Головна / Наші інтервю / Донори – рятівники людських життів

Донори – рятівники людських життів

Донори – люди відповідальні. В цьому переконалася ще раз, коли на моє прохання зібралися в сокальській філії ЛОЦСК. Зрештою, вони, як солдати: є потреба – поспішають на допомогу.

Розмову розпочали з того, як вони почали здавати кров.

 

Роман БАКАНОВ (с. Забужжя),
Почесний донор, на рахунку якого 45 кровоздач:

– Батькові мого шкільного товари­ша потрібно було негайно перелити кров, він був чорнобилець, хворів. Хлоп­ці з нашого класу вирішили допомогти. Це було десь в 1991-1992 роках. Думав, що буде страшніше, але ні, відчув укол – і все. Потім здавав кров за потреби, а тепер що два місяці, організм вже звик до цього.

Олександр П’ЮРКО ( м. Сокаль):

– Вперше здав кров у 1978 році: ми пішли всією групою з технікуму. Потім працював на Новій землі, там треба було здати для товариша. Коли повернувся сюди – також прийшов здавати. Кров відновлюється, тож не треба боятися її втрати. Незважаючи на те, що держава про нас не дуже дбає – отримуємо по 15 гривень за 480 мл зданої крові, здаватиму її й надалі, бо знаю, що вона врятує комусь життя, а це ні з чим не можна порівняти.

Михайло КРУЧКЕВИЧ (м. Сокаль), Почесний донор:

– А я почав здавати кров ще під час служби в армії, тоді нам видавали нормальний пайок, звільнення на два дні. В Сокалі регулярно здаю кров з 1985 року. Розумію, що вона рятує людям життя – колись була потрібна і моєму батькові.

Володимир ПОПОВИЧ (м. Червоноград):

– Коли ще працював в автопарку, нашому водієві, який потрапив в аварію, потрібно було перелити кров, тоді і здав її перший раз, потім попросив наш директор, операцію робили і моїй дружині… В сім'ї мене підтриму­ють, бо знають, що кров – то життя. Нині пра­цюю на шахті "Відродження", але кров здавати приїжджаю у Сокаль, бо тут мені більше подобається ко­лектив – до нас ставляться дуже при­віт­но, усі процедури виконують чітко.

До нашої розмови приєднався головний лікар сокальської філії ЛОЦСК Мар'ян Семенюк (він, до речі, також здає кров):

– Минулого року в нас було 1059 донорів. За І квартал ц. р. – 306, вони здали 133,3 л крові. Серед тих, хто постійно її здає, є 8 Почесних донорів, це ті люди, які здали кров 40 і більше разів: Володимир Горбань, Роман Ба­ка­нов, Володимир Крумгольц, Віталій Прачун, Леонід Курцеба, Павло Бон­дар, Іван Кохан, Михайло Кручкевич. Хочу подякувати їм, а також постійним нашим донорам Володимиру Захаруку, Наталії Матвій, Олегові Лаху, Василю Гірняку, Борисові Кузняку, Вікторові Кучинсь­кому, Петрові Думичу, Юрію Думі, Євгенові Потоцькому, Василю Драбичу, Володимирові Кілику. Вони розуміють, що своєю кров'ю рятують людей.

Як зазначив п. Мар'ян, кожен шостий член їхнього дружного колек­тиву також здає кров. Серед тих, хто здав її найбільше, інженер Олек­сандр Пюрко, головний бухгалтер На­талія Сковрон, завідувачі вироб­ничих та лабораторних відділів Оксана Федюк та Оксана Семенюк та інші.

Найбільше потребують крові поло­го­ве, реанімаційне, хірургічне відді­лення лікарні. В разі потреби – бувають різні ситуації: дорожньо-транспортні пригоди, інші аварії, операції, під час яких пацієнти втрачають багато крові, – обмінюються кров'ю з сусідами з Радехова, Волині. Перш, ніж кров потра­пить до хворого, вона проходить жорст­кий контроль. Приходять її здавати і п'яниці, яким потрібні гроші, але їм відмовляють.

Поцікавилась, які пільги мають донори. І почула: Почесні – 10 відсотків до пенсії, безкоштовні проїзд по Україні та зубопротезування, інші – позапла­нову відпустку і путівку в санаторії в зручний час, додатковий день до відпустки. І все ж, спілкуючись з доно­рами, зрозуміла: насамперед  їх приваб­люють не пільги, а можливість допо­могти хворим, врятувати їм життя.

Зрештою, з крові тут виготовляють і інші, необхідні хворим препарати: розчин альбуміну, нативну та свіжоза­морожену плазму крові, стандартні сироватки. Незважаючи на різні про­­блеми, які тут є, як і в кожній орга­нізації, колектив медиків працює про­фесійно і злагоджено, постачаючи хворим життєво необхідну кров.

Валентина БЛУДОВА.

 

На знімках: донори Михайло КРУЧКЕВИЧ,  Роман БАКА­НОВ, Олександр П’ЮРКО та Воло­димир ПОПОВИЧ із головним ліка­­рем Мар'яном СЕМЕНЮКОМ та заві­дувачем виробничого відділеня Оксаною ФЕДЮК; завідувач лабораторного відділення Оксана СЕМЕНЮК, біолог Наталія ЮЩЕН­КО, лаборанти Ірина ЛУЦИК та Іванна МАСЮК; ст. медсестра Марія ЛІСТУНОВА,  медсестра Наталія ШРАМ, технік Віра ЛАХ та молодша медсестра Марія СИНОВ'ЯТ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

8 − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!