Наші інтервю

ПРІОРИТЕТНИМ НАПРЯМКАМ – ПОСТІЙНА УВАГА

З ініціативи прокуратури Львівської області та прокуратури Сокальського району проведено брифінг, на якому прокурор району Віктор МИСЯК звернув увагу на найбільш актуальні напрямки діяльності, над якими нині працює прокуратура району. Як зазначив прокурор, перед ними поставлені завдання частіше спілкуватися зі ЗМІ, аби актуальну інформацію донести до громади. Нині на часі є питання, які стосуються невиплати заробітної плати, наповнюваності Пенсійного фонду України в Сокальському районі, пожежної безпеки, незаконного обігу наркотичних речовин, повернення ПДВ… Прокурор району детально зупинився саме на них.

На початку цього, 2010 року сума боргу по виплаті заробітної плати на території району становила 5 млн. 898,2 тис. грн.
На 25 липня 2010 року заборгованість з виплати заробітної плати мала місце на семи підприємствах на загальну суму 4 млн. 239,1 тис. грн. Тому прокуратура Сокальського району 30 липня 2010 року за участю представників Сокальської РДА, ПФУ, ДПІ, Сокальського РВ ГУМВСУ, інспекції праці у Львівській області провела міжвідомчу нараду з питань оплати праці на підприємствах району з метою активізації діяльності та координації дій усіх органів державного контролю на даному напрямку діяльності. Завдяки виконанню невідкладних заходів, прокурорському втручанню, досягнуто значного погашення заборгованості по виплаті заробітної плати.

На перше вересня 2010 р. по підприємствах, які розташовані на території Сокальського району заборгованість із виплати заробітної плати працюючим значно зменшилась та згідно з даними прокуратури району, а також за оперативними даними Управління праці і соцзахисту населення Сокальської РДА становить 3 млн. 949,1 тис. грн.

Переважну більшість в зазначеній сумі боргу становить частка підприємствбанкрутів  3 млн. 782,8 тис. грн., в першу чергу ВАТ "Червоноградська автобаза", яка перебуває у стадії банкрутства.

З економічно активних підприємств найбільша заборгованість з виплати заробітної плати є в наступних підприємств: ЖКГ м.Белз, ВАТ "Елегал" м. Великі Мости, ТзОВ "АФ "Угринів".

За прокурорського втручання впродовж липнясерпня 2010 р. основними боржниками по заробітній платі проведено виплату заборгованості, в тому числі, ТзОВ "Добробут"  52 тис. грн., ЖКГ м. Великі Мости  16 тис. грн., ОП "Солокіяопторг"  9,2 тис. грн. та частково виплачена заборгованість ТзОВ "АФ "Угринів".

Прокуратура району по факту невиплати заробітної плати адміністрацією ВАТ "Червоноградська автобаза" порушила кримінальну справу за ознаками ст. 175 КК України. Активізована та надалі проводиться робота щодо виявлення фактів виплати заробітної плати у "конвертах".
Окрім цього, у серпні 2010 року прокуратура району в інтересах громадян підготовила та заявила до Сокальського районного суду в порядку наказового провадження 37 позовів до ВАТ "Червоноградська автобаза" про стягнення заборгованої заробітної плати на загальну суму 573 тис. 196,31 грн., які розглянуто та задоволено повністю.

На контролі в прокуратурі району продовжує залишатись актуальне питання наповнюваності Пенсійного фонду України у Сокальському районі. Недоїмка по сплаті обов"язкових страхових внесків до Пенсійного фонду України у Сокальському районі нині складає 11 млн. 159 тис. 707 грн., фінансових санкцій  937 тис. 167 грн., пені  2 млн. 828 тис. 046 грн.

Найбільшими боржниками продовжують залишатись усі шахти та інші відокремлені підрозділи ДП "Львіввугілля" та ВАТ "Червоноградська автобаза".

Прокуратура району провела перевірки, за результатами яких підготовлено та заявлено до господарського суду Львівської області позови про стягнення заборгованих страхових платежів.

Влітку 2010 року надзвичайно актуальним у зв"язку з погодніми умовами стало питання пожежної безпеки.

15 серпня Сокальський РВ ГУМВСУ у Львівській області зареєстрував 17 повідомлень про пожежі, в 16 випадках відмовлено в порушенні кримінальної справи.

Відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 05.08.2010 року "Про невідкладні заходи щодо запобігання пожежній небезпеці в Україні", введеного в дію Указом Президента України № 801/2010 від 06.08.2010 року, прокуратура Сокальського району, із залученням працівників пожежного нагляду, провела спільні перевірки по підприємствах, організаціях та лісництвах району щодо дотримання вимог "Правил пожежної безпеки в Україні".

Встановлено, що біля лісового масиву у м. Сокаль, на території урочища "Валівка" не облаштовано захисну протипожежну смугу (порушенням п. 4.1.14 "Правил пожежної безпеки в Україні"). Також, в ході перевірки встановлено, що в Бендюзькому лісництві приміщення пожежного посту не забезпечено сертифікованими вогнегасниками (порушення п. 6.4.8 "Правил пожежної безпеки в Україні"). Притягнуто до відповідальності лісничого Сокальського ДПГП "Галсільліс" та в. о. лісничого Бендюзького лісництва за ознаками ст.175 КУпАП.

Крім цього, в ході перевірки в Жужелянській сільській раді встановлено, що її працівники не виконали припис ДПН, а саме: приміщення сільської ради не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією, не забезпечено сертифікованими вогнегасниками, не проведено заміри опору ізоляції електромережі, а також не було ревізії блискавкозахисту із складанням акта, відкриті електророзподільні коробки, а також лампи розжарення, що є порушенням "Правил пожежної безпеки в Україні".

Загалом, в ході перевірок прокуратура Сокальського району винесла три постанови про порушення провадження про адміністративне правопорушення відносно винних посадових осіб.

Прокуратура району у серпні 2010 р. провела перевірку додержання вимог Законів України "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними", "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори".   

Працівники Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області виявили порушення вимог Інструкції про порядок знищення вилучених із незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, використання яких у законному обігу визнано недоцільним, а також обладнання для їх виготовлення, яка затверджена наказом Генеральної прокуратури, МВС, СБУ, МОЗ, Мін’юсту та Верховного Суду України №437 від 27.06.1995 року.

За фактами виявлених порушень прокуратура району 03.08.2010 року внесла подання керівництву Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області, а також йдеться про притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

Встановлено, що на обліку ВКМСД Сокальського РВ неповнолітніх осіб, схильних до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів, чи осіб з діагнозом "наркоманія" на території Сокальського району немає.

Крім цього, працівники ВКМСД Сокальського РВ з метою профілактики наркоманії та алкоголізму протягом семи місяців цього року у навчальних закладах району прочитали 49 лекцій, провели 62 рейди, опублікували п"ять дописів на цю тематику у засобах масової інформації.
У 2010 році працівники ВКМСД Сокальського РВ фактів продажу неповнолітнім алкогольних, слабоалкогольних чи тютюнових виробів на території району не виявили. Центри медикосоціальної реабілітації дітей в районі відсутні і оскільки на обліку неповнолітні не стоять, то потреба у їх відкритті відсутня.   

За шість місяців цього року в провадженні слідчого відділу Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області перебувало 12 кримінальних справ за фактами незаконного обігу наркотичних засобів, в тому числі 2 кримінальних справи за збут наркотичних засобів. Впродовж липнясерпня 2010 року порушено майже 20 кримінальних справ за незаконний посів маку громадянами на території району (ст. 310 КК України). Незважаючи на роз"яснюючу та профілактичну роботу, факти незаконного посіву маку на присадибних ділянках особистих селянських господарств продовжують мати місце.

На контролі в прокуратурі району залишається питання повернення ПДВ. ДП "Датський текстиль" та інші підприємства району подають декларації на відшкодування сплаченого ПДВ, перевірки підставності та відповідності поданих декларацій і документів проводяться підрозділом податкової міліції м.Червонограда. Порушень при поверненні ПДВ не виявлено.

Прокуратура планує подальшу діяльність, виходячи із перелічених пріоритетних напрямків. Окрім цього, на контролі продовжують залишатися питання забезпечення законності на території району, профілактики злочинів, виплати заборгованої заробітної плати, земельні питання.

Записала  Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews