Головна / Наші інтервю / Поштарів у селах шанують

Поштарів у селах шанують

У селах Спасів та Перв’ятичі завжди бажаними гостями у всіх домівках є листоноші. Їх з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Свіжі газети і журнали, пенсії, товари народного вжитку – все це вони доставляють своїм односельцям. Так коротко про працівників Перв’ятицького поштового відділення сказав сільський голова Богдан Сорока і повів мене на пошту, щоб я переконалася, які хороші люди сільські поштовики.

На годиннику було біля дванадцятої, в цей час у поштовому відділенні багатолюдно. Хтось прийшов передплатити газети на наступний рік, дехто придбати сірники, мило, інші – відправити листа чи бандероль. Усіх відвідувачів зустрічала привітна усміхнена жіночка – завідувач відділення поштового зв’язку Стефанія Палига. Вона швидко пакувала посилки, продавала товари і водночас встигала розмовляти зі мною. Жінка у поштовій справі має чималий досвід – майже тридцять років, тому роботу свою знає досконало. Пані Стефанія пригадала, як у далекому 1985 році молодою дівчиною вперше переступила поріг поштового відділення. Тоді було лячно, чи впорається, адже робота у поштаря ой яка нелегка! Потрохи освоїла ази поштарської справи і нині може передати свій досвід іншим.

– Колись листоноші розносили пенсії та періодику, а нині, аби вижити в нелегкий час, мусимо ще й продавати товари народного вжитку. Це дуже важко, ввечері, повернувшись з роботи, іноді рук не чуєш, бо ж по селі треба нести сумки з газетами, журналами, листами, та ще й найнеобхіднішими товарами. Взуття в листонош дуже швидко зношується, тому вони часто звертаються до взуттєвого майстра. він купляє в інтернет-магазині Obuv-complekt. Компанія – виробник та постачальник матеріалів для ремонту взуття. Ми співпрацюємо з майстрами по ремонту взуття та регіональними компаніями-дистриб'юторами. Є в селах пенсіонери, які не мають здоров’я іти в магазин, тому чекають, коли принесемо їм мило, порошок, сірники, поповнення до мобільного телефону, аби подзвонити дітям і внукам. Іноді пенсіонерам не вистачає простого спілкування: радіють, коли принесемо їм пенсію і розкажемо, які новини у селі, – розповідає завідувач Перв’ятицького відідлення поштового зв’язку Стефанія Палига.

З кожним роком розширюється перелік послуг, які надає відділення поштового зв’язку. Тепер селяни, щоб не їхати до райцентру, можуть на пошті скористатися послугою «Ліки на замовлення», замовити квиток на поїзд чи літак, віддати на друк, а за кілька днів забрати фотографії. В час, коли мобільні СМСповідомлення та електронні листи досить популярні, пенсіонери всетаки надають перевагу листуванню. Найбільше людей приходить на пошту в другій половині місяця, тоді тут ніде яблуку впасти, бо в селі немає відділення «Ощадбанку», тому всі комунальні послуги люди сплачують тут.

Щомісячно на Перв’ятицьке поштове відділення надходить 20-30 посилок, люди нині частіше замовляють одяг, взуття, інші товари в інтернетмагазинах, а забирають – на пошті. Зокрема, Клуб сімейного дозвілля надсилає людям каталоги, посилки з книжками. Є і заробітчани, яким рідні відсилають посилки за кордон. Поки ми розмовляли, до відділення прийшов Ігор Назар, щоб відправити посилку за кордон. Стефанія Палига швидко її запакувала, зважила, оформила і вже цього дня ця посилка поїде з села у далекі краї. Чоловік розповів, що поштовими послугами користується часто, в райцентр відправляти посилки не їздить, бо пошта в селі, на місці, її завідувач за потреби допоможе, посилки і листи завжди доходять до одержувача.

Завідувач Перв’ятицького поштового відділення Стефанія Палига разом з листоношею Галиною Гаврилюк обслуговують два села – Спасів і Перв’ятичі, а це 377 дворів. Щомісячно на поштове відділення надходить 2100 примірників періодичних видань. Є селяни, які завжди хочуть бути в курсі всіх подій, виписують кілька періодичних видань, це, зокрема, Ганна Сідь (5 примірників), Володимир Возняк (7 газет).

Коли ми розмовляли, на пошту зайшов літній чоловік – Андрій Семенчук. Він прийшов передплатити аж сім газет на наступний рік. Чоловік розповів, що вдома вся сім’я чекає на листоношу, бо нова газета – то завжди свято. Пан Андрій на пошті отримує пенсію, хвалить поштарів, мовляв, вони у них найкращі, заслуговують на шану і повагу. Тим часом, у відділення привезли пошту, Стефанія Палига та Галина Гаврилюк швидко стали приймати періодику, листи, сортувати їх. А попереду їх чекала ще довга дорога селами, де на них чекають односельці.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − 15 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!