Головна / Інші види спорту / Стадіон в Сокалі перетворили в повноцінний фізкультурно-спортивний комплекс

Стадіон в Сокалі перетворили в повноцінний фізкультурно-спортивний комплекс

На території фізкультурно-спортивного комплексу «Сокіл» (таку назву тепер має колишній стадіон «Сокіл») з самого ранку і до вечора можна побачити дорослих та дітей, які займаються спортом: одні бігають, щоб покращити самопочуття та зовнішній вигляд, інші – займаються в секціях. За останні роки цей заклад змінив своє обличчя. Тут до послуг жителів тренажерний зал, бігові доріжки, тенісні корти (потребують ремонту), футбольне поле з штучним покриттям.

Після тренувань діти та дорослі мають де прийняти душ та переодягнутися, відремонтували й туалети. Людей на стадіоні побільшало, частіше відбуваються різноманітні спортивні змагання. Постійно використовує заклад для занять з фізичної культури п’ята школа. Нині комплекс готується до проведення Дня незалежності: поновлюють розмітку на футбольному полі, сидіння на трибунах. Працівники – Степан Баштик, Юрій Сусол, Роман Тарасюк, Андрій Салига ремонтували трибуни, біля них зустріла й директора цього спортивного закладу Андрія Мандрика.

Не стрималася й запитала, як йому вдається підтримувати комплекс у належному стані й розвивати, відкривати нові секції, бо ж нині більшість спортивних закладів у великих обласних центрах, а не те, що у районі, ледь животіють. На що пан Андрій відповів: «Нині ремонт проводимо самотужки, долучилися тренери спортивної школи «Буг» Володимир Капуста, Микола Поліщук, Василь Сидор (директор). А загалом з квітня стадіон «Сокіл» – комунальний заклад Сокальської районної ради «Фізкультурноспортивний комплекс «Сокіл». Змінився статус і це дає змогу залучити певні кошти на ремонт стадіону та розвиток спортивних споруд, відкрити нові секції для дітей, які хочуть займатися спортом. Ми ставимо основний акцент на футбол, бо хлопці охоче ним займаються. У нас є два інструктори з футболу. Це досвідчений тренер Андрій Ділай, колишній футболіст команди «Дніпро», чемпіон Радянського Союзу, член олімпійської збірної Радянського Союзу та молодий, перспективний тренер Сергій Матвєєв, який недавно закінчив Інститут фізичної культури і спорту. Перший набирає дітей від 10 років та тренує команду ФСК «СокальВолКом» (дорослих), а другий – дітей від 6 років та ФСК «Сокаль-ВолКом» (юнаків). Плануємо у серпні набирати команду дівчат (10-12 років) з футболу, яких тренуватиме інструктор Галина Єременко».

При спортивному комплексі базується ДЮСШ «Буг». Саме в цей час їхні вихованці проводили тренування на футбольному полі. Юні футболісти задоволені, що заняття відбуваються на стадіоні фізкультурноспортивного комплексу, бо раніше вони займалися у ЗШ №3. Там, на жаль, нема таких умов. Зокрема, Тарас Наумчук розповів, що уже рік займається у футбольній секції. Азів футболу їх навчає тренер Роман Гайдук. Тарас каже, що заняття додають йому доброго настрою, енергії та сили. Він уже навчився забивати голи та брав участь у багатьох матчах. Хлопці розповіли, що приходять сюди тричі на тиждень: у понеділок, середу, п’ятницю після уроків, а влітку о 10.00 годині.

Вчитель фізкультури ЗШ №3, а за сумісництвом і тренер ДЮСШ «Буг», Роман Гайдук, задоволений вихованцями. Вони вже брали участь у дитячій шкільній лізі чемпіонату Львівської області з футболу. Деякі діти три роки займаються футболом, у хорошій спортивній формі, тож цьогоріч їхня команда подаватиме заявку на участь в футбольних змаганнях.

– Тепер ми зможемо приймати команди і у себе вдома, бо раніше грали лише на виїздах, – каже тренер Р. Гайдук. – Добре, що батьки допомагають і підтримують. За їхні кошти ми придбали інвентар та форму, а також вони спонсорували транспорт на змагання. Дітям цікаво тренуватися на стадіоні, бо вони бачать структуру поля, інших дітей, які тренуються. Це спонукає до зацікавленості спортом.

Тренер займається з двома групами: середньою – діти 2001 і 2002 років народження, та молодшою – хлопчики від 6 років, які заявлені лише у липні.

За останні роки на стадіоні відбулося чимало змін: перекрили шатровий дах, відновили та накрили балкон, переробили котельню та опалення, оновили фасад будинку, відремонтували роздягальні, душові, туалети на першому поверсі, придбали газонокосарку, яка дає змогу належно підготувати поле до різних змагань. В адмінбудинку зробили ремонт другого поверху та відремонтували кімнати відпочинку для спортсменів. Тож, коли хтось приїжджає на змагання, має де переночувати…

«Все, що зробили, – це спільна заслуга працівників комплексу, районної ради, райдержадміністрації, зокрема, голови Олега Кожушка, який посприяв нам з деревом та матеріалами, депутатів Сокальської районної ради. Вагому лепту внесли й підприємці – Юрій Гайдаш, Андрій Паньків», – зазначив Андрій Мандрик.

Фізкультурно-спортивний комплекс «Сокіл» працює без вихідних, і кожен, хто хоче, може займатися тут у будьякий час ранку та вечора. Він не зачиняється. Однак, з другого боку – це проблема, бо сторожів немає і деякі мешканці приходять вигулювати собак, розпивати спиртні напої. І це уже роками не можна викорінити.

– Щоранку приходимо на роботу і бачимо розбиті пляшки, – жаліються працівники.

А вони, як можуть, підтримують чистоту і порядок на території комплексу, дбають про його благоустрій, бо вірять, що «Сокіл» допоможе популяризації здорового способу життя та фізичної реабілітації, сприятиме розкриттю здібностей обдарованої молоді в спорті, надасть сили не одному спортсмену зійти на п’єдестал пошани.

«У здоровому тілі, як кажуть, здоровий дух. Найкращі провідники нації, славні герої, такі як Бандера, Шухевич, теж були прекрасними спортсменами, тому вважаю, що під керівництвом досвідчених тренерів, справжніх знавців своєї справи, будемо виростати і духом, і тілом, – заявив Андрій Мандрик. – Адже фізкультурноспортивний комплекс «Сокіл» – чудове місце для спортивних занять дітей та молоді».

А це стало можливим завдяки успішній співпраці місцевої влади, депутатського корпусу та мешканців Сокаля.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

17 − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!