Інші види спорту

Восьмеро гандболістів з Сокаля отримали запрошення на міжнародний турнір з гандболу

Восьмеро "першопрохідців"гандболістів з Сокальської СШ І-III cт. №3 отримали запрошення від 18 гімназії м. Загреба на міжнародний турнір з гандболу. Бажання поїхати було таким великим, що не стали на заваді великі труднощі з отримання візи.

Крім української команди, запросили гандболістів з Угорщини, Словенії, Хорватії, Австрії. Це добре треновані команди, які вже не перший рік займаються цим видом спорту, чого не можна сказати про сокальських хлопців. Але чемпіонами не народжуються, і усякий початок є важкий. Тож якщо хлопці Сокальської школи №3 докладуть більше зусиль, будуть більше тренуватися, то в наступному році зможуть гідніше представити на турнірі свої блакитножовті кольори.

Для українців турнір увінчався лише п`ятим місцем, але, як кажуть, головне  участь. А ще хлопці мали змогу тренуватись і грати в сучасному спортивному залі "Запрешіч", що теж додало певного досвіду, який їм дуже потрібен, адже в наступному році до турніру долучиться ще й Німеччина, саме та гімназія, яка є школоюпартнером Сокальської СШ №3.

Та не тільки гандбольним турніром була цікава поїздка до Загреба. Хлопці збагатились новими враженнями, досвідом, за що треба подякувати організатору турніру доктору Геральду Гюнеру. Для учнів організували цікаву екскурсію містом. Особливі враження у душах молоді залишила стара частина Загреба, хорватський парламент. А головний католицький храм вразив усіх свою величчю та розкішшю. Цікаво, що тут свого часу побував і Папа Римський Іван Павло II, чим містяни дуже пишаються. Далі на гостей чекала зустріч у німецькому центрі мови, культури та історії. Там довелось хлопцям виконувати завдання, підготовлене керівником Інституту німецької мови, з чим вони впорались блискуче. Розширили свій світогляд школярі і на уроці, присвяченому дню народження відомого німецького поета Фрідріха Шіллера, де всі отримали неабияке задоволення.

Дні були наповнені цікавими зустрічами:  речником посольства Німеччини в Хорватії, з ким вели мову про кризову ситуацію в Україні. Не менш цікавим виявилось відвідування посольства України в Загребі. Особливо теплою була зустріч із заступником посла України та консулом при посольстві України у Загребі, з якими спілкувалися рідною мовою. Запитаннямвідповідям не було краю. Зустріч закінчилася екскурсією вишуканим будинком посольства.

Запросила українців до себе й Австрія, зустріч відбулася в Австрійському культурному центрі, приймав гостей керівник центру Георг Лакк. Тут згадували події Першої світової війни та порівнювали їх з теперішньою ситуацією в Україні.

Останні два дні провели у гімназії №18 м. Загреба. Директор школи організувала відвідини уроків, хоча мала дуже багато невідкладних справ. Уроки німецької, англійської, хорватської мов, фізкультури сподобалися гостям, бо вони теж брали в них участь, непогано володіють і німецькою, і англійською мовами.

Програма турніру була захоплива і мала чимало сюрпризів. Наприклад, проживаючи в готелі неподалік стадіону, вечерю готували самотужки, кожен виступив у ролі митцякухаря, стоячи біля плити.

Тиждень минув, як один день. Із запрошенням взяти участь у наступному турнірі команда покинула м. Загреб і вже у поїзді з Будапешта до Львова, на який ледве встигли, насолоджувались невимовним краєвидом озера Балатон. Наступного дня батьки змогли побачити і обійняти своїх дітей, втомлених, але радісних, задоволених, з подарунками та медалями. Без підтримки батьків ця поїздка не вдалась би, незважаючи на спонсорські кошти з Німеччини. Вони зробили все, аби і надалі двері школи №3 були відчинені у напрямку Європи. Також дуже багато зробили для цього проекту доктор Геральд Гюнер та директор гімназії №18 Іріна Войдовіч.

Важливу роль в організації поїздки відіграла вчителька німецької мови Сокальської СШ №3 Марія Гурська. Не злякали її ні труднощі з оформленням документів, ні власні фінансові збитки, адже з роботи відпустили за заявою без збереження заробітної плати, ані відповідальність за чужих дітей.
Ну а після прем`єри, що відбулася у Загребі, чекає на наших хлопців зустріч у наступному році та участь у турнірі, але, звісно, з кращими успіхами. Тому бог гандболу заповів: "Тренування!"

Ганс-Юрген БОЛЛІГ, волонтер школи №3 з м. Нідеркассель.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews