Головна / Наші інтервю / Донори – рятівники людських життів

Донори – рятівники людських життів

Донори – люди відповідальні. В цьому переконалася ще раз, коли на моє прохання зібралися в сокальській філії ЛОЦСК. Зрештою, вони, як солдати: є потреба – поспішають на допомогу.

Розмову розпочали з того, як вони почали здавати кров.

 

Роман БАКАНОВ (с. Забужжя),
Почесний донор, на рахунку якого 45 кровоздач:

– Батькові мого шкільного товари­ша потрібно було негайно перелити кров, він був чорнобилець, хворів. Хлоп­ці з нашого класу вирішили допомогти. Це було десь в 1991-1992 роках. Думав, що буде страшніше, але ні, відчув укол – і все. Потім здавав кров за потреби, а тепер що два місяці, організм вже звик до цього.

Олександр П’ЮРКО ( м. Сокаль):

– Вперше здав кров у 1978 році: ми пішли всією групою з технікуму. Потім працював на Новій землі, там треба було здати для товариша. Коли повернувся сюди – також прийшов здавати. Кров відновлюється, тож не треба боятися її втрати. Незважаючи на те, що держава про нас не дуже дбає – отримуємо по 15 гривень за 480 мл зданої крові, здаватиму її й надалі, бо знаю, що вона врятує комусь життя, а це ні з чим не можна порівняти.

Михайло КРУЧКЕВИЧ (м. Сокаль), Почесний донор:

– А я почав здавати кров ще під час служби в армії, тоді нам видавали нормальний пайок, звільнення на два дні. В Сокалі регулярно здаю кров з 1985 року. Розумію, що вона рятує людям життя – колись була потрібна і моєму батькові.

Володимир ПОПОВИЧ (м. Червоноград):

– Коли ще працював в автопарку, нашому водієві, який потрапив в аварію, потрібно було перелити кров, тоді і здав її перший раз, потім попросив наш директор, операцію робили і моїй дружині… В сім'ї мене підтриму­ють, бо знають, що кров – то життя. Нині пра­цюю на шахті "Відродження", але кров здавати приїжджаю у Сокаль, бо тут мені більше подобається ко­лектив – до нас ставляться дуже при­віт­но, усі процедури виконують чітко.

До нашої розмови приєднався головний лікар сокальської філії ЛОЦСК Мар'ян Семенюк (він, до речі, також здає кров):

– Минулого року в нас було 1059 донорів. За І квартал ц. р. – 306, вони здали 133,3 л крові. Серед тих, хто постійно її здає, є 8 Почесних донорів, це ті люди, які здали кров 40 і більше разів: Володимир Горбань, Роман Ба­ка­нов, Володимир Крумгольц, Віталій Прачун, Леонід Курцеба, Павло Бон­дар, Іван Кохан, Михайло Кручкевич. Хочу подякувати їм, а також постійним нашим донорам Володимиру Захаруку, Наталії Матвій, Олегові Лаху, Василю Гірняку, Борисові Кузняку, Вікторові Кучинсь­кому, Петрові Думичу, Юрію Думі, Євгенові Потоцькому, Василю Драбичу, Володимирові Кілику. Вони розуміють, що своєю кров'ю рятують людей.

Як зазначив п. Мар'ян, кожен шостий член їхнього дружного колек­тиву також здає кров. Серед тих, хто здав її найбільше, інженер Олек­сандр Пюрко, головний бухгалтер На­талія Сковрон, завідувачі вироб­ничих та лабораторних відділів Оксана Федюк та Оксана Семенюк та інші.

Найбільше потребують крові поло­го­ве, реанімаційне, хірургічне відді­лення лікарні. В разі потреби – бувають різні ситуації: дорожньо-транспортні пригоди, інші аварії, операції, під час яких пацієнти втрачають багато крові, – обмінюються кров'ю з сусідами з Радехова, Волині. Перш, ніж кров потра­пить до хворого, вона проходить жорст­кий контроль. Приходять її здавати і п'яниці, яким потрібні гроші, але їм відмовляють.

Поцікавилась, які пільги мають донори. І почула: Почесні – 10 відсотків до пенсії, безкоштовні проїзд по Україні та зубопротезування, інші – позапла­нову відпустку і путівку в санаторії в зручний час, додатковий день до відпустки. І все ж, спілкуючись з доно­рами, зрозуміла: насамперед  їх приваб­люють не пільги, а можливість допо­могти хворим, врятувати їм життя.

Зрештою, з крові тут виготовляють і інші, необхідні хворим препарати: розчин альбуміну, нативну та свіжоза­морожену плазму крові, стандартні сироватки. Незважаючи на різні про­­блеми, які тут є, як і в кожній орга­нізації, колектив медиків працює про­фесійно і злагоджено, постачаючи хворим життєво необхідну кров.

Валентина БЛУДОВА.

 

На знімках: донори Михайло КРУЧКЕВИЧ,  Роман БАКА­НОВ, Олександр П’ЮРКО та Воло­димир ПОПОВИЧ із головним ліка­­рем Мар'яном СЕМЕНЮКОМ та заві­дувачем виробничого відділеня Оксаною ФЕДЮК; завідувач лабораторного відділення Оксана СЕМЕНЮК, біолог Наталія ЮЩЕН­КО, лаборанти Ірина ЛУЦИК та Іванна МАСЮК; ст. медсестра Марія ЛІСТУНОВА,  медсестра Наталія ШРАМ, технік Віра ЛАХ та молодша медсестра Марія СИНОВ'ЯТ.

Фото автора.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!