Вже водинадцяте, в рамках програми євроінтеграції і співпраці прикордонних областей України та Польщі, на теренах Сокальщини проходив міжнародний сплив на байдарках «Буг-2013».
Цьогоріч в ньому взяло участь більше тридцяти байдарочників з Харкова, Дніпропетровська, Львова, Варшави, Грубешева, Познаня, Замостя, Любліна, Кракова. Одна за одною байдарки пливли по річці Західний Буг і причалювали до берега поблизу другої школи. Тут на гостей чекали представники влади – заступник міського голови Сокаля Олег Олійник, заступник голови районної ради Володимир Чуб, керівник апарату райдержадміністрації Марія Христинич, головний спеціаліст відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Наталія Якубишин. Вони привітали учасників міжнародного спливу на сокальській землі та побажали вдалого відпочинку. У Сокалі команда байдарочників зупинилася на території другої школи, тут вони розкинули наметове містечко.
Ось що про сплив розповів командор Лєслав Флага: «Цього року щодня на воду виходили майже тридцять п’ятеро веслярів, з Польщі нас приїхало п'ятнадцять, є люди з Дніпропетровська і Львова, а ще – одна сім’я з Харкова. Крім того, до нас приєднуються сокальчани, червоноградці, але вони з нами не проживають, лише вдень разом спливаємо. Привезли із собою тринадцять байдарок, на яких і веслуємо по Західному Бузі, Раті, Солокії, Лузі. Відвідали Добротвір, Великі Мости, Сілець, ВолодимирВолинський… Мали екскурсії старовинним Белзом, Варяжем, побували у палаці Урбанських, що в Тартакові, в палаці Потоцьких у Червонограді. Сплив триватиме 15 днів, за цей час ми маємо проплисти 254 км. Після Сокаля прямуємо в Устилуг, де перетнемо кордон, і далі сплив продовжиться територією Польщі.
«Буг2013» є відкритим туристичним заходом, в ньому можуть взяти участь індивідуальні байдарочники та групи з туристичних клубів, навчальних закладів під наглядом дорослих та вихователів.
Сокалем ми залишились задоволені, тут нас гостинно прийняли. Наступного року, якщо все буде добре, приїдемо сюди знову, бо люблю Сокаль і людей, які тут живуть. За одинадцять років спливу я подружився з українськими веслярами, мене впізнають представники влади, їду сюди як до добрих, щирих друзів».
65-річний пан Павло з Польщі, який цьогоріч виявився найстаршим учасником, втретє взяв участь у спливі. Він розповів, що вода для нього – це стихія, з нею пов’язав усе своє життя. Нині приїхав не сам, а заохотив ще й друзів.
Вперше у спливі взяла участь і сім’я Вовків із Харкова. Мама, тато, донька з нареченим були вражені красою Солокії та Бугу, їм сподобалось на Сокальщині, але залишився неприємний осад: у дівчини пропав мобільний телефон.
…Поки розмовляла з одними байдарочниками, інші вже встигли зібрати байдарки, весла на машини – лаштувалися у дорогу. Адже цього дня учасники міжнародного спливу «Буг2013» мали перетнути кордон, і далі їх маршрут пролягав територією Польщі. А до нас вони приїдуть наступного року. Попутного їм вітру і до нових зустрічей!
Ольга ДИЛИН.
Фото автора.