Головна / Наші інновації / ID-картку львів’янина обіцяють видавати безкоштовно

ID-картку львів’янина обіцяють видавати безкоштовно

ID-картка мешканця: як запустити, де взяти кошти та що вона пропонуватиме своїм власникам – говорили під час останньої панельної дискусії на Форумі е-урядування.

Як повідомляє в Естонії, яка у сфері е-урядування є певним орієнтиром для Львова, через ID-картку можна замовити та отримати геть усі державні послуги. У ній вміщено будь-яку інформацію, пов’язану з життєдіяльністю власника: щодо отриманої ним освіти, щодо сімейного стану та наявності дітей, пільг, право на які він має, історії хвороб тощо. Станом на зараз, таку картку тут має дещо більше 90% громадян – і це за 15 років після впровадження. «Це дуже довгий процес. Такі речі в державі не робляться за 1 день», – підкреслює радник міського голови Львова Яніка Мерило. На її переконання, картка мешканця міста усіх проблем не вирішить, та це найуніверсальніше, що можна зробити, поки система не запрацює на державному рівні.

У Львові розробка ID-картки мешканця розпочалась із роздумів над статистичними даними, адже кожен другий львів’янин щодня користується смартфоном, третина – мобільним інтернетом, ще значна частка – он-лайн-банкінгом. Тоді розпочались розмови про необхідність електронної ідентифікації. А, за словами керівника міського управління міжвідомчої координації Тимофія Александронця, наразі у всьому світі не вигадали нічого кращого для цього, аніж ID-картка. Відтак, місто активно взялось за її розробку.

Перші такі картки планують видати вже у жовтні: першочергово – для учасників АТО, яких у Львові налічується дещо більше 3 тис. Передбачається, що це значно спростить усю ту бюрократичну тяганину, через яку вони проходять майже щодня, та надасть низку пільг, передбачених міською Комплексною програмою підтримки. До реалізації проекту долучать також соціально відповідальний бізнес, який, спільно з містом, забезпечить майбутнім власникам карток безкоштовний проїзд у громадському транспорті, безкоштовну реабілітацію та оздоровлення, харчування дітей у дитсадках та школах, знижки у приватних клініках, торгових мережах, театрах та музеях тощо.

«Виготовлення ID-карток у Львові – безкоштовне», – підкреслює Тимофій Александронець, адже міська влада залучила до їх розробки партнерів з Ощадбанку та ІТ-компанії Елекс.

«Цей проект легко поширити й на інші міста, і Львів залюбки поділиться власним досвідом з охочими його перейняти», – підкреслює він.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!