Головна / Наші інтервю / У Маріуполі несуть службу міліціонери зі Сокальщини

У Маріуполі несуть службу міліціонери зі Сокальщини

Війна на сході України триває уже більше року, кожного дня і ночі наш спокійний сон бережуть кращі сини України, які взяли у руки зброю і стали на захист Батьківщини. У кожного з них  своя життєва історія, хтось залишив немічних стареньких батьків і пішов здобувати свободу, дехто  дружину з маленькими дітьми, але усіх об'єднує одне  спільне прагнення жити у вільній, незалежній державі. 

Не залишилися осторонь бойових дій на сході України і працівники міліції. На Львівщині створено зведений загін Головного управління Міністерства внутрішніх справ України. Від осені минулого року щоразу на східні рубежі кордону вирушають міліціонери з усієї області, серед них і працівники Сокальського РВ ГУМВС України. 

Найперше в зоні антитерористичної операції побував оперуповноважений сектора карного розшуку, майор міліції Віталій Шевчук. Він розповідав, що перед поїздкою на схід міліціонери спочатку проходили двотижневе навчання на полігоні в Старичах, а згодом вирушили у Луганську область. Несли службу на блокпості, де проходила фільтрація транспортних засобів, виявляли осіб, які були причетні до сепаратизму. Зазначив, що місцеве населення по-різному ставиться до хлопців із західних областей, одні казали: "Спасибо, мальчики, что ви здесь єсть", а декотрі мали іншу думку. Через місяць служби пан Віталій повернувся додому, після десятиденної відпустки приступив до виконання службових обов'язків, поповнив лави сокальських міліціонерів. А коли в грудні прийшла телеграма про набір добровольців для несення служби в зону АТО, Віталій Шевчук першим зголосився і вже наступного дня написав рапорт. Пройшов повторну підготовку на Яворівському полігоні разом із старшим лейтенантом міліції, слідчим Сокальського РВ Богданом Басарабом і відразу після Різдва Христового міліціонери, в складі зведеного загону працівників міліції Львівщини, поїхали нести службу в Маріуполь. Там протягом місяця забезпечували охорону об'єктів стратегічного значення. Всередині лютого Віталій Шевчук та Богдан Басараб повернулися додому, а їх змінили інші правоохоронці Львівщини. Обидвоє кажуть, що без вагань сьогодні знову готові йти захищати рідну землю і стояти за нашу державу стільки, скільки буде потрібно.

Зовсім недавно додому на ротацію повернулися працівники сектора дільничних інспекторів Сокальського РВ ГУМВСУ: начальник СДІМ, майор Олександр Сідельник, старші дільничні інспектори  майор Ігор Герасимчук та майор Андрій Ворона. Після десятиденної відпустки вони уже на роботі. Коли навідалася у райвідділ, аби поспілкуватися з ними, міліціонери довго не хотіли нічого розповідати, мовляв, нічого особливого. Та все ж слово за словом і мені вдалося їх розговорити.

Ми несли службу в складі зведеного загону Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Львівській області впродовж лютого у Маріуполі. Жили усі в спартанських умовах, в одноповерховому будинку нас мешкало 30 осіб. Службу несли одну добу, а другу  відпочивали. Охороняли об'єкти стратегічного значення, які забезпечують життєдіяльність міста  стаціонарні пости, насосні підстанції, електричні станції,  розповідає Олександр Сідельник.

Запитую, яка нині ситуація в Маріуполі. Міліціонери кажуть, що місто живе звичним життям  працює громадський транспорт, є вода, електрика, паніки серед людей немає. На всіх державних установах майорить український синьо-жовтий прапор. На телебаченні транслюють українські телеканали, російських немає. Ситуація в Маріуполі під контролем військових і міліціонерів, лише в передмістях, в населених пунктах Широкіне і Сартана, ведуться бойові дії, бойовики ДНР обстрілюють позиції українських військових. У Маріуполі  посилена охорона громадського порядку, створено стаціонарні пости, перевіряють транспорт і людей, які в'їжджають в місто, аби попередити теракти. 

4 квітня додому з Маріуполя повернулися ще одні міліціонери-добровольці: заступник начальника райвідділу, начальник МГБ, підполковник Володимир Звадюк, слідчий Ростислав Лялек, дільничний інспектор міліції, майор Віталій Кочоцік, інспектор слідчого відділення, капітан Роман Куляш. А їм на ротацію поїхали теж міліціонери з Сокальського РВ ГУМВСУ в Львівській області: начальник райвідділу, підполковник Володимир Спічак, дільничні інспектори Андрій Гаврилюк, Андрій Петрашкевич, Петро Лопушанський, міліціонер ізолятора тимчасового тримання Іван Красько.

Не так важко було нам там, у Маріуполі, мабуть, важче нашим дружинам, батькам, бо ж вони переживали, чи ми живі-здорові. Телефонували додому, але рідко, розмови були короткими  все добре, живі і здорові, не називали місця несення служби, бо телефонні розмови там прослуховуються. Ми постійно відчували допомогу волонтерів. Вони привозили хліб та воду. Добре що є такі люди. За час несення нами служби в Маріуполі мала місце надзвичайна подія, коли 23 лютого міліціонери зупинили підозрілий автомобіль, а злочинці, які в ньому їхали  розстріляли працівників міліції. На щастя, наш зведений загін повернувся додому без бойових втрат,  продовжив розмову заступник начальника райвідділу, начальник міліції громадської безпеки, підполковник Володимир Звадюк.

Телефоном поспілкувалася з начальником Сокальського райвідділу міліції, підполковником Володимиром Спічаком, який, нині перебуває в зоні АТО. Ось що він розповів: "Наші міліціонери несуть службу добровольцями. Як тільки отримали наказ про ротацію з Головного управління внутрішніх справ, запитував, хто бажає, то чи не половина працівників райвідділу зголошувалася. Нині зі Сокальщини шестеро міліціонерів на сході, а в райвідділі є резевр, тобто у випадку необхідності, є добровольці, які підуть захищати Україну. В Маріуполі, ситуація під контролем військових. Ми усі живі, здорові, волонтери доставляють питну воду та деякі продукти харчування".

Міліціонери ні на що не скаржаться, лише морально важко нести службу, але вони кажуть: ми за Україну стоятимемо до кінця. Хай береже їх Господь, щоб якнайшвидше запанував мир і усі повернулися у рідні домівки.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора та з архіву Сокальського РВ ГУМВСУ. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

20 − sixteen =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!