Наші інтервю

Iнтервю з приватним нотаріусом Вікторією Ніткевич

У травні цього року розпочала свою діяльність приватний нотаріус Вікторія НІТКЕВИЧ. Наш кореспондент попросила її відповісти на декілька запитань.

– Вікторіє Орестівно, розка­жіть, будь ласка, чому Ви  обрали цю професію?

– Після закінчення у 2000 році Сокальської середньої школи № 3 навчалася на економічному факуль­теті Львівської комерційної академії, одночасно працювала у Червоно­град­­ській філії КБ "ПриватБанк" на посаді економіста кредитного відділу споживчого кредитування. Закін­чивши навчання, вступила до інсти­туту післядипломної освіти за спеці­альністю "правознавство". Пра­цю­ва­ла заступником директора з правових питань одного із під­приємств району, а у 2011 році розпочала стажування на право займатися приватною нотаріальною діяльністю. 24 січня 2013 р. у Мініс­терстві юстиції України отримала свідоцтво про право ведення нота­ріальної діяльності, а 19 квітня Головне управління юстиції у Львівській області зареєструвало приватну нотаріальну діяльність у Сокальському районному нота­ріальному окрузі за адресою:         м. Сокаль, вул. Шептицького, 96-А.

– Що, на Вашу думку, ви­значає професію нотаріуса?

– Нотаріус – юрист-миротворець, писав один древній мудрець. І це так. Хоча мені ближче думка, що нотаріат – це юридична інженерія. Тільки грамотний і відповідальний розрахунок правових конструкцій, зведених на фундамент закону, робить їх корисними і непорушними.

Все свідоме життя навчаюся, і не соромлюся цього. А вчитися до­водиться щодня. Особливо не­просто нині, в часи впровадження нового порядку проведення дер­жавної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

– Чи будуть ще зміни в діяльності нотаріату?

– За логікою законодавця, це один із перших етапів реформу­ван­ня цієї галузі суспільного життя; на часі розробка нормативної бази, яка дозволятиме реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підпри­ємців при­ватними нотаріусами та інше.

Крім цього, з метою надання консультації правового характеру і оформлення свідоцтв про право на спадщину, пропонують зобов"язати нотаріусів виїжджати в села та насе­лені пункти, де немає нотаріусів. Законопроект щодо цього питання – на розгляді у Верховній Раді України.

– Які дії маєте право вчи­няти?

– Відповідно до ст. 34 Закону України "Про нотаріат", як приватний нотаріус, маю право вчиняти такі нотаріальні дії: посвідчувати пра­вочини (договори, заповіти, дові­реності тощо), засвідчувати досто­вірність копій (фотокопій) доку­ментів і виписок з них, засвідчувати досто­вірність перекладу документів з однієї мови на іншу, засвідчувати справж­ність підпису на документах та ін.

Інтерв'ю взяла

Валентина БЛУДОВА.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.