Інші види спорту

У Кубку воїнів позмагався Володимир Товкис – чотириразовий переможець Invictus Games: як спорт змінив його життя

Нещодавно управління молоді та спорту Львівської ОВА провело ІІІ Кубок воїнів. Серед тих, хто брав в ньому участь – Володимир Товкис.

Ветеран Національної гвардії, мультимедаліст «Ігор Нескорених» Володимир Товкис нещодавно став надзвичайно популярним в українському сегменті Тік Ток.

Він вразив українців влучанням у десятку у стрільбі з лука на Invictus Games. Високих результатів у цьому виді спорту Володимир досягає, стріляючи зубами. Його шлях до міжнародних змагань – надзвичайно складний. Проте мало хто знає, що надихнув його на цей шлях львів’янин зі схожою травмою Ігор Галушка.

Нещодавно управління молоді та спорту Львівської ОВА провело ІІІ Кубок воїнів. Серед тих, хто брав в ньому участь – Володимир Товкис. У вересні 2019 року отримав надважке поранення в голову на Світлодарській дузі. Після важкого поранення в голову він провів 11 днів у комі. Лікарі не давали втішних прогнозів. Проте завдяки активній реабілітації та незламності сьогодні Володимир надихає багатьох побратимів не опускати рук після поранення.

Своєю історією він поділився в ексклюзивному інтерв’ю, яке управління молоді та спорту Львівської ОВА підготувало у межах програми «Ліга Нескорених».

«Таких поранень, як в мене, на той момент було не багато – десь близько 10 людей. Друзі  і побратими прийшли і показують мені відео, як Ігор Галушка з  «Азову» бере участь у відборі на Invictus Games. Показали, що ось є хлопець, схоже поранення, тільки у мене в праву півкулю, а в Ігоря – в ліву. Тобто можна сказати, що в нас ідентичні поранення. Я подивився – чувак може, то я теж можу. Зараз ми класно спілкуємось», – поділився Володимир Товкис.

Володимир вважає, що одне з головних завдань адаптивного спорту – витягти ветерана з сірої буденності.

«Дуже важливо, щоб ветерани та військові, які повертаються після поранення, мали на увазі такі позитивні приклади, як Володимир — коли попри відсутність втішних прогнозів з боку лікарів, системні заняття та активна реабілітація творять диво. Саме таке завдання ставили перед собою коли «запускали Лігу, а ще незабаром ми планує презентувати серію таких документальних історій, про що детальніше розповімо згодом», — зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як.

Нагадаємо, «Ліга Нескорених» – проєкт спортивних можливостей від управління молоді та спорту Львівської ОВА, що спрямований на психологічну та фізичну реабілітацію військових.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews