Головна / Конкурси / У БДЮТ розквітають юні таланти

У БДЮТ розквітають юні таланти

Кожна дитина – талановита. Мабуть, найкращим підтвердженням цього є творчий звіт вихованців Сокальського будинку дитячо-юнацької творчості, який відбувся у Сокальській НВК «ЗШ №4 І-ІІІ ст. – ліцей». Батьки та друзі гуртківців оглянули  виставку малюнків, вишивок та робіт з бісеру вихованців БДЮТ. Яскраві барви ніби усміхалися до тих, хто милувався творчістю юних художників та майстринь. Серед експонатів впадали у вічі ґердани, вигаптувані серветки, рушники, вироби з соломи та ниток, картини та інше… Тут же можна було поспілкуватися з керівниками гуртків «Витинанка», «Бісероплетіння», «Українська народна вишивка», «Образотворче мистецтво», «Народних промислів» – Аллою Смаль, Ольгою Ровецькою, Оксаною Сумбаєвою, Марією Бобешко, Олександрою Стецюк. Вони не тільки навчають майстерності дітей, але й вчать їх умінню бачити прекрасне в навколишньому світі, а потім все те з любов’ю передавати на папері, на полотні, в бісері. Скільки в них праці, натхнення, фантазії! 

Серед творчих робіт привернули уваги обереги, ляльки, картини з соломи та різноманітні витинанки. Їх діти виготовили на гуртку в Олександри Стецюк. Викликали захоплення вишивки та прикраси з бісеру, які власноруч вишили та виготовили вихованці Алли Смаль та Марії Бобешко. У цьому році їм обом присвоєнно звання народних майстринь України. Остання веде гурток «Декоративна вишивка». «Ми навчаємо дітей творчості, займатися рукоділлям, розширюємо їхнє бачення кольору, простору. Це розвиває дитину різнобічно. Заняття в гуртках безкоштовні, тож серед наших гуртківців багато дітей з малозабезпечених сімей», – розповіла мені Марія Бобешко, яка уже 17 років працює у БДЮТ.

– Ми намагаємось привити дітям любов до українського прикладного мистецтва, – додала її колега Алла Смаль. – Знайомимо з сокальською вишивкою, показуємо старовинні роботи, вчимо поєднувати кольори. Це відіграє важливе значення у вишивці. Мої гуртківці навчилися робити старовинне намисто, вишивати образи, а дві дівчинки – Наталія Киямова й Діана Дмитро, брали участь у конкурсі «Таланти твої Україно». Вони вишили старовинну сокальську доріжку і стали дипломантами третього ступеня. Нині їх робота зберігається в музеї А. Шептицького у Львові. 

Керівник гуртка «Творча майстерня» Ольга Ровецька розповіла, що у цьому році зверталося дуже багато дітей і навіть дорослих, які хотіли навчитися виготовляти писанки. Однак вона не могла задовільнити їхнього бажання, бо у гуртку було достатньо дітей. Ті навчилися виготовляти писанки за новою технікою – витравлення оцтом та розписувати їх традиційними сокальськими орнаментами. Тож у наступному році майстриня планує вести окремий гурток «Писанкарства», на якому дітки навчатимуться виготовляти писанки упродовж всього року. Опановуватимуть різні техніки їх написання, знайомитимуться з українськими майстрами з писанкарства. Діти працюватимуть лише з природними барвниками.

Тим часом у переповненій актовій залі уже зібралися батьки, бабусі, друзі, щоб побачити, яке дійство підготували для них вихованці Сокальського БДЮТ. Звітний концерт розпочався піснею «Ой зелене жито, зелене» та композицією «Рушники», яку виконали учасниці ансамблю «Сокальчаночка». 

Привітав колектив та вихованців із закінченням навчального року начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський і подякував педагогам – керівникам гуртків за плекання дитячих талантів, побажав їм творчих здобутків, ще більше наснаги у роботі. Він вручив грамоти від відділу освіти Сокальської РДА директору БДЮТ Марії Поліщук та педагогам – методисту Оксані Сумбаєвій, Любові Олесько, Олександрі Стецюк, Оксані Звірко, Ользі Ровецькій, Наталії Криштальській, Ігорю Джоголі, Марії Бобешко, Аллі Смаль, Надії Лютик, Олегу Черешневському за підготовку призерів різних обласних та всеукраїнських конкурсів. Директор БДЮТ, депутат районної ради Марія Поліщук у вітальному слові подякувала батькам за таких талановитих дітей, і розповіла з якими творчими успіхами закінчив навчальний рік колектив, в якому працює 15 педагогівкерівників гуртків, які навчали та творчо розвивали 615 гуртківців. В БДЮТ творчо працюють зразковий хореографічний колектив «Престиж» (керівник Надія Лютик) та зразковий вокальний колектив «Кришталь» (Наталія Криштальська). У цьому році педагоги Олег Черешневський, Марія Поліщук, Оксана Сумбаєва, Ольга Ровецька, Оксана Звірко, Марія Бобешко стали переможцями та призерами різноманітних районних конкурсів методичних розробок і програм. Керівники гуртків – Н. Криштальська, Н. Лютик, О. Звірко стали лауреатами ІІ премії обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2015». Сертифікат за участь в обласному методоб’єднанні керівників гуртків театральних колективів отримала керівник гуртка-методист Оксана Сумбаєва. Вона ж стала призером у номінації «Виховні заходи» Всеукраїнського конкурсу методичних розробок педагогів ПНЗ газети «Позашкілля». Нагороджені почесними подяками МОН України також керівники гуртків О. Черешневський та Н. Лютик.

Не відстали від педагогів і їх вихованці. Цей рік для гуртківців був надзвичайно багатим на різноманітні заходи, конкурси та перемоги. Є чим пишатися: вони отримали 50 перемог в районних конкурсах, 30 – в обласних та 5 – у Всеукраїнських. Згадаймо найвагоміші. У цьому навчальному році в Всеукраїнському конкурсі-фестивалі дитячих малюнків «Омріяна Україна очима дітей» перше місця здобули вихованці гуртків «Образотворче мистецтво» і «Витинанка» – Вікторія Швед, Андріана Оріховська, Ольга Сольвар, Данило Васильков, Юлія Базилевич, (керівники гуртків Ольга Ровецька та Оксана Сумбаєва). Відзнаку лауреата «За високий рівень майстерності» всеукраїнської виставкиконкурсу «Новорічна композиція» отримала Софія Борсук, вихованка гуртка «Народні промисли» (керівник Олександра Стецюк). Ці успіхи засвідчують, що тут працює творчий професійний колектив, який вміє побачити в дітях Божу іскру таланту та розвинути її. Марія Поліщук також відзначила, що таких результатів неможливо було б досягти без постійної підтримки та допомоги відділу освіти Сокальської РДА під керівництвом Романа Монастирського, тісної співпраці з навчальними та позашкільними закладами, громадськими організаціями, батьківським комітетом БДЮТ.

Теплими оплесками у залі зустрічали призерів різноманітних конкурсів, які отримали грамоти від директора БДЮТ Марії Поліщук.

А далі гуртківці демонстрували все, чого навчилися за цей навчальний рік. На сцену виходили діти різного віку – від наймолодших вихованців до випускників. Для початківців творчий звіт був дебютом, а для старших – ще однією можливістю вразити всіх майстерністю і неповторністю. Художні номери змінювалися: то на сцені линули мелодійні пісні про маму: «Простели мені, мамо, рушник», «Пісня про маму», «Вишивала матінка рушник», то гуртківці з «Художнього слова» (керівник гуртка Оксана Звірко) натхненно декламували «Вірші про маму» і «Моя Україна», зіграли сценку «Юні фантазери». Юні танцюристи виконували танці «Чобіток», «Шахове доміно», «Школярі-школярики», «Весняний», то враз «розв’язалася» «В’язанка українських пісень». Це зразковий хореографічний ансамбль «Престиж», зразковий вокальний ансамбль «Кришталь», ансамбль «Сокальчанка», «Художне слово» представили найкращі художні номери і різні жанри своєї творчості. Кожен виступ був вартий уваги і найщиріших оплесків. Зокрема, зачаровували своїм співом вокалісти зразкового вокального ансамблю «Кришталь» та ансамблю «Сокальчаночка». Чудово співали вокалісти Зоряна Кокотін і Наталія Сольвар. А як танцював «Престиж»! B їхньому вдалому виступі велика заслуга керівника хореографічного гуртка Надії Лютик. Нині її вихованці, а це три вікових групи (від 5 років до 11 класу) радують глядачів на кожному просвітницько-культурному заході. Усі її танці дуже вишукані й вишліфувані до найменшого руху. Вдало підібрані яскраві костюми, які керівник гуртка придумує і шиє сама. 

П’ять років відвідують БДЮТ інші вихованці – Анастасія Фенчина та Злата Кантор. Займаються в зразковому танцювальному ансамблі «Престиж». Звичайно, важко вчитися у школі і ходити після уроків на гурток. Та втягнулися і без цього вже не можуть. Вважають, що гурток дав їм багато, зокрема, дозволив повірити у себе, свої здібності, виробив грацію та поставу, а головне – вони навчилися танцювати. 

Прийшла порадіти успіхам доньки Олі Наталія Сольвар, яка розповіла, що вона ходить в БДЮТ з першого класу і охоче відвідує гурток. Для неї п. Оксана – друга мама. Педагог старається допомогти дитині розкрити талант, на її заняттях дітям цікаво. Вона творча особистість і діти захоплюються нею. І це можна сказати про кожного педагога з БДЮТ. Вони люблять дітей, ставляться до них як до особистостей, плекають у дитячих душах духовність.

Такою є й Наталія Криштальська, яка уже багато років працює у БДЮТ і від концерту до концерту радує новими номерами та гарними виступами. Вона зуміла зацікавити та об’єднати талановитих дітей різного віку, які закохані у пісню, в ансамбль. І цього разу вона подарувала усім авторську пісню про маму, яку виконав зразковий вокальний ансамбль «Кришталь». Її гуртківці, наче відшліфований кришталь, радують свої співом. А за їхнім вдалим виступом стільки праці дітей та керівника, що й важко уявити. Адже діти мусять перебороти страх перед сценою. Після виступу на сцені, Зоряна Кокотін розповіла, що трохи хвилювалася перед виступом, але поруч була керівник гуртка – Наталія Криштальська, яка її підтримувала. І це додавало впевненості. Дівчина уже п’ять років навчається в неї вокалу, каже, що усі вихованці її дуже люблять, бо вона така терпелива та добра». 

Кожен виступ дітей на сцені супроводжувався оплесками. Концертна програма тривала дві години. Діти все робили від душі, чистого серця, в якому горить іскорка творчості. Адже вона вносить в життя кожного радість. Батьки щиро аплодували. У багатьох бабусів і дідусів на очах виступали сльози. Вони побачили, якими обдарованими ростуть їх діти, залюблені в українську пісню, слово, танець… Відчувалося, що батьки підтримують бажання дітей навчатися у Сокальському БДЮТ.

Під оплески присутніх на сцену вийшли усі педагоги цього закладу. Діти обдарували їх квітами. Присутні в залі – аплодисментами. Методист районного методичного кабінету Оксана Базилевич подякувала дітям та керівникам гуртків, першим за наполегливу працю та цікаве дійство, другим – за їхню творчу, жертовну працю, яка сприяє розвитку обдарованих дітей та допомагає розвинути в дитині іскру таланту та навчити тому, що їй до душі.

Творчий звіт завершився піснею «Хай живе надія», яку дзвінко та милозвучно виконав зразковий ансамбль «Кришталь». І справді, ці діти – це наша надія. Вони майбутнє України. Творчі педагоги БДЮТ варті якнайкращих похвал, адже з любов’ю плекають всесторонньо розвинених особистостей. 

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

 

 


Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 + one =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!