Наші інтервю

Карітас-Сокаль допоможе кримчанам

У зв’язку з ситуацію, що склалася в Україні, через тимчасову окупацію Криму, тисячі мешканців півострова, перед загрозою власному життю, покинули цю територію. Найбільше осіб, які переїхали на материкову Україну, прибули у Львівську область, в тому числі у Червоноград та Сокальський район. Допомагать знайти місце праці, тимчасовий притулок та помешкання для жителів Криму різноманітні державні та громадські організації.

Міжнародний Благодійний фонд «Карітас-Україна» буде реалізувати тримісячний проект, який передбачає створення Відділу надзвичайних ситуацій. Він складатиметься з команди фахівців, які працюватимуть в Національному офісі «КарітасУкраїна», а також із соціальних працівників, які будуть задіяні у п’яти організаціях («КарітасВолинь», «КарітасСокаль», «КарітасДрогобич», «КарітасІваноФранківськ» та «КарітасКоломия»).

Кінцевою метою роботи цього відділу є формування «КарітасУкраїною» універсальної і якомога грунтовнішої електронної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (IDPs). (IDPs, в даному випадку, це громадяни України, які виїхали з Криму і на сьогодні перебувають на теренах Західної України). Наявність такої бази даних дасть можливість ефективно надавати допомогу уже наявним IDPs; оперативно реагувати у випадку погіршення ситуації як в Криму, так і на Східній Україні, що очевидно призведе до збільшення кількості IDPs; цілеспрямовано і вчасно готувати пропозиції проектів, подавати їх на розгляд донорським організаціям та, у випадку отримання фінансування, імплементувати проекти на місцях з допомогою розгалуженої мережі організацій Карітасу в Україні.

У рамках цього проекту до БФ «КарітасСокаль» 25 квітня 2014 року завітали Генеральний секретар МФБ «КарітасУкраїна» Анатолій Козак, координатор міграційних проектів Григорій Селещук та представники донорських організацій Karel Zelenka, експерт CRS (Католицька Допомогова Служба), Dominique Morel, програмний менеджер CRS. Під час візиту вони спілкувалися з працівниками «КарітасСокаль», новопризначеним головою Сокальської РДА О. Кожушком, керівником управління праці та соціального захисту населення у Сокальському районі В. Огінським, кримськими татарами, що проживають у притулку «КарітасСокаль».

Відповідальним координатором щодо формування бази даних по внутрішньо переміщених особах по СокальськоЖовківській єпархії УГКЦ призначено Мар’яну Яремчук. Керівництво БФ «КарітасСокаль» звертається до всіх, кому відомо про тимчасове перебування на території нашої єпархії жителів з Криму, надавати інформацію про їх перебування за телефонами: (03257) 28279, 0503376023, 0638335429.

Василь СОРОЧУК.

На знімку: під час зустрічі у БФ «КарітасСокаль».
Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.