Головна / Життєві історії / З’їзд політв’язнів в Радехові на Львівщині

З’їзд політв’язнів в Радехові на Львівщині

До Радехова з’їхалися політв’язні, члени Братства вояків УПА Сокальщини, Червонограда, аби віддати шану районному провіднику ОУН, родом з Радехівщини, Роману Мандриці”Чорноморцю”, котрий в ніч з 3 на 4 грудня 1950 року загинув у бою з енкаведистами. Сталося це на присілку  Ганунин біля Радехова шістдесят літ тому.

Він народився в с. Лопатині 29 січня 1912 року, закінчив шість класів народної школи. Член ОУН з 19 років. У 1932 році брав участь в антипольській акції і його заарештували. У 1933 році відбувся судовий процес, Роман Мандрика одержав шість років ув’язнення. В другій половині 1937 року його звільнили,  але на початку 1939го польська поліція знову заарештувала Романа. Він потрапив у тюрму в  Луцьку, де перебував до вересня 1939 року.

Р. Мандрика був повітовим провідником ОУН Радехівщини (19391941), членом  окружного Проводу Сокальщини та надрайоновим Провідником ОУН Радехівщини. Ці короткі автобіографічні дані розповів присутнім член Спілки політв’язнів Сокальщини Орест Викрикач. Також про видатного земляка говорили політв’язні Радехівщини, рідні, знайомі. Співали повстанських та патріотичних пісень сивочолі хористи зі Сокаля та Червонограда.

Оксана ПРОЦЬ.
 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!