Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

З міліції – в поліцію

В Україні тривають реформи. Одна з них, яка зараз на часі – реформа правоохоронних органів. З 7 листопада офіційно працює не міліція, а поліція. Детальніше про реформи, що зміниться з приходом поліції, як це торкнеться сокальчан – наша розмова з ново-призначеним начальником Сокальського відділення поліції Червоноградського відділу поліції Головного управління Національної поліції України у Львівській області, підполковником поліції Володимиром ЯРІШЕМ.

– Нещодавно Вас призначили керувати Сокальським відділенням поліції. Розкажіть, будь ласка, про себе.

– Робота в правоохороній системі для мене не нова. Так склалось, що починав свою службу в міліції Сокаля з найнижчої ланки, будучи сержантом міліції і набувши досвіду роботи, мене призначали на посади, де заслужив авторитет та повагу серед особового складу, а також громадян. В подальшому, тривалий час – з 2012-ого по 2015 рік, працював керівником Бориславського міського відділу ГУМВС України у Львівській області. Останніх півроку очолював Радехівський райвідділ міліції, і тепер за наказом начальника Головного управління Національної поліції у Львівської області від 7 листопада ц. р. очолюю Сокальське відділення поліції Червоноградського відділу поліції ГУ НП у Львівській області.

– Пане Володимире, Вас призначили якраз у період реформування міліції в поліцію, мабуть, в такий час найважче працювати, адже попереду все нове і невідоме.

– Так, ніхто ще достеменно не знаєм, що нас чекає попереду. Зараз проходить процес реформування, формуємо штат, підбираємо працівників на посади. Багато людей мене запитують: чому бачимо ті ж самі обличчя в поліції? Невже хабарники, корупціонери, теж далі працюватимуть? То ж що змінилось – тільки назва, з міліції в поліцію? Зрозумійте одне: не можна в один день розпустити усю міліцію, станеться колапс. Триває поступове реформування, є відбір кадрів, кожен проходитиме атестацію, поліграф, співбесіду. Відбір буде дуже серйозний і жорсткий, якщо працівники його пройдуть, працюватимуть далі, а ні – тоді їм не місце в поліції. Наразі вони авансом переведені на тимчасові посади в поліції. 

– Чим буде відрізнятись поліція від міліції?

– Поліція – це очищення влади від старого стереотипу міліції. В системі реформ закладено так, щоб відмовитись від старих показників роботи, а працювати більше з населенням. Першочергово зазначу, якщо раніш було більше внутрішніх служб, скажімо, паперової роботи, то тепер робиться акцент на те, щоби якнайбільше і якнайчастіше правоохоронці працювали з людьми і серед них. Тобто збільшиться кількість наших працівників, котрі безпосередньо контактуватимуть з людьми. Відтепер громадськість повинна знати, що вона під посиленою правовою охороною. У новій поліції будуть створені групи швидкого реагування.

Сьогодні велика недовіра людей до міліції. Робота поліції має бути спрямована на авторитет серед громади. Зараз ще важко, бо на паперах міліція перейшла в поліцію, а люди бачать ті ж самі обличчя. Ми прислуховуватимемось до думки кожної людини щодо конкретного поліцейського, реагуватимемо на всі достовірні факти. Будуть тести, поліграф, сам згідний на будьякі випробування, бо ніколи не вимагав хабаря, моя совість чиста. Працюю чесно, і цього вимагатиму від поліцейських.

– Окресліть основні напрямки Bашої роботи на новій посаді.

– На нарадах наголошую підлеглим: поліцейські повинні прислухатись до людей, до громади. Це – основний аспект моєї роботи. Насамперед, хочу сказати, що на всі повідомлення про своєрідні «кришування», клани буде моє особисте реагування в найкоротші терміни. Основне, щоб дані надавали достовірні, бо інформації про «кришування» є багато, але вона не завжди правдива. 

– А чи відчують зміни мешканці району, які звертатимуться за допомогою в поліцію?

– Основний момент роботи поліції – повага до громадян. Кожен поліцейський повинен бути ввічливим, вирішити проблеми людей. Є в райвідділі кримінальні провадження, де люди ходять роками і не можуть дочекатись закінчення слідства. Вони досі вистоювали під слідчими кабінетами цілими днями, тепер такого не буде. Укриття злочинів категорично заборонене. Усім громадянам допомогти нереально. Якщо скажу, що ми усім всі питання вирішимо – це буде неправда, хоча максимально докладу до цього зусиль. Намагатимусь людям довести всю інформацію, прозорість слідства, щоб потерпілі зрозуміли: ми зробили усе, що могли. Знаю, що є факти, коли заявники з віддалених сіл приїжджають день, другий, третій, вистоюють під кабінетом в поліції, а їм ніхто нічого не говорить, кажучи: це таємниця слідства, ганяють людей від одної інстанції до іншої. Такого тепер не буде. Усі поліцейські попереджені про неприпустимість такого у роботі. Ставлення до громадян зміниться, відображення інформації буде об'єктивним, а реагування – оперативним.
Від сьогодні ніхто не ходитиме по кабінетах поліцейських, не стоятиме по півдня під дверима. Усі люди тепер звертатимуться особисто до мене з усіма зверненнями і скаргами.

– А коли у Вас прийомний день для громадян?

– Для мене особисто немає прийомних і неприйомних днів, коли я є на роботі – двері кабінету завжди відчинені. Я відкритий для людей, і хочу, щоб працівники брали з мене приклад. Завжди готовий до діалогу з людьми. А вони, у свою чергу, мають прийти в поліцію з проблемою, а вийти – з вирішеним питанням. 

– Чи боротиметесь з хабарництвом серед поліцейських?

– Звичайно, таке явище як хабарництво з Сокальського відділення має бути негайно викорінене. Якщо хтось з працівників не прислухається, буде звільнений. До речі, вже маю окремі повідомлення громадян щодо працівників Сокальського відідлення поліції, на них буде реагування та детальна перевірка інформації. 

– Нині поліція працює в звичному режимі?

– Так, у нас щодня працюють дві слідчо-оперативні групи, працівники поліції несуть службу вночі у найбільш критичних місцях, де є схильність до вчинення злочинів. Сокальчани можуть не переживати, у районі спокійно, криміногенна ситуація під контролем. Працівники проводять нічні рейди спільно з Сокальською вартою. Хочемо, аби мешканці району були в безпеці і робимо для цього все можливе.

– Дякую за розмову.

Розмовляла Ольга ДИЛИН.

 

Exit mobile version