Наші інтервю

На запитання редакції газети “Голос з-над Бугу” відповідає прокурор Сокальського району Роман ШАРКО

РОБОТА ПРОКУРАТУРИ БУДЕ СИСТЕМНОЮ
– Романе Степановичу, де працювали до призначення прокурором району?

– На різних посадах в органах прокуратури з 2002 року: помічником прокурора, старшим помічником прокурора, слідчим, наглядовим прокурором, старшим слідчим прокуратури Львівської області, начальником нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органами прокуратури. Другого березня цього року наказом Генерального прокурора України призначений прокурором Сокальського району.

– Період адаптації пройшов, чи можете порівняти, де важче працювати  в обласній прокуратурі чи очолювати районну?

 – Напрямки роботи визначені наказами Генерального прокурора України, чогось особливого в специфіці немає. В районній прокуратурі набагато ширше коло питань, з якими потрібно стикатися. Тут і представницька діяльність, це й робота з органами місцевого самоврядування, виконання правозахисної функції  прокуратури, нагляд за контролюючими органами,

– Яка на сьогоднішній день криміногенна ситуація на Сокальщині?

– Проблемою для Сокальського району є злочини, пов"язані з наркотичними засобами, незаконним їх обігом. На це питання звертають увагу і Президент України, і Генеральний прокурор. Воно перебуває на особливому контролі і в прокуратурі області. Окрім цього, є проблема вчинення злочинів в громадських місцях, що стосується району  теж на це звертатимемо увагу. Координаційними повноваженнями прокурора усуватимемо ці проблеми. На території району розташовані підприємства вугільної галузі, які є об"єктами підвищеної промислової небезпеки, у зв"язку з чим для району залишається актуальним питання травматизму і охорони праці працюючих на шахтах. З виробничою діяльністю копалень пов"язані і чисельні екологічні проблеми регіону, у першу чергу, підроблення шахтними виробками та підтоплення земель і населених пунктів, а також розташування на землях району породних відвалів (териконів) шахт, які відносяться до відходів підвищеного класу небезпеки і питання їх утримання і утилізації – це питання часу.   

– Працівники райвідділу міліції, служби у справах дітей та інші проводять рейди по закладах торгівлі, адже є ще такі, де продають алкоголь неповнолітнім. Яка ваша думка?

– Акцент на цьому питанні був поставлений мною при перших зустрічах з керівництвом райвідділу міліції, з керівництвом міської ради. Так що ті питання теж будуть в полі зору. Безпосередньо роботу по виявленню таких фактів зобов"язані проводити органи місцевого самоврядування і органи внутрішніх справ. Прокуратура здійснює нагляд за належністю виконання таких функцій. Спільними координаційними зусиллями треба покращувати цю роботу.

– Актуальною залишається охорона навколишнього природного середовища. Це сміттєзвалища, не вивезені пестициди, склади отрутохімікатів. Що в цьому напрямку може зробити прокуратура?

– Вважаю, що робота повинна бути системною. Одинокими випадками накладення адмінстягнень, порушення законодавства, що регулює відносини у сфері навколишнього природного середовища, негативних тенденцій і явищ не побороти. Прокуратура району у цьому напрямку проводитиме роботу і в подальшому, під час спілкування ми інформуватимемо про неї громадськість.

– З якими питаннями до Вас звертаються жителі Сокальщини?

– За час мого перебування на цій посаді, більшість громадян зверталася із земельними питаннями: узгодження меж земельних ділянок, їх приватизація, розпаювання майна в колишніх сільськогосподарських підприємствах, правовідносини. Також є питання щодо тривалого  розгляду справ судами першої інстанції, Апеляційним чи Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних і кримінальних справ. З цього приводу даємо відповідні роз"яснення, а за наявності підстав  вносимо документи реагування.

– Чимало дорожньотранспортних аварій стається через вкрай погані дороги. Як може вплинути на дорожників прокуратура?

– На даний час проводиться перевірка витрачання бюджетних коштів на ремонт доріг, тих, що виділялися у 2010 році.

– Якою бачите прокуратуру в сучасних умовах?

– На даний час Генеральний прокурор України, прокурор області ставлять пріоритети в роботі прокуратури. Насамперед, на забезпеченняконституційних прав громадян, правозахисної функції прокуратури, нагляд за контролюючими органами, за своєчасністю вжиття останніми заходів щодо відновлення порушених прав громадян. Тому в такому напрямку будуватиметься мною робота спільно з колективом.

Записав Василь СОРОЧУК.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews