Життєві історії

Василь Дишкант – націоналіст, патріот, відданий справі визволення України

Сокальська земля багата видатними людьми. Серед них – націоналіст, патріот, відданий справі визволення України, Василь Дишкант.
Школярі знають і пам’ятають про славного сина землі сокальської. Детальніше про його життя розповідають учням екскурсоводи шкільного музею. Народився він 21 квітня 1911 року в селі Мошків, закінчив державну гімназію в Сокалі і поступив у Львівський університет, де студіював право.

Вперше арештували за приналежність до ОУН в 1937 році. В 1944 році – вдруге, засудивши на кару смерті, але, завдяки старанням брата, помилували, і Василь Дишкант потрапив у концтабір.

Був обласним провідником ОУН Північної Баварії, за що його засудили до каторги в Мордовських концтаборах, де він і познайомився з кардиналом Йосифом Сліпим. Після тривалого ув’язнення не міг знайти роботу, але, завдяки першому директору школи №3 Івану Тимошику, отримав посаду заступника по господарській частині, де і працював до останніх років життя.

В 1997 році у СШ №3 відкрили і освятили меморіальну дошку Василю Дишканту.

Учні з захопленням слухають розповіді про героя і пишаються, що така людина працювала в нашій школі. Також, кожного року вшановують пам’ять про Василя Мартиновича лінійками і радіопередачами.

Оксана МАЩАК, заступник директора школи з виховної роботи Сокальського НВК «ЗШ №3 IIII ст. – колегіум».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.