Інші види спорту

На велосипедах – українськими дорогами

12 липня у м. Жовква відбулося офіційне відкриття ХІ Європейського тижня велотуризму. Вперше в своїй історії цей форум перетнув кордони Євросоюзу. Велосипедиси з 12 країн світу відкрили для себе красу і архітектуру України і, зокрема, старовинної Жовкви.

А вже наступного дня понад 350 велосипедистів з України, Киргизії, Польщі, Німеччини, Бельгії, Люксембургу, Грузії, Франції, Нідерландів, Ізраїлю, Швейцарії, Португалії зустрічали на кордоні Сокальського району начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської РДА Мирослава Михайлюк та начальник відділу в справах молоді та спорту Сокальської РДА Андрій Мандрик. Вони вручили велотуристам коровай, побажали їм доброї погоди, приємних вражень від подорожі на велосипедах.

Серед учасників тижня велотуризму побачила і керівника благодійного фонду «Еко-милосердя» зі Соснівки Павла Савчука. Він зазначив, що велотраси для туристів проходять в основному сільською місцевістю. І хоча стан доріг, зважаючи на важку економічну кризу в Україні, досить таки поганий, велотуристи легко об’їжджають ями. За свою терпимість до українських доріг учасники Європейського тижня велотуризму будуть нагороджені чудовими враженнями від відвідування десятків пам’яток архітектури, історії та культури, серед яких є такі скарби, як Яворівський національний природній парк, старовинні церкви. 

Після теплої зустрічі учасники покрутили педалі велосипедів у м. Великі Мости, а звідти – у с. Пристань. Тут працівники культури сіл Пристань та Бутини, а також кооператори приготували для них смачний обід. В гарних українських вишиванках господині Марія Орищин, Любов Кулинич, Марія Булик, Леся Левко, Марія Кобрин, Галина Ткачик, Любов Яцишин, Марія Стельмах, Ольга Іванчук, Ганна Крук, Ганна Бутинець подавали на столи, встелені українськими скатертинами, червоний борщ з варениками, пампушки, пончики, слойки, солоні огірочки, узвар, коровай. 

Працівники культури три дні ліпили вареники, випікали пампушки та готували інші страви, аби туристи з інших країн покуштували страви українських господинь. Велосипедисти смакували страви, фотографувались із господинями у вишиванках і навіть брали пампухи із собою в дорогу. 

Після смачного обіду велотуристи вирушили далі, у с. Любеля і Жовкву. Цей тижневий європейський захід є чудовою можливістю для промоції Львівщини серед євпропейців, як комфортного місця для відпочинку. Крім того, можливо, це дасть поштовх покращити інфраструктуру в регіоні.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.