Головна / Наші інтервю / Міст передадуть громаді

Міст передадуть громаді

На сторінках нашої газети неодноразово друкувались матеріали про аварійний міст у селі Волсвин. Директор з капбудівництва, інвестиційної діяльності та реструктуризації ДП "Львіввугілля" Ігор КУПРОВСЬКИЙ надав нам інформацію про те, як вирішується ця проблема:

– Суміщений міст для залізничного і автомобільного транспорту через річку Західний Буг із залишковою вартістю 48330, 8 грн. перебуває на балансі ДВ "Львіввугілля" і закріплений за ВП "Вантажно-транспортне управління". Переоцінку об'єкта не проводили. Міст здали в експлуатацію у 1957 році. Під час експлуатації шахт №5 "Великомостівська" і "Бендюзька" вантажно-транспортне управління постійно підтримувало його стан.

Після закриття та ліквідації шахт міст не використовується. Залізничні колії до нього від станції "Соснівка" та з протилежного боку ліквідованих шахт демонтовані. Через відсутність коштів ДП "Львіввугілля" ( ВП "ВТУ") не може його утримувати, міст є важливою інженерною спорудою, вимагає постійного технічного нагляду та поліпшень.

Інститут проблем надійності машин і споруд виготовив технічний звіт обстеження і оцінку технічного стану суміщеного мосту через р. Західний Буг, це було розглянуто на технічній раді в жовтні 2013 троку (протокол №10). Міст визнано аварійним, та, зважаючи на задовільний стан, він є ремонтопридатним.

Ділянка дороги Волсвин – Соснівка не перебуває на балансі ДП "Львіввугілля".

Питання збереження цього мосту неодноразово розглядали в Сокальській райдержадміністрації за запитом Львівської ОДА від 19. IХ. 2013 р. та зверненням народного депутата України С. Курпіля від 5. IХ. 2013 р. 17 січня 2014 року на нараді з участю голови райдержадміністрації і керівників служб ДП "Львіввугілля" повторно розглянули питання утримання зазначеного моста та передали в ОДА повний комплект технічного звіту обстеження та оцінки стану моста через р. Західний Буг.

Враховуючи те, що Волсвинська сільська рада надіслала лист від 9. ХII. 2013 р. за №312/02-18, рішення №494 від 10 жовтня 2013 р. про згоду на безоплатне прийняття моста через р. Західний Буг поблизу с. Городище,
ДП "Львіввугілля" не заперечує проти передачі цього моста на баланс Волсвинської сільської ради. Одночасно необхідна згода Сокальської райдержадміністрації в разі узгодження передачі моста, як об'єкта державної власності у спільну власність територіальної громади сіл Волсвина і Городище.

Звернення райдержадміністрації з пропозиціями щодо приймання моста скеровані в Міністерство енергетики та вугільної промисловості для отримання листа-погодження Міністерства і дозволу на передачу у господарське володіння Волсвинської сільської ради та зарахування на її баланс у відповідності до Закону України та постанови Кабміну від 21. IХ. 1998 р. №1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".

Записала Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!