Управління туризму та курортів Львівської ОВА разом з регіональною філією «Львівська залізниця» інформують велосипедистів. які потяги обладнані кріпленнями для перевезення двоколісних, як транспортувати велосипеди у вагонах, спеціально не облаштованих під ровери та скільки коштує перевезення двоколісних.
«Досліджувати Львівщину на велосипеді – гарний приклад активного дозвілля. Звісно можна брати «залізних коней» напрокат у місті, селі, де ви зупинились для відпочинку, та не скрізь облаштовані подібні пункти. Тому, як варіант, дібратись у різні куточки області з двоколісним, можна залізницею», – зазначає Тарас Лозинський, керівник управління туризму та курортів Львівської ОВА.
Він також нагадав про розроблені велошляхи на Львівщині. Торік на території Трускавецької, Бориславської та Східницької громад було відкрито «ВелоБескиди», у Славську – можна проїхатись велоквестом «Слідами Чугайстра». Обидва проєкти були створені з ініціативи управління туризму та курортів Львівської ОВА.
Слід зазначити, що спеціальними кріпленнями для перевезення велосипедів обладнані вагони таких електропоїздів:
- Регіональний поїзд №804/803 Рівне-Львів (щоденно, крім суботи)
- Регіональний поїзд №804/803 Львів-Рівне (по п’ятницях та неділях)
- Регіональний поїзд №806/805 Рівне-Львів (по п’ятницях та неділях)
- Регіональний поїзд №806/805 Львів-Рівне (щоденно, крім суботи)
На території Львівщини вищезазначені потяги зупиняються на станції Підзамче, Красне та Броди.
У регіональних поїздах: №829/830 Львів-Ужгород (щоденно, крім вівторка) та №829/830 Ужгород-Львів (щоденно, крім середи) на території Львівщини передбачені зупинки на станції Миколаїв-Дністровський, Стрий, Сколе, Тухля, Славське, Лавочне.
На приміському сполученні Львівської залізниці експлуатуються поїзди, що курсують на наступних напрямках. Приміські поїзди №6021 Львів-Сянки та №6022 Сянки-Львів, які зокрема зупиняються в Рудках, Самборі, Турці та на інших зупиночних пунктах. Приміські поїзди №6015 Львів-Трускавець, №6008 Трускавець-Львів. На території Львівщини вказані потяги зупиняються в Пустомитах, Миколаєві, Стрию, Дрогобичі тощо.
Утім, зважаючи на технологічні потреби та технічні можливості залізниці, деякі рейси у вказаних напрямках здійснюють поїзди без вагонів зі спеціальними кріпленнями для перевезення велосипедів.
Вартість перевезення велосипеда у розібраному та впакованому вигляді як ручної поклажі становить половину вартості повного квитка. Ціна перевезення велосипеда у зібраному вигляді (на ходу), як ручної поклажі, розмір якої перевищує встановлену норму ручної поклажі, дорівнює вартості повного квитка. Дозволяється безоплатне перевезення за рахунок норми ручної поклажі (велосипеда в розібраному та впакованому вигляді), за умови що його розмір відповідає нормі ручної поклажі. Велосипед в зібраному вигляді (на ходу) перевозиться як надлишок ручної поклажі в тамбурі вагона (не більше одного на тамбур), або у місцях обладнаних для розміщення велосипедів.