Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Сокалі оголосили конкурс саморобних виробів “Моя ялинка”

Збережи природу – зроби свою заповітну ялинку сам! ГО «Майстерня мрій» оголошує конкурс «Моя ялинка» для жителів міста Сокаля і всіх охочих! «Ялинка може бути виготовлена власноруч оригінальним способом, в тому числі і з відходів!» – стверджують організатори конкурсу. Як? А дуже просто!

Координатор ГО «Майстерня мрій» Владислав Сич розповідає Радіо «Сокаль» про закордонний досвід знайомства зі саморобними ялинками і про те, як виникла ідея проведення такого конкурсу на Сокальщині:

– Два роки тому ми побували в невеличкому курортному містечку Литви – Друскінінкай. Коли ввечері вийшли погуляти містом, то були вражені від побаченого: там діяла виставка ялинок з різних матеріалів – пет-пляшок, дошок, металу – фантазії тут немає меж. Нам дуже сподобалось це, ми кілька разів ходили дивитись на все. Ті ялинки відвідують як туристи, так і місцеве населення. Ми надихнулися, все пофотографували, як ідеї організувати таке в Сокалі на той момент не виникало. Вже згодом подумали “а чому б в Сокалі таке не зробити?” – сподобалась ця ідея, не знаю на скільки вона втілиться в життя, бо, на мій погляд, сокальська громада є трохи сплячою. Після Майдану прокинулась, а зараз знову засинає.

У «Майстерні мрій» зараз є троє членів, вони працюють вже близько трьох років, за цей час втілювали в життя різні проекти і організували різні події соціального напрямку. Зокрема, влітку на території міського парку Сокаля відкрили скейт-парк. Владислав Сич і співзасновник «Майстерні мрій» Оксана Василькова розповідають, що було багато скептичних налаштувань щодо цієї ідеї, але попри все її вдалося втілити в життя. Так само сподіваються все вдасться з конкурсом ялинок, адже охочі є:

Владислав: – Кожен хоче приєднатися, але більшість просто багато говорять, а зробити їм це вже тяжко. Коли ми почали робити скейт-парк, збирати гроші, дуже багато людей казали, що ми його ніколи не зробимо. Але ми собі визначили дедлайн, День Незалежності, і за два місяці відкрили перший скейт-парк в Сокалі. Ми раді що громада приєдналась, допомагали і підприємці, і діти. Все можливо!

Оксана: – Тут вже включається ланцюжкова реакція: люди бачать активність інших і самі стають активними – виявляють бажання долучатися.

Облаштування скейт-парку у Сокалі:

Представники ГО «Майстерня мрій» дуже хочуть залучити сокальчан до прикрашання рідного міста з нагоди новорічних та різдвяних свят. Кажуть, що вже уявляють як все красиво виглядатиме і як, все-таки, приємно зробити це власними руками. Про мету, з якою організовують конкурс «Моя ялинка» і хто може взяти в ньому участь говорить співзасновник і член ГО «Майстерня мрій» Оксана Василькова:

– Перш за все, хочемо розбудити активність людей. Є багато активних, та ось я активна, але я не знаю чим мені зайнятись, що робити. А ми пропонуємо чим – як реалізувати себе: взяти участь у конкурсі! Це можуть зробити як індивідуально кожен, так і сім’я, клас, будь-яка група людей зі спільними інтересами – тут немає ніяких обмежень. Таким чином спільна робота об’єднує людей і якось активізує. 

По-друге, оскільки ті ялинки ми заохочуємо робити з відходів, так ми робимо певний крок до того, аби навчити людей сортувати сміття. Якщо людина три-чотири тижні сортуватиме сміття для своєї ялинки, то вона ввійде в ритм і, можливо, продовжуватиме робити це надалі, а значить екологічна ситуація в країні покращиться. Я маю на увазі в прямому сенсі сміття – той же пластик, метал, склобій – будь-що. Виготовлення ялинки необмежено ніякими матеріалами. Я думаю, що можна зробити класну ялинку із таких речей!

Власне, захист навколишнього середовища і покращення екологічної ситуації в Україні, і на Сокальщині зокрема, а також пропаганда відмови від використання живих ялинок ще одна не менш важлива мета, з якою діють організатори:

– Зараз катастрофічна ситуація із вирубкою лісів. Я розумію, що дуже класно зрубати ялинку задля розваги – вона ще й пахне гарно, але потрібно співставляти всі “за” і “проти”. Я думаю, що якщо ми збережемо те деревце, і воно принесе нам користь, і тут ми ще й відсортуємо сміття, і проявимо креативність, і ще й приєднаємося до громадської роботи – то одні плюси, – говорить Оксана.

Учасниками конкурсу можуть стати всі охочі: як фізичні особи, так і юридичні. Важливо, що ялинка не може бути куплена, а повинна бути виготовлена власноруч, хіба що основа чи деталь! Використання відходів та еко-матеріалів тільки вітається! Меж фантазії немає:

Владислав: – Еко-матеріали – це будь-які відходи від діяльності людини. Це можна зробити з поліетиленових пакетиків, які всі набирають в АТБ чи будь-якому іншому супермаркеті, а потім прикрасити ними ялинку. Це може бути ялинка із піддонів, пет-пляшок, картин, шкарпеткових у нас багато фабрик, може вони зроблять щось таке цікаве (сміється).

Будь-яке підприємство чи організація  може зробити невеличку ялинку до одного-двох метрів і діти можуть долучитися– класи, школи, чи кафе/магазини. Можна зробити ялиночку з рекламою свого закладу. Хочемо, щоб долучалися всі! Громада повинна рухатися! Не тільки зі Сокальщини, ми закликаємо всіх: хай буде то Радехівщина, Жовківщина чи Волинь – байдуже. Можливо, туристи приїдуть до нас, ми тільки “за”! А раптом телебачення приїде і покажуть нас по новинах? Зі Сокаля можна зробити щось класне, тільки потрібно мати мету!

Ідеї ялинок:

А, зрештою, чому б не навчити громаду Сокаля ставати ще активнішими і виходити за межі комфорту. Координатор «Майстерні мрій» Владислав Сич стверджує, що цей конкурс і в цьому може допомогти:

– Дуже хочеться навчити наших людей виходити із зони комфорту. Наших людей треба навчити це робити: щоб вони виходили зі своїх квартир, будинків і гуляли містом ввечері. Бо наразі, гуляючи вечірнім Сокалем, можна побачити хіба біля АТБ молодь віком до 20 років.

Щодо скейт-парку. Коли ми його будували, то наша організація проводила бесіди з дітьми, аби вони дивилися за тим парком, не руйнували, не підпалювали нічого, ну тушили сигарети і прибирали. Вже діти знають, що це для них збудовано і чим довше він буде доглянутий, тим краще для них. У свідомості в них це вже відкладено.

Так само і з ялинками. Сокальський мер Вадим Кондратюк, коли виступав у вас на радіо, сказав правильні слова: руйнувати – недобре, треба щось збудувати. Люди викидають сміття де не годиться, перевертають сміттєві баки, але ж коли хтось зробить сам ялинку, він не захоче вже її нищити, це відкладеться в голові.

Звідки у «Майстерні мрій» є стільки натхнення до проведення таких заходів самі не знають, але відповідають так:

Оксана: – Я не знаю чому ми це робимо. Напевно, через те, що не можемо не робити. Хочеться! Я не знаю, що стимулює, але приходить якась ідея і все: всі бігають, щось думають, вирішують і все робиться.

Владислав: –  Звернуся до японських традицій. У них кожен працівник, без нагадування, повинен фірмі, в якій працює, віддати безкоштовно одну годину. У нас навпаки: чекають, дивляться на годинник, одна хвилина і все – ти вже маєш кудись бігти. А в Японії ні. Вони роблять все недопрацьоване і це не оплачується. Це дуже класно і ми хотіли б так: щоб люди, можливо, не фірмі, а місту, Сокалю, чи Сокальщині віддали трохи часу. Зробіть це для себе. На Новий рік-Різдво багато дітей і внуків приїжджає до своїх батьків зі Львова/Києва. Давайте подаруємо їм можливість погуляти містом, помилуватися, нехай побачать як наше містечко міняється на краще. Ми не знаємо чи нам вдасться це, але ми віримо і закликаємо всіх. Приєднуйтесь!

Ідеї ялинок:

 

Розмір ялинки повинен коливатись в межах 130-300 см, кількість виробів необмежена, ви можете виготовити скільки забажаєте і чим більше тим краще. Якби вдалось заповнити всю територію поблизу фонтану біля Сокальської міської ради, то організатори впевнені, що місцева влада побачила б, що з нашими людьми можна багато чого втілювати в життя. Власне, коли ваш виріб буде готовий розмістіть його біля фонтану, а також сфотографуйте і надішліть фото у приватні повідомлення сторінки ГО «Майстерня мрій» у Фейсбуці до 23:59 18 грудня 2018 року. Бажано зробити це вже ближче кінцевого терміну, адже контроль за самими виробами проводитиметься вже в останні дні проведення конкурсу. Далі переможця обиратимуть люди голосуванням у соцмережах, яке триватиме до 23:59 27 грудня 2018 р., голосувати можуть всі охочі. По закінченню конкурсу ялинку можна забрати додому, або ж організатори їх розформують і утилізують відповідно до категорії відходів. Приз – на вибір – 1000 грн. або ефір на радіо «Сокаль», еквівалентний цій сумі:

Оксана: – Суть конкурсу в тому і полягає, щоб була якась мотивація. Якби ми просто сказали людям “зробіть ялинки” – мотивація така собі, погодьтесь. А оскільки це боротьба і є приз, то і більше буде охочих.

Конкурс проводиться за підтримки Сокальської міської ради і медіа-підтримки ТРК «Сокаль».

Сокаль FM

Exit mobile version