Головна / Наші інтервю / Легалізація заробітної плати – надзвичайно важлива соціальна проблема

Легалізація заробітної плати – надзвичайно важлива соціальна проблема

Де знаходиться податкова у Сокалі, мабуть, знає кожен. Напередодні професійного свята я поспілкувався з начальником Державної податкової інспекції у Сокальському районі Андрієм ТУРКОЛЯКОМ.

– Андрію Івановичу, Ви з минулого року очолюєте ДПІ у Сокальському районі. Як оцінюєте динаміку добровільної сплати податків суб’єктами господарювання в регіоні?

– Ми впевнено почали нинішній рік, виконуючи поставлені завдання з наповнення як державного, так і місцевого бюджету. Вважаю, що це, насамперед, результат роботи колективу інспекції, який спрямований на руйнування схем мінімізації податків.

За січень-травень 2011ого до бюджетів всіх рівнів мобілізовано 55,4 мільйона гривень, це на 3,3 млн. грн., або на 6,4 відсотка більше від доведеного завдання. До Державного бюджету надійшло майже 13,6 мільйона гривень.

За п”ять місяців цього року виконання показників місцевих бюджетів району становить 115,3 відсотка, фактично надійшло 3,5 млн. гривень.

Також хочу подякувати платникам податків, які в цей непростий для бізнесу час сумлінно виконують свій конституційний обов’язок, своєчасно та в повному обсязі сплачують податки в державну казну, зокрема, ДП «Датський текстиль» компанії ПВН «Холдинг А/С», ВКП «Дельта».

– По всій Україні триває боротьба з виплатою зарплати «в конвертах». Якою є ситуація на Сокальщині?

– Легалізація заробітної плати – назвичайно важлива соціальна проблема, від якої залежить розвиток територіальних громад. Тіньова заробітна плата – це великий резерв надходжень до місцевих бюджетів, Пенсійного та інших страхових фондів.

Податківці Сокальського району ведуть цілеспрямовано системну боротьбу з виплатами зарплати «в конвертах», які спричиняють збитки не тільки економіці, а й пересічним громадянам, позбавляючи їх соціальних гарантій.

Протягом п”яти місяців поточного року на засіданнях робочих груп заслухано сімнадцять суб’єктів господарювання, які виплачували працівникам заробітну плату у розмірі, що не досягав мінімальної. Внаслідок проведеної роботи шість платників підвищили рівень заробітної плати. При цьому до бюджету додатково сплачено 2,4 тисячі гривень.

Проведено чотири територіальних обстеження з питань легалізації робочих місць. Матеріали по трьох перевірках передано в Сокальський районний суд, а по одній – в Пенсійний фонд Сокальського району.

Дещо покращилась ситуація в районі щодо погашення роботодавцями заборгованості з виплати заробітної плати працівникам. Протягом січня-травня тринадцять підприємств погасили заборгованість з виплати заробітної плати на суму 3,6 млн. грн., в бюджет надійшло 82,36 тис. грн. податку з доходів.

– ДПІ у Сокальському районі, як і решта підрозділів ДПС, переживає етап реформування. Як Ви його оцінюєте?

– Метою реформування органів державної податкової служби є насамперед удосконалення існуючої структури податкових органів для мінімізації впливу людського чинника на прийняття рішень у процесі адміністрування податків. Крім того, воно має на меті поліпшити обслуговування платників податків, приділяючи рівнозначну увагу як великим підприємствам, так і підприємствам малого і середнього бізнесу.
При цьому ми чітко розуміємо необхідність збереження кадрового потенціалу, який сьогодні на достатньо високому професійному рівні забезпечує виконання поставлених перед податковою службою завдань і орієнтуємось на проведення максимально безболісних реорганізаційних заходів.

– Яка кількість працівників працює в податковій інспекції Сокальського району?

– Колектив інспекції складають 63 кваліфікованих, компетентних фахівці, яким під силу найскладніші завдання, зусилля їхні спрямовані на покращення взаємин з платниками податків на партнерських засадах, що дає можливість підвищувати добровільну сплату платежів до бюджетів усіх рівнів, і водночас на посилення контролю за діяльністю платників, що мінімізують податкові зобов’язання та припускаються порушень чинного законодавства.

Хочу відзначити кращих серед них – начальника відділу погашення прострочених податкових зобов’язань Наталію Жолудєву, завідувача юридичного сектора Олега Сольвара, завідувача сектора адміністрування податку на додану вартість відділу оподаткування юридичних осіб Марію Завішенець, головного державного податкового інспектора відділу інформатизації процесів оподаткування Лілію Дику та багатьох інших.

– З нагоди професійного свята прийміть щирі вітання.

– Дякую. І за співпрацю з «Голосом знад Бугу» також. Користуючись нагодою, вітаю колег з професійним святом та водночас висловлюю велику вдячність за нелегку повсякденну працю, високу професійність, знання справи, громадську мужність і відповідальність за сумлінне виконання відповідального службового обов’язку, покладеного на нас суспільством. Бажаю перш за все міцного здоров’я, сімейної злагоди і добра, натхнення і віри у свої сили, невичерпної енергії та впевненості в завтрашньому дні.

Розмову записав Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

14 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!