Головна / Наші інтервю / Олег Мусій про проблеми вугільної галузі Сокальщини

Олег Мусій про проблеми вугільної галузі Сокальщини

У дні, коли Сокальщина вшановувала Героїв Небесної Сотні на Сокальщині побував народний депутат Олег Мусій, котрий разом з виборцями взяв участь у заходах, присвячених Героям Майдану. А перед цим у редакції газети "Голос з-над Бугу", вів мову про проблеми вугільної галузі нашого регіону, про небажання уряду посприяти у вирішенні проблем шахтарів і не тільки, про війну на Сході і про проблему поганих доріг та про облаштування громадської приймальні народного депутата на нашому виборчому окрузі.

– Ми вшановували Героїв Небесної Сотні, але Майдан продовжується й нині, за незалежність України і сьогодні вмирають наші Герої…

– Для мене продовжується безумовно. Непроста нині ситуація на Україні, війна, зубожіння населення, ріст цін на комунальні послуги, продукти. Вважаю, що влада повинна робити серйозні зміни, а ми їх поки що не бачимо. Всі очікували змін після Майдану і очікують їх зараз. Отже термін, відведений новій владі максимум до середини березня  це сто днів діяльності нового уряду, збігає і якщо не буде запропоновано реальних реформ, то мають прийти нові люди, які працюватимуть над втіленням нових змін. Люди сприймуть затягування пасків, якщо побачать реальні кроки нової влади в напрямку реформ. А таке як нині затягування пасків  це називається вимирання і знищення власного народу. Коли б влада показала серйозні напрацювання хоч у якійсь галузі, а цього нема. Робота цієї бюрократичної машини свідчить про те, що партії в черговий раз захопили владу у Майдану. І боротьба продовжується як на фронті зовнішньому, так і на фронті внутрішньому. І невідомо який ворог страшніший. Переконаний, що почнеться черговий виток боротьби з внутрішніми ворогами, як ми зовнішніх подолаємо.

– Зовнішнього ворога долаємо ціною великих людських втрат, і якби не волонтери не знати б чи наші солдати змогли так мужньо відбивати атаки добре озброєного агресора…

– Майдан переміг завдяки підтримці волонтерів, і Української армії, мабуть, вже б не існувало, якби не вони. Навіщо нам такі керівники держави, які роблять для Української армії значно менше, аніж волонтери? Мало того, їх ще й обкладають податками. Для того, щоб вони не змогли допомогти армії, яка знищувалася протягом останніх років. Нині армія відроджується за допомогою народу. На жаль, у цій війні, поки що виглядає на свідоме знищення цвіту української нації через недолугу політику уряду. Думаю, що серйозна оцінка цьому обов`язково буде дана.

– Пане Олеже, Ви допомагаєте нашим місцевим шахтарям, керівникам ДП "Львіввугілля", навіть підписаний Меморандум, але є повідомлення, що міністерство енергетики і вугільної промисловості хоче закрити декілька шахт, скоротити понад десять тисяч шахтарів, що ж відбувається насправді?

– Це закулісні ігри олігархату, який намагається поставити вугільну галузь на коліна, зробити її збитковою, а потім приватизувати за копійки. Це один ще з неприватизованих сегментів економіки України. А олігархи нікуди не поділися, вони мають свої схеми. З одного боку підписування меморандумів, а з другого  нищення галузі.

У Верховній Раді з моєї ініціативи зареєстровано законопроект про відставку міністра енергетики і вугільної промисловості. Якщо ж урядом не будуть внесені зміни у бюджет і не будуть враховані позиції, які підписав В. Демчишин у Меморандумі, то буде також внесено проект постанови щодо звільнення прем'єрміністра. Це просто знущання над вугільною галуззю, над шахтарями, над людьми, які так тяжко працюють під землею. Ми так цього не залишимо, будемо змушувати виконувати обіцянки. Хто не виконує  має піти у відставку, бо чаша терпіння вже переповнюється, і в шахтарів теж. Якщо уряд так нелюдськи поводить себе з нашим народом, то навіщо нам такий уряд?!

– Скажіть, будь ласка, чи є вже у Сокалі громадська приймальня народного депутата Олега Мусія?

– Поки що люди звертаються до мене, телефонуючи на номери, які я повідомив після виборів та направляють письмові звернення на адресу парламенту, на які я реагую, звертаючись в ті, чи інші органи, міністерства, відомства. Власне, зараз ми зустрічаємося з людьми, які подали документи на конкурс на помічників народного депутата. Найближчим часом будуть визначені особи, які працюватимуть на окрузі в статусі помічників, окрім цього працюватиме багато інших людей на громадських засадах. І з міським головою Сокаля узгодимо приміщення, де буде громадська приймальня. Розробимо графіки, час прийому. 

Протягом останнього часу виборці зверталися до мене стосовно вугільної галузі, відміни курсування поїзда Львів-Київ, який їхав через Сокаль, про надання медичної допомоги, з екологічними проектами… У приймальні працюватиме телефонна "гаряча лінія" і буде зв`язок з моїми помічниками, які працюють в Києві.

– Але все ж таки поїзд Львів-Київ з Вашою допомогою курсуватиме через Сокаль…

– Так, на мою адресу надійшла відповідь від міністерства інфаструктури України за підписом міністра Андрія Пивоварського і в.о. генерального директора "Укрзалізниці" Максима Бланка. Вони повідомили, що врахувавши моє звернення і численні звернення пасажирів, курсування поїзда №142/141 Львів-Київ з 20 лютого залишиться, як і було.

–  Дякуємо за розмову.

Розмову вели Василь СОРОЧУК та Оксана ПРОЦЬ.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen + seventeen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!