Головна / Наші інтервю / Про порядок оформлення документів для закордонних поїздок

Про порядок оформлення документів для закордонних поїздок

Літо – пора поїздок. Все більше прибужан вирушають на відпочинок чи заробітки за кордон. Багатьом з них доводиться звертатися в міграційну службу, щоб виробити або обміняти закордонний паспорт. Про порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок наш кореспондент попросила розповісти начальника Сокальського РВ ГУ ДМС у Львівській області Олега ШЛАПУ.

 – Пане Олеже, чи є зараз проблеми із виготовленням закордонних паспортів? В які терміни люди їх отримують?

 – Проблем з цим немає. Отримують орієнтовно через півтора місяця після здачі документів. Ми приймаємо документи, опрацьовуємо їх і передаємо на виготовлення. Друкують їх у Києві і присилають нам, а ми відразу видаємо громадянам.

Порядок видачі паспортів громадянина України та проїзних документів дитини регулюється Законом України від 21.01.1994 р. №3857-ХІІ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" (далі – Закон №3857). При цьому особи, які звертаються за отриманням паспорта, сповіщають дані про себе, відомості про сімейний стан і наявність неповнолітніх дітей та утриманців, про відсутність обставин, що обмежують відповідно до цього Закону
право на виїзд за кордон (ч. 1 ст. 4 Закону №3857).

– Часто людей обурює висока плата за закордонний паспорт, вони готові віддати 170 грн. за державне мито і не розуміють чому бланк коштує аж 120 грн., а послуги міграційної служби – 87 грн. 15 коп…

– Ми є державною міграційною службою і працюємо в правовому полі. Відповідно до підпункту "б" пункту 6 Декрету Кабінету Міністрів України №7- 93 від 21. 01. 1993 р. "Про державне мито" за видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон або обміну цього паспорта справляється державне мито у розмірі 170 грн. (за дострокове виготовлення до 10 робочих днів – 340 грн.).

Згідно з пунктом 27 Постанови Кабінету Міністрів України №795 від 4. 06. 2007 р. "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання (в редакції Постанови КМУ №1098 ВІД 26 .10. 2011 р .) вартість послуг ДМС при оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон складає 87,15 грн. (за дострокове виготовлення до 10 робочих днів – 174,30 грн.).

Пунктом І Постанови №795 встановлено, що під час надання послуг з оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється плата у розмірі вартості бланка. Порядок надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг затверджений постановою КМУ від 26. 10. 2011 р. №1098. У пункті 4 Порядку надання послуг вказано, що у разі надання послуги, що передбачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов'язаних з придбанням відповідної продукції. Обсяг таких витрат визначає МВС.

У відповідності до вимог вищевказаних нормативних актів, вартість бланку у розмірі 120 грн. (за дострокове виготовлення до 10 робочих днів – 270 грн.) визначена на підставі договору на закупівлю в централізованому порядку персоніфікованих документів, укладеного ДМС України із підприємством з виготовлення персоніфікованих документів.

Таким чином при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон потрібно сплатити: державне мито – 170 грн. (або подати документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати), послуги ДМС – 87,15 грн., вартість бланка паспорта – 120 грн. Сплата вартості бланка закордонного паспорта та адміністративних послуг передбачені діючими нормами законодавства України.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону України "Про адміністративні послуги" від 6. 09. 2012 р. передбачається збереження існуючого порядку надання адміністративних послуг до набрання чинності законів, які визначають перелік адміністративних послуг та розміри плати за їх надання (адміністративні збори).

– Скільки закордонних паспортів вже видали у цьому році?

– 918 і плюс 99 проїзних документів на дітей.

– Якщо подати документи на виготовлення закордонного паспорта, це буде новий, біометричний, чи такий, як видавали за останні роки?

 – Наразі видаємо документи звиклого зразка, які дійсні десять років.

– На що людям варто звернути увагу?

– Коли заповнюєте документи, уважно вичитуйте правильність написання прізвища латинським шрифтом. Перевіряйте його сумісність з написанням у інших документах, для прикладу – у водійському посвідченні. Підписуючи правильність написання, ви даєте юридичну згоду, а потім з'ясовується, що в інших документах латиною написано інакше і для виїзду за кордон якийсь із цих документів уже буде сумнівним. Виправлення у закордонних паспортах неможливі. Вам доведеться виготовляти новий паспорт і знову витрачати гроші. Тож будьте уважні.

– А в які терміни видаєте паспорти України?

– Згідно з діючим законодавством паспорти громадянина України видають протягом 30 днів. Ми намагаємось вкладатися в термін 10-15 робочих днів. З початку року вже видали їх 2017.

Інтерв'ю взяла Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!