Наші інтервю

Кожна людина хоча б раз у житті зверталась за допомогою до міліції

Мабуть, кожна людина хоча б раз у житті зверталась за допомогою до міліції, а насамперед,  до дільничного інспектора, професія якого схожа до професії сімейного лікаря, бо обоє вирішують проблеми людей у важкі моменти.

Коли завітала у сектор дільничних інспекторів, на місці застала начальника СДІМ, майора міліції Олександра Сідельника та кількох дільничних.

У Сокальському РВ працює 25 дільничних інспекторів та двоє помічників дільничних інспекторів, вони обслуговують майже 100 тисяч осіб. Це набагато більше, ніж передбачено нормативними документами. Згідно з наказом, дільничний інспектор повинен обслуговувати в сільській місцевості 2200 осіб, а у міській  3000. А наші шерифи  майже вдвічі більше людей. Основна робота дільничних  профілактика адміністративних і кримінальних правопорушень. Вони знають, хто мешкає в якій хаті чи квартирі, які особи здатні на скоєння злочинів та вчинення правопорушень. Дільничний інспектор веде облік осіб, які відбували покарання в місцях позбавлення волі. Цьогоріч наші інспектори під час профілактичних заходів "Візит" обійшли понад вісім тисяч осель громадян, склали 173 адміністративних протоколи. Також виявили чотири факти продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. За п'ять місяців 2015-го розглянули 1186 заяв і звернень від громадян, розшукали чотирьох злочинців. На обліку перебувають 54 особи, які вчиняють насильство в сім'ї,  розповідає начальник СДІМ, майор міліції Олександр Сідельник.  Зараз крім основної роботи, нам додалась ще одна  робота з розшуку, оповіщення та скерування військовозобов’язаних в Сокальсько-Червоноградський ОРВК. На жаль, більшість думає, що якщо прийшла повістка, значить чоловіка уже відправляють на війну, але це не так. Спершу його викликають для уточнення облікових даних, проходження медогляду… Розшукувати військовозобов’язаних дуже непросто: не відчиняють дверей, бо не хочуть, або немає нікого вдома, багато чоловіків за кордоном.

Маючи бажання та професійні здібності, за рік можна стати хорошим слідчим, а добрим дільничним  через певний проміжок часу, коли тебе знають люди. Тому хороший дільничний той, який сумлінно пропрацював багато років. Таких у Сокальському РВ є чимало, серед них  Іван Мельничук, Ігор Герасимчук, Зоряна Світуха, Юрій Рудавський, Андрій Ворона, Богдан Батарчук, Петро Петрашкевич. Їх знають майже усі люди на дільницях, звертаються з різними проблемами до них. Багато з молодих міліціонерів, які приходять на службу в сектор дільничних інспекторів, намагаються якнайкраще опанувати професію, є перспективними працівниками: Олег Чемерис, Юрій Хомин, Павло Цюпа, Андрій Гаврилюк. Разом з чоловіками нелегку професію дільничного обрали і четверо жінок  Зоряна Світуха, Олеся Хоружа, Наталія Макара, Вікторія Маковецька. На рівні з чоловіками вони працюють на дільницях, носять на тендітних плечах зброю. 

Сектор дільничних інспекторів  структурний підрозділ міліції громадської безпеки. Чималий стаж роботи та багаж знань за плечима у заступника начальника райвідділу, начальника міліції громадської безпеки, підполковника Володимира Звадюка. Він несе службу в правоохоронних органах уже понад двадцять років. Починав з дільничного інспектора, згодом очолював сектор дільничних інспекторів і тепер уже шостий рік працює начальником міліції громадської безпеки. За роки роботи в правоохоронних органах бувало різне, але ніколи не пожалів, що обрав професію правоохоронця. Нині він є прикладом для молодих міліціонерів, передає їм свій досвід.

Дільничного інспектора часто називають обличчям міліції, тому важливо, щоб він мав повагу і довіру серед людей, а ці якості не приходять самі по собі, вони є результатом щоденної копіткої роботи. Повагою і авторитетом серед громадян користується старший дільничний інспектор Юрій Рудавський, який обслуговує села Роятин, Стенятин, Равщина, Свитазів, Ільковичі, Суховоля, Горбків. Він зазначає, що співпраця з населенням є першочерговою в його роботі. Головне  увійти в довіру, спонукати до розуміння. Тоді люди самі приходять і розповідають, що тамто і там скуповують метал, а на іншій вулиці сусідка торгує фальсифікованою горілкою. Міліціонерам самостійно, без допомоги мешканців, не впоратися з правопорушниками. Тому дільничні інспектори завжди розраховують на підмогу населення. Запитую Юрія, з якими проблемами найбільше звертаються мешканці? Дільничний каже, що нині найпоширенішими є крадіжки, сімейні чвари, насильство в сім'ї. Чоловіки, випивши оковитої, дебоширять, тож на кожен виклик доводиться виїжджати і вдень, і серед ночі, бо така робота дільничного  вони не мають ані буднів, ані свят. 

Крім роботи з населенням, вони ходять в щоденні нічні патрулювання, здійснюють рейди по торгових та розважальних закладах. А ще, як справжні чоловіки, в скрутну хвилину стають на захист сімей, родин і держави. Майже половина правоохоронців сектору дільничних інспекторів в складі зведеного загону ГУМВСУ в Львівській області несли службу на сході України. Це  Володимир Звадюк, Олександр Сідельник, Володимир Чесак, Андрій Ворона, Ігор Герасимчук, Юрій Рудавський, Віталій Кочоцік, Андрій Гаврилюк, Петро Лопушанський, Андрій Петрашкевич.

Жити і працювати для людей, вирішувати їх проблеми  цього вимагає професія дільничного. В них немає ні буднів, ані вихідних. Робочий день інколи триває до пізньої ночі, але така відданість улюбленій роботі не завадила багатьом з них створити сім'ю, де на кожного чекають кохані дружини, чоловіки, люблячі діти. 
Тож нехай їхня мужня і самовіддана праця знаходить щиру вдячність в серцях громадян.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.