Головна / Наші інтервю / Скоїв злочин – відповідай

Скоїв злочин – відповідай

Які злочини сталися на Сокальщині з початку цього року? Що виявили правоохоронці під час проведення операції "Збут"? На ці та інші запитання нашому кореспонденту відповідає начальник Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Ярослав ВАЩИШИН.

– З початку ц. р., станом на 8 лютого, у нас зареєстровано 229 повідомлень і заяв громадян. 27 з них ще перевіряємо, порушено 31 кримінальну справу, пред’явлено 14 обвинувачень, 33 кримінальні справи (враховуючи й минулорічні) скеровано в суд. Як завжди, були крадіжки приватного і державного майна, вживання, зберігання та збут наркотичних речовин, хуліганства, нанесення тілесних ушкоджень, ДТП тощо. За цей час також скоєно одне вбивство. Не розкрили ще 3 незначні злочини: крадіжки інструментів на ПП "Застава" у Великих Мостах, бухту дроту на одній з шахт і консервації, столярного інструменту з одного з підвалів у Сокалі.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про вбивство. Чи знайдено вбивцю?

– Воно сталося 29 січня. Приблизно об 11 годині в чергову частину надійшло повідомлення від жительки с. Бендюга П. про те, що в її будинку виявили труп невідомого чоловіка. На місце події виїхали слідчооперативна, судовомедична групи, експерткриміналіст. Побачили на підлозі мертвого чоловіка з ножовим пораненням живота. В будинку було шість осіб, включаючи доньку власниці, їх знайомих. Всі були настільки п’яні, що їх неможливо було допитати. Ноги у трупа були зв’язані ременем, як потім нам пояснили, для того, щоб рівно лежав в труні (!). З’ясувалось, що вбили 35річного жителя смт. Гірник. В цьому будинку постійно збирались п’яні компанії. Свідки сказали, що ножем вдарив чоловік, який мав кличку "бос" і був вже тричі суджений. Встановили його місцепроживання (в Червонограді) і заарештували. Знайшли ніж, який він викинув. Зараз він дає покази, стверджує, що ножем вдарив через нанесену йому образу.

Зі скаргами про те, що в підвалах збираються компанії, п’ють, курять "травку", галасують, в міліцію неодноразово звертались мешканці сокальських багатоповерхівок. Ми проводили рейди, щоб виявити такі місця. І в одному з підвальних приміщень виявили групу молоді  шестеро неповнолітніх і один повнолітній, які курили "травку". Дорослий заставляв неповнолітніх дівчат і хлопців вживати цей наркотичний засіб. Їх доставили в міліцію, допитали. Вийшли на чоловіка, який постачав цей наркотичний засіб, на продавця. Будемо йти далі цим ланцюжком, щоб знайти головних осіб. Слідство по цій справі триває, є ще дуже багато питань, на які потрібно знайти відповіді.

– Чи виявили й інші факти вживання, зберігання, продажу наркотичних речовин?

– Під час операції "Збут" у Великих Мостах затримали двох жителів Червонограда, що мали з собою наркотик, мелений мак, який їм продав місцевий житель. В нього провели обшук, знайшли залишки маку. Зараз вирішується питання про порушення кримінальної справи. Два випадки збуту наркотичих речовин зареєстровано у Смикові. Житель цього села збував наркотичні засоби. Проти нього порушено кримінальну справу за ст. 307 ч. 2 КК України. Тобто порушено 4 кримінальні справи по вживанню, зберіганню, збуту наркотичних речовин і ще 3  в процесі роботи, проводиться експертиза цих речовин.

– До цих речовин, мабуть, входить і мак, який вирощують сокальчани?

– Так, це той опійний мак, який, не зважаючи на заборону, сокальчани вирощують на своїх городах. А коли наші працівники виявляють ці посіви, то люди кажуть, що не знали, що мак не можна сіяти. Але незнання закону не звільняє від покарання.
Ми також виявили аптеку, де без рецептів продавали сильнодіючі речовини. Працюємо над тим, щоб виявити осіб, які вживають т. з. "колеса", трамадол, екстазі та ін.

– На Сокальщині працював "Беркут", були нарікання на методи роботи беркутівців…

– Я чув про це. Скажу ось як: п’яний  не сідай за кермо, не хулігань в громадському місці, не перевозь крадене… Якщо ж зробив це, то май мужність відповісти. Наведу такий приклад: беркутівці зупинили авто і попросили водія пред’явити документи. Він опустив скло і коли беркутівець хотів взяти документи, підняв його, затиснувши руку. Її вдалося вивільнити лише через двадцять хвилин. Я б не повірив, але є відеозапис. Як же після цього говорити про жорсткі методи роботи беркутівців?

За період з 27 січня по 3 лютого за допомогою "Беркута" розкрито п’ять злочинів. Причому дуже оперативно. Був такий випадок: зранку  крадіжка, а ввечері вже знайшли крадіїв.

– Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла Валентина БЛУДОВА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × two =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!