Вісім медалей на двох здобули паралімпійці зі Львівщини на двох етапах Кубка світу з лижних гонок та біатлону

Павло Баль та Василь Кравчук на двох вибороли вісім медалей: 2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові.

В Італії відбулися два етапи Кубка світу з лижних гонок та біатлону серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. 24-28 січня параатлети змагалися в Тоблах, а з 31 січня по 4 лютого – в Мартелі.

«За першість боролися представники України, Польщі, Казахстану, Грузії, Іспанії, Італії, Канади, Бразилії, Кореї, США, Японії та Швеції. Спортсмени Львівщини Павло Баль та Василь Кравчук на двох вибороли вісім медалей, з яких 2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові», – розповів керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

На першому етапі Кубка світу чотири медалі здобув Павло Баль.

24 січня відбулася гонка на дистанції 10 км з роздільним стартом. Павло Баль посів 2 місце, а Василь Кравчук – 10-те. У цій гонці взяли участь 29 учасників з 11 країн.

25 січня у гонці на дистанції 10 км з масового старту Павло посів 2 місце, а Василь фінішував п’ятим. Взяли участь 24 учасники з 11 країн.

27 січня відбувся спринт на 1.2 км. У фінальному забігу Павло Баль фінішував третім. Кравчук Василь не дібрався до фінального забігу та за результатами півфіналу посів 7 місце. Загалом у цій дисципліні змагалися 32 учасників з 12 країн.

28 січня відбулася гонка на дистанції 5 км з роздільним стартом. Павло посів третє місце, а Василь фінішував шостим. Тут на старт вийшли 30 спортсменів з 12 країн.

На другому етапі Кубка світу дві медалі здобув Павло Баль, а дві – Василь Кравчук.

31 січня відбулася гонка з лижних перегонів у дисципліні спринт на 1.2 км. У фінальному забігу змагалися двоє наших спортсменів: Павло Баль посів перше місце, а Василь Кравчук фінішував шостим. Тут змагалися 32 учасників з 12 країн.

1 лютого відбулась гонка з парабіатлону – спринт на дистанції 7.5 км. Баль Павло виборов «срібло». Кравчук Василь фінішував четвертим. У цій гонці взяли участь 17 учасників з 8 країн.

3 лютого відбулась гонка з парабіатлону на дистанції 3.9 км спринт-персюіт. У фінальному забігу Василь Кравчук посів 2 місце. Загалом змагалися 14 учасників з 6 країн.

4 лютого відбулась гонка з парабіатлону на дистанції 10 км з роздільним стартом та з штрафними кругами. Кравчук Василь завоював «золото». Загалом в цій дисципліні змагалися 14 учасників з 6 країн.

Нагадаємо, що обидва лижники є представниками Львівського обласного центру «Інваспорт». Павло Баль тренується під керівництвом Богдана Добранського, а Василь Кравчук – Володимира Любіжаніна.

До слова, Павло Баль є героєм однієї з серій циклу відеофільмів «ПОВЕРНЕННЯ». Це цикл історій про медалістів та учасників найпрестижніших міжнародних змагань серед ветеранів «Ігор Нескорених» та інших світових змагань серед осіб з інвалідністю. Фільм підготували спільно з командою «Панорама Production» у межах «Ліги Нескорених» – проєкту спортивних можливостей для військових та ветеранів, який реалізує управління молоді та спорту Львівської ОВА.