Інші види спорту

Львів’янин став першим в історії абсолютним чемпіоном України з кайт-флаїнґу

З 6 серпня по 18 вересня на локаціях у Херсонській, Миколаївській і Дніпропетровській областях проходив перший в історії Чемпіонат України з кайт-флаїнґу 2020.

Про це стало відомо Голосу Сокальщини від прес-служби Асоціації.

Участь у національних змаганнях із спортивного запуску і керування повітряними зміями взяли близько 50 кайт-флаєрів із різних регіонів країни, попередньо отримавши кваліфікацію на обласних турнірах. На фіналі у Херсоні абсолютним Чемпіоном України з кайт-флаїнґу – 2020 став Антон Григор’єв зі Львова. Антон увійшов «під першим номером»  до складу новоствореної Національної Збірної України з кайт-флаїнґу, яка вже з 2021-го року представлятиме нашу державу на міжнародних змаганнях. Капітаном Національної Збірної став Павло Шмулевич з Херсона, Чемпіон Світу – 2018, президент Української Асоціації Повітряних Зміїв. Головним тренером Збірної призначено майстра спорту Валерія Шаповалова з Кам’янського, який виступав головним суддею Чемпіонату України з кайт-флаїнґу 2020.

На першому Чемпіонату України з кайт-флаїнґу львів’янин Антон Григор’єв виступав у віковій категорії «молодь» і у всіх вісьмох змагальних категоріях. Зокрема, у номінаціях «дволінкові кайти», «шоу-кайти», «чотирилінкові кайти», «пауеркайтинг» він отримав перші місця серед молоді. За сумою балів, отриманих протягом турніру, Антон став абсолютним чемпіоном серед усіх вікових категорій, на порядок обійшовши Микиту Вареника, юніора з Херсона.

Антон Григор’єв – співзасновник і директор Львівської обласної філії Української Асоціації Повітряних Зміїв. У 2017 році увійшов до Оргкомітету першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв Tryhutty International Kite Festival, створеного командою Асоціації. У 2018 році увійшов до складу першої в історії Збірної України з кайт-флаїнґу, яка того ж року перемогла на Чемпіонаті Світу в Китаї та міжнародних турнірах у Франції та Польщі.

Перший Чемпіонат України з кайт-флаїнґу 2020 в умовах карантину проходив без глядачів та з максимальним розведенням виступів кайт-флаєрів у часі задля унеможливлення скупчень.

ДОВІДКОВО:

Термінологія: 

Кайт – повітряний змій            

Кайт-флаїнґ – спорт, запуск і керування повітряним змієм

Кайт-флаєр – спортсмен, майстер кайт-флаїнґу

 

Про нашу організацію:

Українська Асоціація Повітряних Зміїв (УАПЗ) була заснована в серпні 2017 року організаторами та активними учасниками першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв Tryhutty IKF 2017.

УАПЗ перша і єдина організація, яка представляє всю Україну на міжнародному рівні у галузі повітряних зміїв. Нині до УАПЗ входять як місцеві клуби (команди), так й окремі кайт-флаєри з 17 регіонів України (Херсонський, Дніпропетровський, м. Київ, Львівський, Миколаївський, АР Крим, Кіровоградський, Одеський, Київський, Хмельницький, Запорізький, Вінницький, Івано-Франківський, Закарпатський, Харківський, Черкаський, Рівненський), закордонні українці та навіть іноземні майстри. Є юридичною особою, має статус всеукраїнської молодіжної громадської організації.

Мета УАПЗ – промоція кайт-флаїнґу в Україні через спортивні змагання, конкурси, майстер-класи, розробку власних моделей повітряних зміїв, регіональні івенти та міжнародні фестивалі, а також презентація України на міжнародному рівні.

Павло Шмулевич – Засновник і Президент Української Асоціації Повітряних Зміїв, капітан Збірної України з кайт-флаїнґу, Чемпіон Світу з кайт-флаїнґу – 2018 (у категорії вітронадувних шоу-кайтів), володар Кубку Світу з повітряних зміїв – 2018 (у номінації плоских кайтів), засновник й організатор першого в Україні Tryhutty International Kite Festival 2017, фахівець з економіки туризму.

Голос Сокальщини на GoogleNews