Наші інтервю

Про транскордонні зустрічі, піші переходи, які плануються відкрити у Сокальському районі

Про транскордонні зустрічі, піші переходи, які плануються відкрити у Сокальському районі, ми попросили розповісти голову Сокальської районної ради Ігоря ДАЦЮКА.

– Знаємо, що нещодавно ви побували в Угринові, де передбачається відкрити піший перехід…

– Це була наша ініціатива відкрити піші та велосипедні переходи в Угринові та Угнові. Це зафіксовано міжурядовою польсько-українською комісією. Дякуючи тому, що польська сторона, а саме місцеве самоврядування староство Грубешівське, гміна Долгобичів підтримали цю пропозицію, і завдяки секретарю цієї міжурядової робочої комісії Романові Крілю та послу України в Польщі Андрієві Дещиці стало можливим відкриття пішого переходу в Угринові. Отже, з 1 липня по 1 січня 2015 року буде цілодобовий перехід для громадян України, Польщі та з інших країн Європейського Союзу.

Якщо з економічної точки зору він виправдає сподівання, то його продовжать на постійно. Отож, звертаємось до мешканців не лише Сокальського району: 

користайтесь послугами пішого митного переходу міжнародного пункту пропуску УгринівДолгобичів. Це другий такий пішохідний і велосипедний перехід. Перший відкрили у Мостиському районі. У нас є плани щоб залучати туристів з Польщі на наші терени.

– Ігоре Михайловичу, прошу розповісти про плани стосовно відкриття інших митних переходів, чи є перспективи їх відкриття?

– Ми подавали плани щодо пішого переходу у Варяжі та щодо міжнародного пункту пропуску у Белзі. Польська сторона відмовилася від відкриття пішого переходу у Варяжі, мотивуючи тим, що поруч є Угринів. І це економічно не вигідно. Причому це була думка як прикордонних служб, так і Грубешівського староства і гміни Долгобичів. Сподіваюся, що в Угнові спільними зусиллями нам вдасться відкрити піший перехід. У перспективі також буде вирішуватися питання про відкриття міжнародного пункту пропуску Белз-Будинін. Однак там є проблема досить суттєва  відсутність дороги з польської сторони, яку наші сусіди поки що не поспішають будувати.

– Але, все ж таки, що залишається зробити з українського боку?

– З нашого боку є такі завдання: має бути відповідно до міжнародних стандартів дорожня відмітка, потрібно спорудити автобусну зупинку і в напрямку до Угринова зробити ще одну. Безпосередньо біля міжнародного пункту пропуску. Над чим ми і зараз працюємо спільно з Хоробрівською сільською радою.

– Ви маєте тісні зв`язки з послом України в Польщі Андрієм Дещицею, саме він був одним ініціаторів фундації "Сокальська ініціатива" у Києві. Чи стосовно митних переходів допомагала Фундація? 

– От власне, Андрій Дещиця, як член фундації "Сокальська ініціатива", також працює над цим. Бо ми записали в концепції Фундації, стосовно переходів, що вони б дали поштовх для кращого економічного розвитку цих територій. А також це стосується туристичних маршрутів: Белз, Угнів і, загалом Сокальщина, мають великий потенціал для розвитку туризму. Принагідно зазначу, що 27-28 червня більше ста осіб з Польщі відвідають Сокальський район, ознайомляться з історичними та архітектурними пам`ятками нашого краю. Приїдуть, відпочинуть, може щось собі придбають, а гроші залишаться на Сокальщині. Вважаю, що є великі можливості для рекреаційного та туристичного розвитку району. І, власне, Андрій Дещиця дуже сприяє у відкритті цих переходів.

Що ж стосується ремонту доріг, кредит на це також може дати Республіка Польща (сто мільйонів євро). Частину їх виділять на дорогу Угринів-Хоробрів, а також Р-15 (Нововолинськ-Жовква), власне на теренах Сокальського району  від Тудоркович до Великих Мостів. Пропозиція ця є, тішуся, що її підтримує Львівська облдержадміністрація. Будемо сподіватися, що Кабінет Міністрів прийме постанову, і вона працюватиме. Але ми теж повинні лобіювати ці інтереси.

– Дякую за розмову.

Розмову вів Василь СОРОЧУК.

На знімку: голова Сокальської районної ради Ігор ДАЦЮК (в центрі) під час відкриття автомобільного митного переходу "Угринів-Долгобичів" 26 червня 2014 року; справа – декан Сокальського деканату УГКЦ о. Петро ЗВІР.

Фото Василя Сорочука.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.