Головна / Наші інтервю / Працювати з повною віддачею на благо територіальної громади

Працювати з повною віддачею на благо територіальної громади

Вже більше року  Сокальську району раду очолюють нові керівники, новий депутатський корпус працює на сесіях і у міжсесійний період. Прийшов час прозвітувати про те, що зроблено. Голова районної ради Ігор ДАЦЮК звітував на січневій сесії. Головні тези звіту виклав у розмові з журналістами "Голосу з-над Бугу".

– 31 жовтня 2010 року відбулись вибори до місцевих рад і до районного органу місцевого самоврядування  Сокальської районної ради, яка представляє спільні інтереси територіальної громади. Представники яких партій увійшли до депутатського корпусу Сокальської районної ради?

– До районної ради обрано 74 депутати. З них 37  в одномандатних мажоритарних округах, 37  за партійними списками. Обрані депутати від десяти політичних партій: від Конгресу українських націоналістів – двадцять, "Фронту змін" – сімнадцять, ВО "Свобода" – п`ятнадцять, ВО "Батьківщина" – вісім, партії "За Україну" – п`ять, "Нашої України" – три, Народного Руху України – два, Української соціал-демократичної партії  два, Партії регіонів та від Соціалістичної партії України – по одному.

– Ігоре Михайловичу, на дев`ятій сесії шостого скликання Ви звітували про діяльність районної ради за минулий рік. Будь ласка, тезисно окресліть коло питань, над яким довелось працювати.

– Діяльність районної ради будувалася так, щоб найефективніше реалізувати депутатські повноваження, об’єднати всіх народних обранців у прагненні максимально врахувати пропозиції виборців, послідовно і компетентно, із чітким розумінням прав і обов’язків розв’язувати нагальні проблеми життя району.

Депутатів районної ради VІ скликання характеризувала загалом конструктивна співпраця, взаємна вимогливість, налаштованість на продуктивну роботу і націленість на конкретний результат.   

Проведено вісім сесій, з них одна позачергова, на яких прийнято 177 рішень. Переважно  це рішення економічні, соціальні, господарські. Основну частину питань, які розглядали на сесіях районної ради, пропонували постійні комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій, з питань промисловості, підприємництва, комунального майна, інфраструктури, зовнішньоекономічної та транскордонної діяльності та з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села. Сокальська районна рада в стислі терміни опрацювала і затвердила районний бюджет 2011 року.

З ініціативи Сокальської районної ради торік протягом березняквітня відбувалися виїзди в кожен населений пункт району, що дало змогу краще ознайомитися з ситуацією на місцях, станом бюджетних установ  освіти, культури, охорони здоров’я, адміністративних будівель, а також доріг, освітленням сіл та міст, ситуацією з підтопленнями полів, пасовищ, населених пунктів.

Власне, інформація, почута і побачена під час цих виїздів, стала основою багатьох програм: енергозбереження для бюджетної сфери Сокальського району на 20112013 роки; розроблення містобудівної документації у Сокальському районі на 20112015 рр., по збереженню об’єктів культурної спадщини Сокальського району на 20112014 рр., забезпечення безпеки дорожнього руху в Сокальському районі на 20112014 рр. та поводження з твердими побутовими відходами в Сокальському районі на 20112014 рр., а також рішення "Про стан торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями на території Сокальського району", "Про стан автомобільних доріг загального користування на території району і заходи щодо їх покращення, утримання та ремонту", "Про роботу закладів культури в сільській місцевості Сокальського району", "Про звернення до органів місцевого самоврядування Сокальского району щодо раціонального та ефективного використання земель сільськогосподарського призначення", "Про стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу району і хід виконання районних програм по сільському господарству". Прийнята "Програма розвитку місцевого самоврядування Сокальського району на 2011 рік", яка реалізовувалася протягом року у двох головних напрямах: встановлення Інтернету у всіх місцевих радах району (за винятком п`яти рад, де Інтернет працював), виготовлення офіційного вебсайту Сокальської районної ради, а також сторінок 37и місцевих рад та проведення конкурсу мініпроектів місцевого розвитку.

Цього року районна рада спільно з обласною запропонували прогресивні методи розподілу бюджетних коштів. Місцеві громади тепер на конкурсній основі отримують дофінансування з обласного та районного бюджетів на вирішення питань свого розвитку. Участь в конкурсі взяли Белзька, Сокальська міські, Хоробрівська, Волсвинська, Опільська, Лучицька сільські ради. Сподіваюся, реалізація таких мініпроектів дозволить активізувати місцеві громади для вирішення проблем місцевого розвитку.

– Ігоре Михайловичу, на виборах обрано шістнадцять нових голів міських, сільських та селищної рад, котрі у минулому році опановували науку керівництва територіальною громадою, як района рада допомогала їм у цьому?

– Районна рада систематично проводила семінари-навчання з головами та секретарями місцевих рад. Ми намагалися урізноманітнювати роботу: організовували кущові практичні семінари з керівниками місцевих рад, в порядок денний яких включали питання, котрі були актуальними для розгляду за пропозиціями Асоціації голів місцевих рад району.

В жовтні 2011 р. делегація Сокальщини за участю міських, селищного, сільських голів відвідала Томашівський повіт Республіки Польща, де ознайомилася з роботою Томашівського староства, комунальних служб, закладів освіти та фізичної культури і спорту, відвідала гміну Сусец цього ж повіту, де почерпнула багато досвіду з розвитку рекреації та туризму.

– У часописі "Голос з-над Бугу" постійно публікуємо звіти про хід сесій районної ради, виступають керівники районної, місцевих рад, депутати районної ради, і Ви з свого боку намагаєтесь, аби громадськість мала якнайширший доступ до публічної інформації.

– Так, з метою забезпечення виконання закону України "Про доступ до публічної інформації", реалізації конституційних прав жителів району вільно збирати, зберігати, використовувати, поширювати інформацію, забезпечення їх доступу до публічної інформації районної ради в мережі Інтернет відкрито офіційний вебсайт Сокальської районної ради. Вебсайт є офіційним джерелом інформації, що забезпечує висвітлення діяльності районної ради, президії, постійних комісій, фракцій, депутатів, надання інформаційних послуг громадськості, взаємний обмін інформацією з іншими громадськими організаціями, органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями з питань, пов’язаних з діяльністю районної ради.

З початку каденції районна рада зайняла чітку позицію гласності та прозорості у прийнятті рішень. Усі проекти рішень та прийняті рішення оприлюднюємо на вебсайті ради.

– Ви згадували про те, що керівники місцевого самоврядування мали можливість поїхати до Польщі на навчання, але з сусідами Сокальщину здавна пов`язує міжнародна транскордонна співпраця…

– Сокальська района рада брала активну участь в реалізації "Програми партнерства в рамках європейського проекту "Підвищення ефективності транскордонної системи реагування на загрози середовища: Томашів-Любельський – Жовква – Сокаль на 2011-2012 роки". Відбулось кілька робочих зустрічей під час реалізації цього проекту в Сокалі, Львові та Жовкві. Делегація нашого району брала участь в науковопрактичній конференції в ТомашовіЛюбельському.

Сокальська районна рада взяла участь у підготовці кількох проектів для здобуття грантів в рамках Програми "Польща-Україна-Білорусь"  з нашими партнерами з Грубешева, Бреста, Томашева, провели зустрічі у Львові, Сокалі, Грубешові (Республіки Польща), Бресті (Республіка Білорусь) задля ефективної їх підготовки.

За ініціативи Сокальської районної ради і при сприянні Генерального консула України в Бресті (Республіка Білорусь) народний гурт "Заспів" взяв участь в Днях української культури в м. Брест.

– На сторінках часопису "Голос з-над Бугу" є чимало інформації про те, що депутати районної ради активно брали участь у спортивних змаганнях…

– Справді, депутати районної ради були активними і в популяризації здорового способу життя. Команда Сокальської районної ради брала участь в турнірі з футзалу (Володимир Чуб, Василь Береза, Олександр Тимчук, Ярослав Гаврилів, Олег Піддубчишин, Олег Кожушко).
До Дня місцевого самоврядування в спортивних залах четвертої школи провели турнір з волейболу за участю команд депутатських фракцій Конгресу українських націоналістів, "Фронту змін", "Батьківщини" та Асоціації голів місцевих рад. Перемогу отримала команда депутатської фракції "Батьківщина".

Депутати Сокальської районної ради взяли активну участь в Спартакіаді органів місцевого самоврядування. Перемогу з настільного тенісу здобули Ігор Плечінь та Марія Поліщук, які захищали честь Львівщини на Всеукраїнській спартакіаді. Також брали участь в змаганнях з шашок  Василь Панченко, Ірина Здерка, футзалу  я, Сергій Костюк, Орест Пурський, Анатолій Василишин, Ярослав Гаврилів, Олег Піддубчишин, Ярослав Тимчук.

– Хоча в районній раді представлені десять політичних сил, але, що стосується позиції державницької, національнопатріотичної, то тут практично завжди є переконлива більшість…

– Варто зазначити, що Сокальська районна рада активно протистояла наступу антиукраїнських сил, спробам розділити українське суспільство.
6 травня 2011 р. відбулась ІV позачергова сесія Сокальської районної ради, на якій прийнято рішення "Про недопустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни".

18 серпня 2011 р. Сокальська районна рада прийняла рішення "Про заяву щодо рішення Вищого адміністративного суду України про визнання незаконним присвоєння С. Бандері та Р. Шухевичу звання Героя України".

Стосовно національних, державницьких питань, якими маніпулюють на вищих щаблях влади, то Сокальська районна рада займає чітку позицію захисту і відстоювання інтересів Української держави і нації.

– Завершився перший місяць нового року, у кожного з нас свої плани, мабуть, і у Вас, пане голово, вони є стосовно діяльності районної ради…

– Варто зазначити, що в умовах згортання демократії, зниження соціальних стандартів, погіршення рівня життя, невпевненості українців у завтрашньому дні, головним у діяльності ради, її голови є питання зростання ролі депутатів, місцевого самоврядування у процесах суспільнополітичного і соціальноекономічного життя району та країни. На мою думку, саме сьогодні, вагомо і авторитетно має звучати зважене слово депутатського корпусу, кожного депутата.

2012 рік  рік парламентських виборів, основною проблемою нині є те, що практично перед кожними виборами виборче законодавство в Україні змінюється, тому постає проблема донести основні законодавчі ініціативи до учасників виборчого процесу. До основних пріоритетів Сокальської районної ради належатиме сприяння в межах своїх повноважень правовому перебігу, демократичності, дотриманню прав громадян під час виборчої кампанії та виборів до Верховної Ради України.

Одним із завдань є посилення контролю з боку депутатського корпусу за ефективним використанням бюджетних коштів. Вважаю, активніше має запрацювати "Тимчасова комісія з вивчення проблем об’єктів незавершеного будівництва та капіталовкладень, які фінансуються за рахунок районного бюджету".

Необхідно продовжити напрацювання в галузі охорони здоров’я, а саме: заходи по реалізації в життя Статуту "Сокальське районне територіальне медичне об’єднання".

Незавершеним, вважаю, є рішення районної ради "Про стан автомобільних доріг загального користування на території району і заходи щодо їх покращення, утримання і ремонту”. Ті роботи, які проводив Сокальський райавтодор, не витримують жодної критики.

Потрібно серйозно доопрацювати "Програму енергозбереження для бюджетної сфери Сокальського району на 2011-2013 роки".
Вважаю, сьогодні йде мова не стільки про підбиття підсумків за певний період, як про пошук найбільш оптимальних та ефективних рішень.
Вдячний громаді, депутатам, працівникам органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, працівникам апарату районної ради та всім , хто доклав своїх зусиль для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи авторитет органів місцевого самоврядування. Щиро дякую за підтримку усім, хто допомагав розумінням та конструктивними порадами. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею на благо територіальних громад і бажаю, щоб помисли і вчинки кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі та державі.

– Дякуємо за розмову.

Розмову вели
Василь СОРОЧУК, Оксана ПРОЦЬ.  

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.