Життєві історії

У “Зірочці” живе дитинство

Дошкільний навчальний заклад "Зірочка" розпочав свою діяльність з осені 1986го. І ось уже понад 24 роки досвідчені і чуйні педагоги кожного ранку зустрічають близько 300 маленьких дошкільнят та їх батьків. Більше 25 років свого вміння і своєї душі віддала садочку завідуюча Надія Кожуховська. Починала вона працювати вихователем-методистом, знає роботу досконало і в усіх її подробицях . Зараз колектив дитсадка налічує 75 осіб, з них 40 – педагогічні працівники. В дошкільному закладі функціонує 12 груп: ясельна для дітей віком 23 роки, 2 – логопедичні, 1 – санаторного типу, решта – дошкільні.

"Зірочка" знаходиться у відомстві шахти "Степова" ДП "Львіввугілля". Гірники опікуються малюками, дбають, щоб у дитсадку були створені всі умови для повноцінного розвитку, навчання і виховання діточок. За роки своєї діяльності шахта пережила різні часи, але завжди її керівництво з розумінням ставилось до проблем дитсадка і знаходило можливість допомогти дітям.

Вихователі та батьки вдячні колективу шахти, директору Ярославу Кіху, заступнику директора з соціальних та господарських питань Галині Віхоть, голові профспілкового комітету Степану Яремі. У тяжкий кризовий час шахтарі знайшли можливість провести капітальний ремонт харчоблоку, перекрити покрівлі дитсадка та павільйонів на літніх дитячих ігрових майданчиках, зробити поточні ремонти. Гірники постійно допомагають робітничими бригадами: там необхідно відремонтувати, там поміняти і ще сотня дрібниць, які так потрібні для маленьких жителів цієї затишної оселі. Оглядаючи це прекрасне дитяче містечко, розумієш глибину народної мудрості: все найкраще – дітям.

Понад 12 років тому садочок було перепрофільовано в спеціалізований дошкільний заклад художньоестетичного спрямування. За сучасними вимогами обладнано фізкультурний та хореографічний зали. Дітям до вподоби заняття в кабінеті англійської мови, а також ті, які проводять психологи, логопеди. Свої творчі здібності та інтереси дошкільнята мають змогу реалізувати, відвідуючи зображувальну та театралізовану студію, кабінет художньої праці. Попри виховання творчої особистості, виявлення задатків та обдарувань дітей, пріоритетним завданням у "Зірочці" є виховання духовно багатої особистості, патріота і громадянина своєї держави. Сьогодні в час взаємопроникнення різних культур, вкрай важливо зберегти свою національну неповторність, духовний зв’язок між поколіннями, систему моральних цінностей, яку крізь віки проніс наш народ. Любов до Батьківщини, інтерес до її історії, повага до її народу беруть початок від дитячої прихильності до своєї родини, шанобливого ставлення до старших . В садку цікаво проходять тижні сім’ї, святазустрічі з матусями, бабусями, дні уродин, іменин. Щомісяця організовують зустрічі з священиком, сестрамимонахинями. Діти моляться перед вживанням їжі, перед сном. Згідно з вимогами програми проводять заняття з християнської етики. У дошкільнят поступово формується "образ батьківського дому" з його укладом, традиціями, спілкуванням. Дитина сприймає свій дім таким, яким він є, любить його.

В дитсадку організовано музей міста, де зібрано фотографії особливих місць Червонограда, все, що стосується героїчної праці шахтарів. Дітей знайомлять з видатними і талановитими людьми, вони пишаються ними. Наочними та вельми цікавими для малечі є заняття з теми "Праця твоїх батьків", де ведеться щира і цікава розмова про батьківську роботу, яка дуже корисна для суспільства. Педагоги допомагають дітям усвідомити  важливість •такої риси українців, як працьовитість, яка рятувала націю не один раз від зникнення.

Проводять цю копітку і багатогранну роботу методист та вихователі дитсадка Мар"яна Жигайло, Наталія Бабіцька, Тетяна Драбин, Оксана Головата, Ірина Лутчин, Тетяна Піньковська та ін. Вони створюють міцний місток між минулим і майбутнім, прихиляють дітей до національних джерел, до всього, чим багата наша історія, вчать змалку усвідомлювати себе особистістю, здатною відповідати за свої вчинки, знати права і обов’язки, вміти себе захищати та стати гідними продовжувачами роду українського.

Враження дитинства  найсильніші, пам’ять про нього найдобріша. Переконані, що вихованці пронесуть свою любов до України, вдячність до свого працьовитого народу крізь усе своє життя.

Любов МЕЛЬНИЧУК
(пресслужба Львівської територіальної організації ППВПУ).

Голос Сокальщини на GoogleNews