і громади. Наймолодшим вихованцям хочу побажати, щоб у тих умовах, які створені для них, черпали все, що необхідно для майбутнього громадянина України.

До привітань приєдналися сільський голова Іван Василишин та директор Белзької ЗШ IIII ст. Володимир Золочівський.

Голова районної ради Ігор Дацюк та начальник відділу освіти Роман Монастирський подарували дитсадку порохотяг.

А як гарно співали школярі, інсценізували казку, навіть наймолодші декламували віршики.

Батьки і гості свята щиро аплодували. А потім о. Мирослав освятив приміщення, де відтепер господарями будуть дошкільнята. Малюки зручно вмощувалися на килимі і бавилися цікавими іграшками, горнулися до своєї виховательки. До слова, кімнати дитсадка, їх оформлення, вбиральні, нічим не відрізняються від приміщень дошкільних установ у місті. Зрештою, як і діти, веселі, жваві, допитлитві і дуже симпатичні.

Цього ж дня у приміщенні Двірцівської школи відкривали дитсадок. У залі  батьки, бабусі, дідусі, педагоги, а іменникидошкільнята такі вже причепурені, такі симпатичні чемно сиділи на новеньких кріселках. А потім зворушливо співали, декламували вірші. Батьки не могли натішитись своїми чадами. Кожен  у вишиванці: дівчатка у національних строях, а хлопчики у вишитих сорочках. Атмосфера Великодніх свят панувала у школі. Запашним короваєм малюки вітали гостей.

Ще 2006 року у Двірцівській школі відкрили групу дошкільнят "Сонечко", яку відвідували двадцять діточок. Проте з кожним роком бажаючих ставало все більше, тож виникла потреба відкрити ще одну групу. І у ці Великодні дні мрія батьків, педагогів, сільської влади і всієї громади здійснилася. Ще одна група "Малятко" стала повноправним господарем Двірцівського навчальновиховного комплексу школасад, де виховуватимуть 26 дошкільнят.

Усіх присутніх вітали гості, які прибули на свято.

Роман МОНАСТИРСЬКИЙ,•начальник відділу освіти •Сокальської РДА:

– Ця подія  відкриття ще однієї групи, є дуже важлива не лише для школи, а й для усього села. Ініціатором була саме громада, молоді батьки  і це дуже добре. Ми працюємо над планом розвитку, і цьогоріч, незважаючи на важкі часи, плануємо відкрити ще шість навчально-виховних комплексів. Тоді кожна сільська рада матиме дошкільну групу. Ви  попереду, бо маєте вже дві дошкільні групи. Хочеться, щоб дошкільнята мали якнайкращі умови для свого розвитку, щоб діти були готові для навчання у школі. Впевнений, що до цього долучиться і педагогічний колектив школи.

Начальник відділу освіти Р. Монастирський вручив сертифікат на придбання комплекту постільної білизни для спальні дошкільнят.

Ганна КОСТЮК,•депутат Львівської обласної ради:

– Я дуже тішуся, що у моєму рідному селі народжуються діти, що виникла потреба створювати ще одну групу. Рада, що молоді люди осідають у Двірцях, створюють сім`ї, народжують дітей.

Отже село  живе і має майбутнє. Хочу побажати, щоб ці маленькі дітки згодом виросли справжніми українцями. Звичайно, без спільної праці відділу освіти Сокальської РДА, дирекції та педагогів школи, а особливо батьків  цієї групи відкрито не було б.

Депутат обласної ради Ганна Костюк подарувала групі образ Ангела-охоронця, який охоронятиме дітей.

Надія СТРІЛЕЦЬ,•Двірцівський сільський голова:

– Дуже хочу, щоб наші діточки були щасливі, веселі й здорові. А між батьками, вчителями, вихователями була тісна співпраця і взаєморозуміння. Як сільський голова, тішуся, що село розвивається, відкривається друга група, сподіваюся, що за кілька років відкриватимемо і третю. Щастя, миру, злагоди і здоров`я усім.

Сільський голова Надія Стрілець теж не прийшла з порожніми руками і подарувала малятам симпатичну забавку  оленя.

Ірина Стодольна, голова батьківського комітету групи "Малятко", сердечно подякувала усім причетним до відкриття нової групи: начальнику відділу освіти Романові Монастирському, заступнику начальника відділу освіти Лесі Ковалишин, депутату обласної ради Ганні Костюк, сільському голові Надії Стрілець і директору школи Юрію Білецькому.

Директор школи Юрій Білецький підкреслив, наскільки актуальним було відкриття другої групи у дитсадку, і висловив щиру подяку керівництву відділу освіти, сільській владі, а особливо батькам, які до пізньої ночі трудилися у приміщеннях майбутньої групи.

Потім перерізали символічну стрічку, і діточки зайшли у приміщення групи "Малятко", а о. Петро Івасейко посвятив приміщення і побажав, щоб малята росли здоровими, розумними і стали добрими християнами і громадянами Української держави.

…Лише завдяки цілеспрямованій роботі керівництва відділу освіти Сокальської РДА, ініціативі батьків, підтримці педагогічних колективів шкіл і великій допомозі громади  у такий скрутний для держави час на Сокальщині при школах все ж відкривають групи для дошкільнят. Бо на любові до дітей тримається світ. І в цьому сенс життя.

Оксана ПРОЦЬ

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.