Головна / Наші інтервю / Форум – територія єдності

Форум – територія єдності

Львівський форум видавців  подія, яку щороку у вересні з нетерпінням чекають не лише письменники, видавці, продавці книг, але й бібліотекарі, читачі. Вже декілька років підряд на нього їздить заступник директора по роботі з дітьми Сокальської ЦРБС, директор районної бібліотеки для дітей Христина ДАСЮК. Наш кореспондент попросив її подітися враженнями від минулорічного форуму.

– Пані Христино, де Вам вдалось побувати, з якими письменниками зустрітись?

– На XXI форумі видавців побувала в перші два дні  в палаці мистецтв, де продавали книги і на фестивалі дитячого читання "Книгоманія", який проходив у різних філіях бібліотек і по книгарнях та дитячих крамницях Львова. В обласній бібліотеці для дітей проходила презентація видавництва "Урбіна", зокрема книги шведської письменниці МостМод Монтгомеоі "Енніз Шелестких Тополь". Це вісім книг, фільм про них вийшов ще у 1986 р., а вже переклали четверту книгу. Три книги є в нашій бібліотеці, тепер придбала четверту. Видавництво "Старого лева" представляло нову книгу польської письменниці Юстини Соболевської "Книга про читання і не тільки". Цікавими були виступи Ю. Соболевської, перекладача книги Емілії Огар, директора видавництва Мар'яни Савки, які також давали автографи. Тепер і в нашій бібліотеці буде книга, підписана автором. Книга досить цікава, в ній кожен може знайти себе і автор дає посилання на інші книги світової літератури, які варто прочитати.

Широко був представлений "Клуб сімейного дозвілля", який в останні роки видає книги найпопулярніших українських письменників. В його книгарні пройшла автограф-сесія нашої землячки із с. Княже, відзначеної премією "Коронація слова", Дари Корній ("Щоденник Мавки"); Світлани Талан ("Розколоте небо. Кохання на краю смерті. 1933 рік"), Надії Гуменюк "Енна. Дорога до себе"  роман про маму, який отримав спеціальну відзнаку від порталу "Жінка Українка"; молодої авторки, володарки премії ім. О. Гончара Олени Печорної ("Фортеця для серця"). Це популярні сучасні автори, яких читають не лише дорослі, а й старшокласники, тож деякі їх книги також придбали.

Цікаво проходила благодійна акція "Третій вік: задоволення від читання". Якщо всюди вхід на форум був платний, то тут для пенсіонерів  безкоштовний. Вони мали змогу зустрітися з письменниками, зокрема такими популярними як Володимир Лис, Василь Шкляр, Мирослав Дочинець.

Широко було представлене і київське видавництво "АБа БаГаЛаМаГа". Увагу глядачів привертали "Казка про Майдан" Христини Лукащук, остання книга трилогії Сашка Дерманського "Чудове Чудовисько і Погане Поганисько", "Фантастичні звірі і де їх шукати" Джоан Ролінг та інші.

Нове київське видавництво "Час Митців" презентувало книгу відомого російського музиканта, прихильника України Андрія Макаревича "Казки", адресовану наймолодшим читачам. Це видавництво молоде, видає гарно ілюстровану літературу, великим тиражем, фотоальбоми тощо.

Мені сподобався кулінарний майстершеф по книзі відомої шведської письменниці Туве Янссон "Рецепти Мумімами" (переклад Наталі Іваничук). Її історії про мумітролів увійшли в світовий фонд класики дитячої літератури. У книжці опубліковано приблизно сто п'ятдесят рецептів різноманітних страв. Деякі з них і пропонували малюкам у крамниці "Антошка", яка розташована на проспекті Свободи.

– Знаю, що при нинішній скруті коштів на нові книги бібліотеці не виділили, але Ви все таки їх придбали?

– Так, купили для бібліотеки за власні кошти двадцять книг. Крім вищеназваних, привезли "Зелені дахи" М. Монтгомері, "Малий Вовчик  гроза морів" та "Малий Вовчик  лісовий детектив" (всього є п'ять книг про Вовчика) британського письменника Іана Вайброу. Ці книги  для наймолодших читачів; для читачів середнього віку придбали книгу Андрія Бачинського "Детекив в Артеку". Крім того, купили ще десять книг видавництва "Зелений пес". Зможемо запропонувати нашим читачам, також книги Ріка Ріордана "Персі Джексон". Це захоплюючі пригоди сучасного хлопчика, під час яких читачі мандрують різними континентами, дізнаються багато нових фактів з історії, географії, фізики, хімії…

– За яким критеріями вибирали ці книги?

– Вивчаємо попит наших читачів, намагаємося його задовільнити, а також зацікавити дітей різними науками, показати їм увесь світ.

Інтерв'ю взяла Валентина БЛУДОВА.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eighteen + 7 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!