Інші види спорту

Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян, пробігла Бостонський марафон

12-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян по вокзалу у Краматорську, вчора, 13 квітня, взяла участь у Бостонському марафоні і пробігла на протезах 5-кілометрову дистанцію, аби здійснити мрію захисника Олександра Рясного та продемонструвати усьому світу незламність українського народу.

«Немає нічого неможливого! Незламна Яна Степаненко пробігла свій перший Бостонський марафон.

Це 5 кілометрів, якими Яна вкотре довела, що ніколи не можна здаватися.

Наша гордість! Дякуємо!», – повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, запросили Яну з родиною відвідати США американські фундації One World Strong та Semper Fi & America’s Fund, що допомагають ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та воєн.

Протягом 6-денної поїздки до Бостона, фундація UNBROKEN запланувала низку подій, де візьме участь родина Степаненків. Це зустріч із благодійниками, партнерами та українською діаспорою.

Яна Степаненко
Яна Степаненко

Ще одна мета Яни у Бостоні – благодійна. Це збір на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта центру НЕЗЛАМНІ Олександра Рясного, який втратив ногу на війні. Дівчинка воліє, аби він, як і вона, теж мав можливість бігати.

Олександру – 30 років, він із Запорізької області. Ще у 18 років пішов на військову службу за контрактом, а згодом поповнив лави Національної гвардії. Пройшов всі етапи цієї війни: АТО, ООС і, зрештою, повномасштабне вторгнення. Важкого поранення зазнав торік у вересні: уламок снаряду пошматував стегно захисника. Наразі він вже на етапі активної реабілітації і протезування.

«З Олександром я познайомилася нещодавно, але він дуже веселий, і мені дуже хочеться йому допомогти. Моя мета – зібрати 615 тисяч гривень на протез. І я дуже мрію, щоб якнайшвидше закінчилась війна і ми всі жили спокійно», – підсумовує Яна Степаненко.

Довідка

8 квітня 2022 року, внаслідок терористичного удару росіян по залізничному вокзалу у Краматорську, Яна Степаненко втратила обидві ноги. Світлина, де її на руках несе хірург дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова, облетіла весь світ. Перші протези для ходьби та бігу Яна отримала у США. Торік улітку, після року відновлення за кордоном, вона повернулася до України. Тут Яна продовжила реабілітацію та вже встигла отримати нові штучні кінцівки для ходьби в майстерні протезування центру UNBROKEN. Нині Яна амбасадорка Центру UNBROKEN.

Бостонський марафон є одним з найбільших та найпрестижніших у світі. Участь в ньому щороку бере близько 30 тисяч людей зі всього світу.

Голос Сокальщини на GoogleNews