Інші види спорту

Веломарафон Gran Fondo вперше здолали на хендбайку: це зробив майстер спорту Павло Баль

Під час перегонів зібрали 150 тисяч гривень для Збройних сил України. Їх перерахують у фонд «Повернись Живим».

У неділю, 16 липня, на Львівщині відбулися велоперегони Gran Fondo. Участь у них взяли понад три сотні велосипедистів. Дорогами Львівського та Дрогобицького району вони здолали 85 кілометрів. Організували перегони Lviv Bicycle Club за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОВА.

Серед тих, хто подолав дистанцію, 37-річний майстер спорту України Павло Баль. Після високої ампутації кінцівок Павло пересувається на кріслі колісному, тож для перегонів він також мав спеціальний велосипед. Дистанцію спортсмен долав за допомогою хендбайку — триколісного велосипеда, який має трохи відмінний від звичайного дизайн і приводиться в дію за допомогою рук. Здолати 85 кілометрів Павлові вдалось за 2 години 35 хвилин 30 секунд.

«Траса була важкою, дистанція доволі довга. Відстав від лідера перегонів лише на 25 хвилин, тож результатом на загал задоволений. Для мене це контрольний старт перед міжнародними змаганнями – чемпіонатом світу з велоспорту серед параспортсменів. Він відбудеться у серпні. Щоб потрапити туди, їздив у Бельгію на етап Кубку світу. Заробив там перші бали, а також пройшов медкомісію, яка є обов’язковою для паралімпійських чемпіонатів, щоб визначити свій клас та змагатись у рівній конкуренції», – розповідає Павло.

Вже кілька років Павло займається паралімпійським спортом, його основні дисципліни – біатлон та лижні перегони. У 2021 році він став чемпіоном світу з біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

«Хендбайками я зацікавився у 2019 році. Першочергово – для того, щоб урізноманітнити тренувальний процес та покращити результати у зимових видах спорту. Річ в тім, що в сидячих спортсменів у тренуваннях дуже мало різноманітності, працюють одні і ті ж м’язи. Це мій третій хендбайк. З цим було не просто. Спочатку був металевий. Потім з тренерами та друзями довго шукали кращий і врешті знайшли майстра, який погодився зробити алюмінієвий. То був дуже добрий байк, але мені вистачало його переважно для тренувального процесу.  І от нарешті минулого року з’явився просійний, такий, на якому змагаються  паралімпійські чемпіони. З таким байком гріх не виступати на міжнародному рівні», – ділиться Павло Баль.

Тренує спортсмена Анатолій Завєєдєв, а також Богдан Добрянський у Львівському обласному центрі «Інваспорт». З придбанням останнього хендбайка Павлу торік допомогло управління молоді та спорту Львівської ОВА у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини.

«Так склалось, що цього літа спортсмени не перестають нам доводити, що торік ми правильно оцінили їх потенціал. Нещодавно Валерія Терета, якій ми придбали човен, стала чемпіонкою Європейських ігор, також майстри кульової стрільби Павло та Юлія Коростильові, для яких ми придбали пістолети, також вибороли золоті нагороди, а тепер і Павло показав відмінний результат, а згодом, віримо, покаже його і на міжнародних змаганнях», – розповідає Роман Хім’як, керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА.

Зауважимо, під час веломарафону Gran Fondo зібрали 150 тисяч гривень для Збройних сил України. Їх перерахують у фонд «Повернись Живим».

Голос Сокальщини на GoogleNews