Головна / Життєві історії / Вшанували славного сина Тартакова

Вшанували славного сина Тартакова

Петро Саноцький – уродженецьТартакова. Націоналіст, видатна постать Сокальщини, доктор теології та права. Був організатором і душею української молоді в Сокалі. У гімназії організував товариства "Пласт" і "Сокіл", по селах повіту читав лекції. А також на наших теренах був засновником відбиванки.

"Орел Сизокрилий" – один із журналістських псевдонімів Петра Саноцького. На початку війни залишився самотнім (його маму і сестру розстріляли фашисти). У Тартакові його добре знали і шанували усі. І час свій, і любов свою він віддавав дітям, організував Захоронку в селі, і поки не було Cестер-служебниць, сам виховував діточок-сиріт. Читав їм улюблений "Дзвіночок", організовував забави, вчив з ними вірші, розповідав притчі, оповідання.

У Тартаківській школі ведеться пошукова робота, нам хочеться більше дізнатися про цю людину. Вчителі працюють в архівах, листуємося з мешканцями Волосткова, бо саме там його востаннє бачили живим. Учні доглядають за могилою Петра Саноцького.

Його ім'я із честю носить Тартаківська школа, де 9 лютого 2014 року відбулися урочистості з нагоди 110 річниці від Дня народження "Орла Сизокрилого". Розпочалися панахидою, яку відслужив настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці отець-декан Богдан Лилик.

Голова районної ради Ігор Дацюк розповів про життєвий шлях, громадське та політичне життя Петра Саноцького. Слово також мали тренер Сокальської спортивної школи "Соколяни" Роман Новацький, голова літературно-мистецького об'єднання "Колос" Володимир Полянчук, начальник відділу освіти Роман Монастирський, депутат районної ради Орест Пурський, директор школи Сергій Порташ, сільський голова Степан Орловський.

З нагоди цієї визначної дати учні школи та учасники художньої самодіяльності Народного дому с. Тартаків підготували концерт, який відображав найяскравіші моменти життя Петра Саноцького. До урочистостей приєдналися громада села, учні, педагогічний колектив.

У приміщенні спортивного залу Тартаківської ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся турнір з волейболу між командами "Сокіл" і "Соколята". Суддівська колегія (головний суддя Роман Новацький, помічники Ярослав Токаж, Олег Кошлай) зафіксувала перемогу команди "Сокіл" з рахунком 2:1. Волейболісти нагороджені грамотами.

Урочистості закінчилися хвилиною мовчання та покладанням вінків до пам'ятника та могили Петра Саноцького. Патріоти не вмирають, вони живуть з нами, живуть у нашій пам'яті.

Сергій ПОРТАШ,
директор Тартаківської ЗШ І-ІІІ ступенів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seventeen + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!