Листи до редакції

10 громад Львівщини отримали невідкладну допомогу від Програми «U-LEAD з Європою»

Програма «U-LEAD з Європою» у відповідь на виклики спричиненні військовою агресією росії надала підтримку для 333-ох громад України. Серед них 10 територіальних громад із Львівської області – Східницька, Бродівська, Великолюбінська, Щирецька, Рудківська, Турківська, Журавненська, Моршинська, Новороздільська, Радехівська та Сколівська.

Для отримання допомоги були відібрані територіальні громади, в яких чисельність населення менше 50 000 жителів. Ще однією вимогою була  активна замученість громади у розміщенні внутрішньо переміщених осіб на своїй території. Про це інформують у Регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Львівській області.

«У громади Львівщини «U-LEAD з Європою» доставила товари, які дозволили їм вирішити першочергові потреби із розміщення внутрішньо переміщених осіб. Комунальні установи, заклади та підприємства у громадах отримали похідні ліжка, спальні мішки, ковдри, каремати, ємності для води та генератори. Такі товари допомагають територіальним громадам облаштовувати додаткові пункти для проживання вимушених переселенців», – зазначила Галина Хрущак, керівниця регіонального офісу  U-LEAD у Львівській області.

Однією з громад Львівщини, що отримала допомогу від U-LEAD, стала Рудківська територіальна громада, яка з перших днів війна стала надійним тилом для внутрішньо переміщених осіб.

За офіційною інформацією на території громади зареєстровано 1 994 вимушених переселенців. У приватному секторі проживає 1 132 особи, решта ВПО перебуває в «Будинку милосердя» та інших комунальних закладах.

«Багато вимушених переселенців проживали у комунальних закладах громади, зокрема у школах та Центрі надання соціальних послуг. У закладах було облаштовано 70 місць для проживання ВПО. Зараз проживають люди у «Будинку милосердя», оскільки освітні заклади готуються до нового навчального року. Багато ВПО з комунальних закладів переселилися у приватний сектор», – розповіла Мирослава Кадикова, начальниця відділу соціальної політики Рудківської міської ради.

Людей, які проживають у комунальних закладах, у громаді забезпечують трьохразовим харчування. У створених шелтерах облаштовані приміщення для проживання переселенців, які мають всі необхідні зручності. Отриманні генератори у громаді тримають для резерву та використовують у разі виникнення проблем із електропостачанням. Ліжка, які були передані від U-LEAD, у громаді передали для внутрішньо переміщених осіб.

«Допомога від міжнародних організацій надзвичайно важлива. Отримані речі ми використовуємо не тільки в комунальних закладах, але й надаємо переселенцям, які проживають в приватному секторі та потребували ліжок чи чогось іншого. Ми складали список необхідних речей та допомагали їм, оскільки мали необхідний резерв», – поділилася Мирослава Кадикова.

Не забувають у Рудківській громаді й за дозвілля для вимушених переселенців. У громаді регулярно організують туристичні тури, в яких бере участь велика кількість дітей та дорослих. Проводять й заходи культурного спрямування, які дозволяють ВПО швидше соціалізуватися у громаді.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Голос Сокальщини на GoogleNews