Головна / Інші види спорту / Тут пропагують здоровий спосіб життя

Тут пропагують здоровий спосіб життя

Поблизу села Двірці відбувся спортивно-патріотичний вишкільний табір "Патріот-2013", присвячений борцям за волю України, – Василю Малку та Святославу Балку. Захід спільними зусиллями організовують Сокальська районна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та молодіжна організація "Сокіл", вже став традиційним і щороку збирає все більше учасників.

Цьогоріч у вишколі взяли участь більше півсотні націоналістів. Зважаючи на те, що табір був не просто відпочинковий, а вишкільно-ідеологічний, під час таборування було заборонено вживати алкоголь, тютюн та використовувати ненормативну лексику. Духівником табору був о. Володимир Юськів, який привітав молодь і запевнив, що саме молодь – майбутнє України. Відкриття табору розпочалося спільною молитвою, підняттям державного та націоналістичного стягів і виконанням національного славня.

Перший день перебування у таборі був присвячений навикам самозахисту, учасники долали смугу перешкод та виконували різноманітні фізичні вправи. Другий день також був насичений: відбулася теренова гра та навчальні стрільби. А ввечері учасники зібралися біля ватри. Свободівці співали повстанські, козацькі та народні пісні, а також знайомилися та спілкувалися з побратимами. У таборі традиційно працювала польова кухня, на якій смачно готував свободівець та комендант табору Василь Малко. Ті, хто під час перебування у таборі проявив себе найкраще, по його завершенню отримали грамоти, які урочисто вручив учасникам депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський, який був комендантом табору.

– Вишкільний табір для молоді ми організовуємо цього літа вже вдруге, основними завданнями заходу, окрім оздоровлення та відпочинку, є патріотичне виховання молоді – формування у дітей національної свідомості, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей. Окрім цього, організовуючи такі табори, намагаємося залучати молодих людей до занять із фізичної культури та спорту – пропагуємо здоровий спосіб життя, формуємо навики з пішохідного туризму, мандрування, таборування тощо, – сказав очільник Сокальської районної організації ВО "Свобода" Ігор Петренко.

Своїми враженнями поділились:

Христина Обушок,
учениця Сокальського НВК
"ЗШ №4-IV ст. – ліцей":

– В цьому вишколі було 17 дівчат. Ми нічим не поступалися хлопцям в рукопаші, тереновій грі, доланні смуги перешкод. Допомагали поратись на польовій кухні. У цьому таборі, навіть у повітрі відчувалось, що ми всі один одного знаємо дуже багато років і є єдиною командою.

Олег Божак,
студент, медик вишкільного табору:

– Я неодноразово брав участь у схожих таборах, які організовує Молодіжна громадська організація "Сокіл" і щоразу переконуюсь в тому, що кожен вишкіл вдається краще попереднього. Можливо щось було не так, як уявляли собі учасники табору, проте ніхто з них не скаржився на якісь незручності. Кожен відчував себе частинкою бойової команди, прагнули довести, в першу чергу собі, те, що вони можуть виконувати найрізноманітніші завдання, любої складності. А щодо медицини, то звісно ми були готові надати необхідну медичну допомогу, дбаючи в першу чергу за життя та здоров'я наших юних націоналістів.

 Любомир Царик,
член Сокальської МГО "СОКІЛ",
комендант табору:

– Хочу сказати, що нікому не було легко. У таборі мені довірили очолити один із куренів і я слідкував за порядком, виконанням наказів та дисципліною. Звичайно, важко досягти повної "покірності" та дисциплінованості, особливо на початку табору. В нас категорично заборонялося палити та вживати алкоголь, використовувати "брудні" слова. Якщо хтось не послухав свого командира, або провинився, то він обов'язково був покараний у вигляді відтискань від землі чи присідань. Навіть були такі випадки, коли за одного порушника відтискалась вся команда. Я переконаний в тому, що такі вишколи дають молоді перший потужний поштовх в саморозвитку, дисципліні, фізичному та духовному гартуванні.

Член молодіжної організації "Сокіл" Богдан Федун додав, що молодь Сокальщини приїжджає на такі заходи, аби поєднати активний відпочинок та вшанування героїв, а також відчути дух побратимства.

Уляна ТЕРЕХ.

Фото Богдана Федуна.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

thirteen + eight =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!