Головна / Наші інтервю / ЯКЩО В СЕЛІ Є ГОСПОДАР

ЯКЩО В СЕЛІ Є ГОСПОДАР

Поки що ми не можемо похвалитися європейським виглядом наших сіл, проте нехай по краплині, але вони змінюють своє обличчя. Ошатні, посучасному пофарбовані будинки, на подвір’ях – естетично оформлені клумби, церкви – як писанки. У багатьох помешканнях ті ж вигоди, що і у місті: водопровід, газове опалення, ванна і туалет. Хіба дороги, нині гірші колишніх польових. Ось такі реалії сьогодення. А як же господарюється Тудорковицькому сільському голові Іванові ЧЕРНІЄВСЬКОМУ, про це наша розмова.

– Іване Володимировичу, коли Вас обрали сільським головою задумів та планів було чимало, що вдалося з усього цього зробити?

– Звичайно, планів було багато, через об’єктивні і суб’єктивні обставини щось вдалося зробити, а щось і ні. Проте сам у полі не воїн, без підтримки громади, керівників двох, одних з найкращих господарств району – ПАФ «Войславичі» та ПП «Агрофіма ім. Б. Хмельницького», без допомоги районної влади, сільських депутатів багато чого не вдалось би зробити. І за це я усім вдячний.

– Отже, певні кошти виділяла районна влада…

– Так, свого часу районна влада виділила кошти на ремонт даху Народного дому с. Тудорковичі, на ремонт Народного дому с. Войславичі, частково на ремонт ФАПу с. Тудорковичі. Зроблено капітальний ремонт школи у Войславичах.

– Чи була у сільської ради можливість за власні кошти виконати деякі роботи, що стосуються благоустрою сіл, ремонту окремих будівель?

– Так, за кошти сільської ради відремонтували один кілометр дороги в с. Пісочне, висипано породою центральну і бічні вулиці с. Войславичі. Ми внесли свою лепту у ремонт ФАПів у селах Тудорковичі, Войславичі, Пісочне. Також виділили 50 тис. грн. для ремонту приміщення колишнього клубу у с. Пісочне, яке нині слугує людям як центр культурного дозвілля. Закуплено пластикові вікна для дитячого садка у Войславичах. Профінансовано проведення відвідних стічних каналів у селах Тудорковичі та Войславичі, і встановлено чотири водовідвідні мости. Сільська рада в міру можливостей допомагає в ремонті шкіл, церков, дитячого садка. Всі державні заклади практично готові до зими, завезено вугілля, дрова. У Войславичах проведено вуличне освітлення.

– Іване Володимировичу, як Ви вже згадували на території Тудорковицької сільської ради працюють два потужних сільськогосподарських господарства, гадаю, без допомоги і підтримки їх керівників Ігоря Сметани та Володимира Шмигельського, Вам не обійтися?

– Завжди, коли треба, обидва керівники, як мають можливість, допомагають. Ось подивіться, скільки вдалося зробити у Войславичах завдяки підтримці Ігоря Сметани. ПАФ «Войславичі» виділяє кошти на ремонт школи, дитсадка, Народного дому, ФАПу, доріг. Проведено водопровід до школи і дитсадка. Ось найсвіжіший приклад, господарство виділило кошти на 25 тонн асфальту, аби полагодити відтинок дороги, яка веде до траси ЛьвівКовель. Також керівництво ПАФ «Войславичі» завжди є меценатом різноманітних урочистостей – з нагоди святкування Дня Незалежності, свята села.

Не стоїть осторонь справ громадських і керівник іншого господарства – ПП «Агрофірма ім. Б. Хмельницького» Володимир Шмигельський. Він скерував кошти, техніку, будматеріали, аби полагодити дороги в Тудорковичах, допомагав у ремонті ФАПу та Народних домів в селах Тудорковичі, Старгороді. Приватне підприємство «Агрофірма ім. Б. Хмельницького» стало одним зі спонсорів у спорудженні величного пам’ятника жертвам терору і депортацій українців Холмщини в 19381947 рр. Та й основне, завдяки цим двом господарствам сільські трударі мають роботу.

– Проте, не все із запланованого і задуманого вдалося зробити…

– Звичайно. Найбільшою проблемою наших сіл є їх газифікація. Протягом усього часу ми намагалися зрушити з місця цю непросту справу. Насамперед, вклав кошти у документацію. Як то кажуть, папери є готові, лише бракує грошей на проведення газифікації, і це досить велика сума, яка поки що нам не під силу. Але рук ніхто не опускає.

– Дякую за розмову.

Розмову вела Оксана ПРУС, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка.    

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!