Впродовж десяти днів ветерани мали змогу вдосконалювати загальну фізичну підготовку та навички стрільби з луку у Західному реабілітаційно-спортивному центрі
Управління молоді та спорту Львівської ОВА вдруге організувало реабілітаційно-спортивні збори для чинних військовослужбовців та ветеранів, які беруть активну участь у спортивних змаганнях.
Серед учасників зборів – призери міжнародних «Ігор Нескорених» та «Ігор Воїнів». Також на збори запросили спортсменів-лучників Львівського обласного центру спорту людей з інвалідністю «Інваспорт». Це дозволить спортсменам обмінятись досвідом та вдосконалити навички.
«Цьогорічні «Ігри Нескорених» показали, що рівень наших ветеранів є дуже високим, бо перед змаганнями ми практично не тренувались. Попри це нам вдалось показати високі результати. Зараз я займаюся стрільбою з лука більше для себе, своїм прикладом хочу показувати іншим воїна та ветеранам, що є така можливість – тренуватись, змагатись, подорожувати», – ділиться Сергій Калитюк, український військовий, який отримав поранення у 2014 році при штурмі Ямпольського напрямку. Цьогоріч Сергій виборов медалі і на «Іграх Нескорених» у Нідерландах, і на «Іграх Воїнів» у США.
Стрільба з луку, вважає тренерка Леся Шах, є найкращим видом спорту для реабілітації. Особливо для тих, хто на візках. Наші хлопці, які були на реабілітації в США розповідали, що американські медики також на цьому наголошують. Адже у цьому виді спорту опрацьовуються м’язи спини, рук, все те, що їм треба.
«Спорт – це хороший метод реабілітації, бо ти сам себе дисциплінуєш, сам себе виховуєш і за рахунок цього поліпшуєш своє ментальне і фізичне здоров‘я. Військовий, який після звільнення зі служби, не відчуває себе затребуваним, який не буде ніде задіяний, він сам себе починає гризти. А коли людина десь задіяна – вона вийде з депресивного стану, і результати можуть бути дуже класними», — ділиться ветеран Павло Лучків. Чоловік воював у 2014-2015 роках. Після поранення познайомився зі стрільбою з лука. Брав участь у відборах до національної збірної на міжнародні ветеранські змагання.
Спільна мрія і ветеранів, і тренерів – створення спеціального спортивного простору для військових та ветеранів, який буде доступним для людей з різними видами травм. Наприкінці грудня планують провести ще один збір – до нього мають приєднатися військові, які зараз на фронті.
Кошти на проведення зборів передбачені Комплексною програмою розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОВА.
«Ми першими серед областей інтегрували напрямок фізкультурно-спортивної реабілітації учасників АТО/ООС та ветеранів російсько-української війни в обласну програму розвитку спорту. Фізична активність у поєднанні з роботою психолога дозволяють повертати людей до здорового цивільного життя після тяжких травм. У ветеранському спорті людина знаходить близьких їй по духу людей, нові цілі та нову мотивацію. Саме тому найближчим часом ми будемо максимально розширювати та вдосконалювати напрямки роботи», – зазначає начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.