Наші інтервю

У футбол не тільки грають – про нього говорять

Найпопулярнішою грою у світі, спортом під №1, безумовно,є футбол. Не даремно цю гру з повагою називають «Його величність футбол». Не винятком є і наша місцевість ,де люди люблять і вболівають за своїх фаворитів . До екватора дійшов чемпіонат Сокальщини, перше коло завершено. Про підсумки першого кола та багато іншого ми поговорили з головою федерації футболу Cокальського району Степаном ЧОПОМ.

– Пане Степане , насамперед, розкажіть про чемпіонат району та про футбольне життя Сокальського краю в цілому ?

– В чемпіонаті району є дві ліги: вища і перша. Вища ліга складається з десяти дорослих команд , які мають молодіжні склади, а перша ліга розподілена на три зони за територіальним принципом. Окрім чемпіонату розігруються кубок «Незалежності» для команд вищої ліги, та кубок «Голос з-над Бугу», за підтримки газети «Голос з-над Бугу» відповідно для команд нижчих у рангу. Також потрібно відзначити, що цьогоріч від Сокальського району виступають п’ять команд в першості Львівщини. В прем’єр-лізі –колективи «Гірник» м.Соснівка та «Шахтар» м. Червоноград, а команда «Рата» м. Великі Мости штурмує першу лігу ; Волицький «Вол-Ком» та «Вугільник» с.Гірник грають у другій лізі області.

– Як ви прокоментуєте ситуацію з суддями? Адже футбольні команди та їх фани часто залишаються незадоволеними роботою арбітрів?

– Завжди є хтось не задоволений, всім догодити не можливо. А звинувачувати арбітрів вболівальниками – це вже закономірність. Хоча, за перше коло змагань офіційно було подано лише дві скарги на суддівство. І це з сорока одного колективу. На мою думку, результат не поганий, хоча будемо старатися взагалі уникнути цього. Вищу лігу обслуговують більш кваліфіковані арбітри, а в першій лізі комбінуємо досвідчених з початківцями, трапляються випадки,що матчі обслуговує один арбітр. Перед початком чемпіонату проводяться семінари для суддів ,яких на Сокальщині є п’ятдесят, тридцять – відвідували ці семінари.

– Кого з цих п’ятдесяти арбітрів можна вважати одними з кращих?

– Усіх і не пригадаю, але серед кращих є Сергій Васько, Ігор Ратинчук, Роман Пелих, Руслан Пацюк, Андрій Ділай. Також є арбітри, які обслуговують не тільки районні матчі, а й обласні, це: Роман Давлячин, Микола Булик, Роман П’ятков, Руслан Тимофієв, Степан Чоп та Олександр Бур.

Степане Романовичу, чи всі футбольні поля району придатні до гри у футбол?

– Якість полів нині у вищі лізі задовільна, правда, хотілося б бажати кращого в с.Перевятичі. Можна сказати все залежить від того, як підготують поле до гри представники команди, щоб воно було пострижене, розмічене. У першій лізі ситуація гірша, яке є в селі футбольне поле, на такому і грають. В одних гірше, в інших – краще. Траплялись випадки, що випасали корови на стадіоні, які не давали дограти матч…

– Чому місто Сокаль, не має футбольної команди?

– Це запитання не до мене,адже є представники ФСК «Сокаль», президент команди. У цьому році в Сокалі виступає команда «СКОМЕКС», приходить багато вболівальників, можна вважати ,що їх прийняли у Сокалі за своїх.

– Дякую за розмову.

Розмову вів Віталій ГАМАДИН.

751394376
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.