Головна / Наші інтервю / Iнтерв’ю з межирічанським сільським головою Іваном Сироїдом

Iнтерв’ю з межирічанським сільським головою Іваном Сироїдом

З 2002 року у кріслі Межирічанського сільського голови – Іван Сироїд. Працює заради громади, бо й на минулорічних виборах його знову обрали сільським головою, села сільської ради непрості, а з «букетом» проблем, які сталися через вугільновидобувні розробки місцевих  копалень. І тепер Межиріччя, Бендюга потерпають від щорічних  весняних повеней. Отож про те, як  над цією та багатьма іншими сільськими проблемами працює сільський голова  Іван СИРОЇД, з ним наша розмова.

– Іване Дмитровичу, Ви вже третю каденцію господарюєте у Межирічанській сільській раді, що вдалося важливого зробити для користі громади?

– У минулому році завершили газифікацію Межиріччя. Хоча мешканці села можуть вибирати опалення, яке їм більше підходить, адже 70 відсотків жителів мають можливість придбати вугілля за пільговими цінами, як шахтарі вугільних копалень. У Межиріччі проведено водопровід, хоча наша вода є непридатною для пиття, але для господарки використовувати можна. Межирічанці мають добре сполучення з Червоноградом. Людям вигідно, бо у селі є кілька зупинок, водії виховані, скарг від мешканців практично нема. Є приватні крамниці як у Межиріччі, так і в Бендюзі. Заасфальтували 200 метрів дороги, зроблено капітальний ремонт ліній електропередач у с. Межиріччя. Плануємо ще відкрити приватну аптеку. На території Межирічанської сільської ради є чимало підприємств, котрі сплачують податки у місцевий бюджет: це Червоноградська киснева станція, ПП «Шахті», рибокоптильний цех, підприємство «ФлораС», з великих платників податків – шахта «Відродження» та «Львівська вугільна компанія»…

– Отож, якщо є кошти у місцевому бюджеті, то щось плануєте на майбутнє, що б можна було зробити у селах сільської ради для вирішення нагальних проблем?

– Щодо таких поточних проблем, то плануємо провести освітлення центральних вулиць Межиріччя – Центральної, Шкільної, Лісової. Хочемо встановити 60 світлоточок за рахунок власного бюджету, а ще буду пробувати, аби села Межирічанської сільської ради попали в обласну програму по енергозбереженню.

– Але найважливішою проблемою для Межирічанської сільської ради є проблема підтоплення…

– Так. Адже вона є постійно і сталася через підробки шахт. Нас топить чотири рази протягом року. Підтоплено сім будинків і в сімдесяти присадибних ділянках – на городах, подвір`ях була вода. Торік вдалося•у с. Межиріччя укріпити дорогу. На ці роботи більшість фінансування – 416 тис. грн. ми отримали з державного бюджету і 66 тис. грн. – з місцевого. Та велика проблема з підтопленням у Бендюзі. Дамба, побудована ще у 80их роках, почала дуже дренувати. Вода затоплює присадибні ділянки. Ми чекали фінансування до серпня минулого року, бо треба було щось робити з дамбою, насосною станцією, високовольтною лінією. Нам обіцяли 1,5 млн. грн. на вирішення цієї проблеми. Зверталися і до Президента, і до Кабінету міністрів, і до Міністерства вугільної промисловості. Двічі приїжджав до нас заступник голови облдержадміністрації Мирон Янків. Голова Сокальської райдержадміністрації Микола Мисак звертався у Міністерство палива і енергетики. І з того всього ми власними силами побудували насосну станцію. Частину грошей виділила районна рада з резервного фонду, а ще частина – це вільні лишки з нашого бюджету. Таким чином на майже ста гектарах землі на 1 метр понизили рівень води. Але і донині ми потерпаємо від весняного затоплення. Тут потрібна державна підтримка, бо самим подолати велику воду нам не під силу.

– Як Вам працюється з новим депутатським корпусом?

– Більшість депутатів добре знають свої обов`язки, володіють інформацією тієї дільниці, де їх обрали депутатом. На сесії піднімають питання, з якими звертаються до них виборці. Якщо виникають якісь проблеми, то їх вирішуємо на місці. Переконаний, що ділові, конструктивні стосунки, які склалися між нинішнім головою РДА Миколою Мисаком та головою Сокальської районної ради Ігорем Дацюком лише сприяють результативній роботі в цілому у місцевих радах.

– Дякую за розмову.

Розмовляла Оксана ПРОЦЬ.

 

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fourteen − four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!