Конкурси

На Сокальщині відбувся конкурс «Омріяна Україна очима дітей»

У музеї «Сокальщина» від старовинних історичних експонатів віє вічністю віків, глибинною мудрістю предків, які жили, працювали, творили на наших теренах. І серед тої минувшини – промінчик яскравого світла сьогодення і майбуття, яке у нас обов’язково буде мирним, вільним і щасливим. Бо цього прагнуть наймолодші мешканці Сокальщини, дошкільнята, а підтримують їх батьки і наставникивихователі. Це своє прагнення вони відтворили у виставці «Омріяна Україна очима дітей». Організували її методисти районного методкабінету відділу освіти Сокальської РДА, щоб підтримати талановитих дітей. А вже педагоги, батьки допомагали їм відтворити свою мрію. Відбулось урочисте відкриття цієї барвистої виставки дитячої мрії, яке вела методист Ірина Шукатка.

Директор історико-краєзнавчого музею «Сокальщина» Василь Волошин коротко ознайомив дітей і гостей з історією створення музею. Розповів про те, як сокальчанипатріоти вже у наші дні продовжили справу батьків і дідів і у занедбаному приміщені створили музей. До присутніх у музеї звернулися працівники освіти, батьки.

Леся КОВАЛИШИН, головний спеціаліст відділу освіти Сокальської РДА:

– Конкурс «Омріяна Україна очима дітей» охопив велику аудиторію дітей, вихователів, завідувачів дошкільних закладів, батьків, ці роботи самі створили ідею виставки. Ми вдячні працівникам, керівництву історикокраєзнавчого музею «Сокальщина» за те, що запросили дитячі творіння у музейний заклад. Оглядаючи їхні роботи, де використаний різний матеріал, техніку виконання, бачиш, як діти разом з вихователями, своїми батьками пройнялися цією темою. І об’єднує всіх – Україна. Вони творили і сьогодення, і майбуття. Ось, наприклад, робота: на ліжечку спить дитинка, а тато оберігає її сон. Це про сьогоднішню дійсність. Тому й спокійно, без сліз оглядати виставку не можна. Сподіваюся, що її побачать не лише освітяни, а й мешканці нашого міста, понесуть глибину цих робіт по всій державі і за її межами.

Галина ГІБЛЯК, завідувач районного методкабінету відділу освіти Сокальської РДА:

– Цей світ належить дітям, і їм будувати наше майбутнє. Народилось нове покоління українців, яке, дуже сподіваємося, побудує ось таку, омріяну Україну. Дуже добре, що педагоги, працівники музею і батьки дали змогу дітям створити свій образ омріяної України. Всі твори на виставці мають українську ідентичність, додають нам позитиву, оптимізму. Колись мріяли ми, а тепер – наші діти. І мрію забрати не можуть ні час, ні простір, ні мізерні батьківські зарплати, ні навіть сьогоднішня війна. Ми, дорослі, маємо дати змогу дітям мріяти і не обрізати їхні крила, які так прагнуть високого польоту. Дуже добре, що є спільні роботи не лише дітей і вихователів, а синів і дочок, і їхніх батьків. Спільна робота у сім’ї – це реалізація спільної мрії. Сьогодні відзначаємо перший успіх маленьких українців.

Оксана ХОМА, завідувач дошкільного закладу смт. Жвирка:

– Кожна дитина своє серденько вкладала у роботи, які представлені на виставці «Омріяна Україна очима дітей». Всі діточки мріють, щоб над нами було чисте небо, світило ясне сонце, співали пташки… Дякуємо за ту спільну працю батькам, вихователям, які у ці роботи вклали свою душу. Вдячні організаторам виставки – райметодкабінету відділу освіти та працівникам музею «Сокальщина», що дали змогу громадськості показати творчість і мрію дітей.

Оксана ПОЛІЩУК, мама, чия донечка відвідує Сокальський дитячий садок №9:

– Хочу подякувати педагогічним колективам дошкільних закладів. Бо нині світогляд дітей формується із зовсім іншими цінностями. Наша донечка дуже багато малює про Україну, її минуле і сучасне, приносить з дитсадка і про це розповідає нам. А ця виставка спонукала нас разом творити роботу, на якій наша омріяна, незалежна Україна.

А потім малята з дошкільного закладу №9 Сокаля щиро декламували віршовані строфи, співали чудових пісень про Україну, про любов до Батьківщини, боротьбу за її волю і про те, що діти не хочуть війни. Присутні сердечно аплодували маленьким артистам. А потім оглянули роботи виставки. Патріотичні, щирі, майстерно виконані творіння дітей, вихователів, батьків. У них присутній естетичний смак і почуття любові до Батьківщини. Особливо майстерно намальовані роботи: «Розцвітай, Україно» Вероніки Грицляк (дошкільна установа с. Скоморохи), «Єдина Україна» Володимира Процика (Острівський НВК «ЗШ III ст. – дитячий садок»), «Щаслива сім’я, щаслива дитина, щаслива країна» (сім’я Марусі Гарасимчук), «Квітуча та єдина моя славна Україна» (колективна робота вихователя Н. Періг та її вихованців Борятинський НВК «ЗШ III ст. – дитячий садок»), «І на оновленій землі…» (сім’я Олександра Шевчука, ДНЗ №7 м. Сокаль), «Завітайте в Україну» (колективна робота вихователя Н. Приходько та дітей молодшої групи ДНЗ смт. Жвирка), «Єдина Україна» (сім`я Олександра Кобака ДНЗ №1 м. Сокаль), «Люблю свою Україну» Олесі Краско (Опільський НВК «ЗШ I ст. – дитячий садок»), «Чекаємо мирного світового Воскресіння» Анастасія Царинська (ДНЗ №5 м. Сокаль), «Україна» (колективна робота педагогічних працівників та дітей ДНЗ с. Поториця), «Моя Україна» (діти старшої групи ДНЗ м. Угнів).

На відкритті були присутні сокальчанки Дарія Боярська та Марія Костюк. Вони вражені і розчулені творчістю дітей, виступом дошкільнят дитсадка №9: «Хай ростуть здоровими у справжній Україні і щоб не було війни. А Україна була вільною і соборною». Цього хочуть діти і дорослі.
Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.