Головна / Наші інновації / На Сокальщині у ялинки вмотовують електронні чіпи

На Сокальщині у ялинки вмотовують електронні чіпи

Цю новацію запровадили з метою визначення, скільки новорічних красунь реально потрібно на ринку, оскільки досвід минулих років засвідчує, що десять відсотків зрубаних зелених деревець потрапляють на смітник, так і не оздобивши оселі.

Електронний чип прикріплятимуть до дерева в такий спосіб, щоби зняти його без пошкодження було неможливо. Цей ярлик міститиме всю інформацію про походження хвойного насадження: з якого лісгоспу та лісництва привезли дерева, який їх сорт і якість. Відтак будьякий працівник правоохоронних органів зможе легко перевірити законність придбання зелених атрибутів новоріччя з лісових плантацій.

Якщо ж чипа на ялинці немає, проте є кругла або у вигляді зірочки печатка, її теж можна купувати. Вона повинна бути на зрізі дерева. Також, купуючи ялинку, зверніть увагу на сам зріз, який має бути рівним.

Адже коли браконьєри зрубують красуню сокирою, то зріз на стовбурі буде нерівним. Ну і, звісно, у продавців повинні бути дозвільні документи на право торгівлі ялинками. І на перше прохання покупців вони мають його надати. Продавців нелегальних ялинок, як і в минулі роки, притягатимуть до адміністративної відповідальності. Якщо встановлено факт несанкціонованого вирубування, штрафні санкції коливаються від 274 до 1753 гривень. За несанкціоновану торгівлю адміністративне покарання менше  від 50 грн.

Лісові красуні можна буде придбати на подвір"ї Сокальського лісництва ДП "Радехівське ЛМГ" по вул. Львівській, 94 у Сокалі. Їх вартість така: соснові ялинки  до метра 25 гривень, від метра до двох  30 грн., від двох  до трьох  35 і т. д., смерекові  від 35 грн. за штуку і плюс 5 грн. за кожен метр. Для оптових покупців: більше ста ялинок коштуватиме 50 гривень за одну.

Іван ПЕТРАШ,
лісничий Сокальського лісомисливського лісництва ДП "Радехівське ЛМГ".

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

thirteen + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!